Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

27/08/2020


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się w LEGO® Education Innovation Studio (sala 203G).

Rekrutacja online na nowy rok szkolny 2020/2021 już ruszyła. Aby zapisać dziecko na zajęcia należy wypełnić
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

15/07/2020

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I

 

27/06/2020

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jeżeli zadbamy o swoje bezpieczeństwo, to na pewno będą udane. Najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku znajdziecie w pliku poniżej.

Zobacz

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacyjnych przygód. Do zobaczenia!

 

24/06/2020

V Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji

MISTRZ NAWIGACJI  2020  jest z Kobylnicy.

Wielki sukces uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy.

Relacja ze zdalnego spotkania z tegorocznymi Laureatami V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji.

Spotkanie rozpoczęło się 10.06.2020 r. o godzinie 11.00.

Koordynator konkursu,  Pani Iwona Poźniak zaprosiła na to wyjątkowe spotkanie uczestników konkursu słowami: „Zastanawialiśmy się jak uhonorować laureatów V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, by uczniowie-  mimo trudnej sytuacji epidemicznej - poczuli jednak smak zwycięstwa i wyróżnienia w tym niełatwym turnieju. Tak narodził się pomysł na zdalne gratulacje z udziałem Wicemarszałka,  Józefa Sarnowskiego i przedstawicieli  Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego”. 

W trakcie spotkania, o tegorocznej edycji opowiadali i podsumowywali ją organizatorzy, tj.  Iwona Poźniak i kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski - Fundacja Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub ventum  oraz zaproszeni goście, wyróżnieni uczniowie, laureaci i nauczyciele, którzy przygotowywali młodzież do udziału w konkursie.

Pod adresem organizatorów, sponsorów nagród, uczestników konkursu, nagrodzonych i wyróżnionych finalistów konkursu oraz ich opiekunów padło wiele pięknych, ciepłych słów ze strony  Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Józefa Sarnowskiego,   Adama Krawca,-  Dyrektora DES UMWP,   Bożeny Żuk, Dyrektor ODN w Słupsku oraz Aleksandry Bąkowskiej, przewodniczącej Zespołu ds. Edukacji Morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej.

Po części oficjalnej nastąpiło odczytanie listy nagrodzonych uczestników V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji 2020 przez  panią Bożenę Żuk, p. Józefa Sarnowskiego , p. Aleksandrę Bąkowską.

Szczególną dumą napawała opiekunkę i uczennice z Kobylnicy lista nagrodzonych uczestników Konkursu. Jest to wielki sukces Pauliny Wojtaszek i Julii Nakonecznej.

– I miejsce Mistrz Nawigacji 2020 - Paulina Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, opiekun Joanna Ploch

Nagroda specjalna dla Mistrzyni Nawigacji 2020 - Pauliny Wojtaszek i nauczyciela opiekuna – Joanny Ploch: Voucher na Kurs Motorowodny wraz z egzaminem państwowym .
Fundator nagrody –  Mirosław Lamkowski, Szkoła Żeglarstwa Magola

III miejsce - Julia Nakoneczna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, opiekun Joanna Ploch. Nagrodą będzie rejs.

Pani Iwona Poźniak, w imieniu  Leopolda Naskręta - Pomorski Związek Żeglarski, przekazała informację o nagrodzie (rejsie) dla finalistów Konkursu, który odbędzie się w czasie bezpiecznym dla uczestników konkursu.  

O swoich emocjach i przygodach związanych z żeglarstwem i nawigowaniem oraz uczestnictwie w Konkursie nawigacji opowiedzieli wieloletni opiekunowie kolejnych pokoleń nawigatorów – Joanna Ploch i Anna Wolikowska oraz laureaci tegorocznej edycji V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji.

Po serdecznych gratulacjach złożonych na ręce wszystkich uczestników, spotkanie zakończyło się słowami: „do spotkania na rejsie i kolejnym konkursie”.

 

23/06/2020

KOLEJNY SUKCES KOBYLNICKIEJ SZKOŁY

Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować, iż  Pani Danuta Grzechnik należy do grona OSEhero: liderów szkolnej cyfryzacji w Polsce. W programie prowadzonym przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną promującym bezpieczne zachowania w sieci, dostarczającym narzędzi do nauczania z wykorzystaniem TIK,  Pani Danuta  wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami cyfrowymi i przekonała innych, że w naszej szkole w aktywny sposób dba się o rozwój cyfrowych kompetencji uczniów.  Nauczycielka z Kobylnicy znalazła się  w wyjątkowym zespole pedagogów, którzy podczas swoich zajęć mądrze korzystają z nowoczesnych technologii i razem z uczniami oswajają w ten sposób coraz szybciej zmieniający się świat.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia strony www.osehero.pl; www.ose.gov.pl) oraz obserwowania profilu OSEhero – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna na Facebooku.

 

22/06/2020

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
Zwierzęta w moim obiektywie.

 
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Fotograficznego nt. Zwierzęta w moim obiektywie.
Konkurs został ogłoszony przed zamknięciem szkoły związanym z pandemią i zgodnie z regulaminem wpłynęły do nas 83 zdjęcia.
Ze względu na zaistniałą sytuację, musiałyśmy zrezygnować z tradycyjnego, uroczystego wręczania nagród i dyplomów oraz z wystawy pokonkursowej, ale zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa postanowiłyśmy zorganizować Komisję w celu rozstrzygnięcia konkursu.
Temat o zwierzętach okazał się wyjątkowo trafiony, o czym świadczyła liczba nadesłanych zdjęć i długość pracy jury. Wyjątkowo trudno było wyróżnić te najciekawsze, gdyż wszystkie były na bardzo dobrym poziomie, w ciekawych ujęciach przedstawiały te najmniejsze pupile, takie jak myszki, chomiki, koty, psy, ale na zdjęciach były też konie, sarenki jak i zwierzęta egzotyczne. Wszystkie zdjęcia były przepiękne! Różnorodność przedstawionych gatunków zwierząt oraz oryginalność ujęć, bardzo utrudniały podjęcie decyzji o wyróżnieniu tych najciekawszych prac. Dlatego w tej edycji konkursu przyznano więcej nagród i wyróżnień, a wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje i podziękowania. Pamiętajcie, nie zawsze zwycięstwo jest miarą talentu, rozwijajcie nadal swoją pasję zatrzymywania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze. Gdy tylko wrócimy do szkoły, wszystkie nagrodzone zdjęcia znajdą się na pokonkursowej wystawie fotograficznej.

WYNIKI KONKURSU:

Nagrody:
kategoria 0 – III

I. Julia Kupiszewska III b SP w Kobylnicy
II. Zofia Mellem I SP w Słonowicach 
III. Alan Cichosz I c SP w Kobylnicy

Wyróżnienia:
- Marcin Sommer II c SP w Kobylnicy
- Alicja Jóźwik II c SP w Kobylnicy
- Franek Grygier II d SP w Kobylnicy

Nagrody:
kategoria IV - VI

I. Marta Rola IV a SP w Kobylnicy
II. Aleksandra Dąbrowska V d SP w Kobylnicy
III. Wiktor Świder VI e oraz Wiktoria Bemowska V b SP w Kobylnicy

wyróżnienia:
- Kornelia Urbanek IV SP w Słonowicach
- Dawid Purowski V a SP w Kobylnicy
- Krystyna Nosińska IV a SP w Kobylnicy

Zwycięscy otrzymają nagrody rzeczowe, uczniowie wyróżnieni - pamiątkowe dyplomy. Organizatorki konkursu, nagrody i dyplomy dowiozą osobiście do domów uczniów, wcześniej kontaktując się telefonicznie z rodzicami.

Gratulujemy! Organizatorki – Bernadeta Dobaczewska, Anita Kowalewska, Bożena Łazorczyk

 

15/06/2020

WYWIAD Z JULIĄ NAKONECZNĄ, UCZENNICĄ KLASY VIII

 

15/06/2020

WYWIAD Z PAULINĄ WOJTASZEK, UCZENNICĄ KLASY VII

 

15/06/2020

Pomorski Program Edukacji Morskiej - Mistrzowie Nawigacji 2020 – zdalne gratulacje

 

01/06/2020

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

„Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz... ‘’

Wszystkim DZIECIOM – tym małym, średnim i dużym – z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka życzę uśmiechu i radości, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe, miłości Najbliższych. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń. Życzę Wam drogie Dzieci, abyście na swojej drodze spotykały cudownych przyjaciół i jeszcze lepszych nauczycieli.
Dorosłym życzę, aby nie zapominali, że to Dzieci wyznaczają kierunki naszego życia i potrafią rozpromienić nawet najbardziej ponury dzień.

Z całego serca życzę  SZCZĘŚLIWEGO DNIA DZIECKA, trwającego okrągły rok.


Z serdecznymi pozdrowieniami i uśmiechem
Ewa Solnikowska

 

25/05/2020

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE SP w KOBYLNICY

Zobacz

 

20/05/2020

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Zobacz

 

18/05/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY NA NOWY TYDZIEŃ

Zobacz

 

15/05/2020

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Zobacz

 

15/05/2020

Wyniki V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji

W związku z wprowadzeniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 oraz jednoczesnym zawieszeniem, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 roku, zajęć dydaktycznych w szkołach i placówkach oświatowych, Jury V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji w składzie:
postanowiło wyłonić Mistrza Nawigacji 2020 na podstawie wyników etapu rejonowego, a w kwestiach spornych (jednakowa punktacja uczniów w etapie rejonowym) porównać wyniki testu z etapu szkolnego.
TYTUŁ MISTRZA NAWIGACJI 2020
przyznano
PAULINIE WOJTASZEK

ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy
(opiekun: Joanna Ploch)
– 20/20 punktów w etapie rejonowym i 20/20 w etapie szkolnym.
II miejsce zajął Michał Orłowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupsku,
– 20/20 punktów w etapie rejonowym i 17/20 w etapie szkolnym (opiekun: Anna Wolikowska).
III miejsce zajęła Julia Nakoneczna ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy
– 19/20 punktów w etapie rejonowym i 18/20 w etapie szkolnym (opiekun: Joanna Ploch).
Wyróżnienia otrzymali:
 
O nagrodzie – rejsie niespodziance – poinformujemy nagrodzonych i wyróżnionych Uczniów w innym terminie niż ogłoszenie wyników Konkursu – po zniesieniu ograniczeń uniemożliwiających organizację rejsu.
 
O sposobie przekazania/wręczenia dyplomów i nagród poinformujemy Uczestników Konkursu wkrótce osobną wiadomością.
 
Nagrodzonym i wyróżnionym Uczniom serdecznie gratulujemy!
Gratulujemy również Nauczycielom opiekunom uczestników Konkursu.
Dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie uczniów do turnieju nawigacyjnego.
 
Informacja o wynikach Konkursu znajduje sie na stronie: 
http://www.edukacjamorska.pomorskie.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=298:wyniki-v-pomorskiego-konkursu-o-tytul-mistrza-nawigacji&catid=39&Itemid=139
oraz na Fanpade PPEM na FB:
https://www.facebook.com/Pomorski-Program-Edukacji-Morskiej-326508271466132/  

 

11/05/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY NA NOWY TYDZIEŃ

Zobacz

Zobacz film

 

4/05/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY NA NOWY TYDZIEŃ

Zobacz

Zobacz film

 

27/04/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY NA NOWY TYDZIEŃ

Zobacz

 

20/04/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY NA NOWY TYDZIEŃ

Zobacz

 

9/04/2020

WYNIKI REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Podstawa prawna:

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

Zobacz

Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2020/2021

Zobacz

 

5/04/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY NA NOWY TYDZIEŃ

Zobacz`

 

29/03/2020

GRY I ZABAWY DLA UCZNIÓW - PROPOZYCJA OD NAUCZYCIELI ŚWIETLICY

Zobacz`

 

12/03/2020

KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją MEN od 12 marca do 25 marca we wszystkich placówkach oświatowych  zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. Rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki najmłodszym dzieciom, w ciągu najbliższych dwóch dni, tj. 12 i 13 marca br.  mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych zorganizowanych na terenie szkoły.

Opieka na dziećmi w tych dwóch dniach będzie realizowana  w świetlicach szkolnych w godzinach ich pracy tj. 6.30 - 16.30.
Od poniedziałku tj. 16 marca do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.  

W ślad za komunikatem Ministra Zdrowia apelujemy i przypominamy Państwu, iż okres między 12 a 25 marca br. nie jest czasem ferii. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu.

Młodzież w okresie kwarantanny nie powinna wychodzić i spotykać się z rówieśnikami, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.
Proszę na bieżąco śledzić komunikaty zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz dzienniku elektronicznym.

Proszę uczniów, by byli w stałym kontakcie elektronicznym ze swoimi nauczycielami, którzy w najbliższym czasie przygotują propozycje  materiałów powtórzeniowo – ćwiczeniowych do wykonania w domu.

Ewa Solnikowska
Dyrektor szkoły

 

12/03/2020

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w budynku Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara w Słupsku odbył się niezwykły koncert. Wydarzenie artystyczne współtworzyli muzycy Filharmonic Band, wokalistka Anna Chodyna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.  Ala Puchalik (kl. II) i Karolina Leszczyńska (kl. VII) porwały widownię wypełniającą po brzegi salę Filharmonii swoimi wykonaniami piosenek Majki Jeżowskiej. Z kolei rodzina Sochaczewskich, czyli Kasia (kl. VII), Karol (kl. V) i tata Mirosław, jak zwykle zachwyciła wszystkich muzykalnością i perfekcyjnym opanowaniem gry na skrzypcach oraz instrumentach perkusyjnych. Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem partnerowali na scenie profesjonalnym muzykom, dzięki czemu koncert, na który złożyły się najróżniejsze piosenki celebrujące kobiety małe i duże, a także utwory z bajek, na długo pozostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych tego dnia w Filharmonii. Możemy być z nich dumni!

 

 

9/03/2020

28 FINAŁ WOŚP

Dzięki zaangażowaniu się wszystkich „ludzi dobrej woli” w 28. Finał WOŚP, została uzbierana niebagatelna kwota, bo aż 251.030,08 zł. Taką informację przekazała Pani Jolanta Krawczykiewicz (Szefowa Słupskiego Sztabu WOŚP)  na uroczystym podsumowaniu akcji, które odbyło się w Teatrze Rondo 02.03.2020 roku. Nasza szkoła z rąk Pana Marka Golińskiego (Zastępcy Prezydenta Miasta Słupska), otrzymała podziękowanie za aktywne włącznie się w zbiórkę. W imieniu Pani Dyrektor Ewy Solnikowskiej wyróżnienie odebrała opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Kamila Skóra.

 

9/03/2020

Olivier Jasłowski nadal liderem

Miło nam poinformować, że 2 marca br. zakończył się drugi Noworoczny Turniej Szachowy w ramach  I Grand Prix o Puchar Dyrektora Szkoły, w którym bezapelacyjnie zwyciężył Olivier Jasłowski (klasa III „c”) gromadząc komplet 7 pkt. !!! Po bardzo ciekawej rywalizacji drugie miejsce zajął Mateusz Kargul (klasa III „c”) z 5 pkt., zaś trzecie miejsce zajął Wiktor Grabowski (klasa IV „a”) również z 5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Szymon Studziński (klasa II „d”) z 4,5 pkt. oraz Tomasz Pilawka (klasa III „c”) z 3.5 pkt.

Po dwóch turniejach na czele klasyfikacji znajduje się Olivier Jasłowski z 14 pkt. (100%), kolejne miejsca zajmują Wiktor Grabowski z 8,5 pkt., Franciszek Dziuba (klasa II „d”) z 7,5 pkt. , Mateusz Kargul z 7 pkt. oraz Tomasz Pilawka z 5,5 pkt.

Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy!!!

Trzeci i ostatni Wiosenny Turniej Szachowy zostanie rozegrany 23 marca br. Zapisy do turnieju jak zwykle prowadzą pani Sylwia Pilarek, pan Marek Czaban oraz pan Tymoteusz Stasiło. Termin zapisów do 20 marca br. (włącznie).
Bardzo serdecznie zapraszamy.


21/02/2020

REKRUTACJA 2020/2021

 

21/02/2020

28 FINAŁ WOŚP

Jeszcze raz dziękujemy  za zaangażowanie Małemu Samorządowi Uczniowskiemu, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wolontariuszom za piękne „granie”!


 

3/02/2020

Certyfikat Jakości OPERON

Zobacz

 

3/02/2020

Gminny Przegląd Jasełek

9 stycznia 2020 odbył się  Gminny Przegląd Jasełek dla  Szkól Podstawowych. Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły z Gminy Kobylnica. Konkurs przygotowały i prowadziły p. Joanna Cybulska i p. Joanna Janulewicz - Nyc. Jury w składzie  Jzabela Klejta – przewodnicząca;  Irena Kopeć i Ks. Wojciech Mielewczyk  oceniali: dobór treści do możliwości wykonujących, zgodność z tradycją, dobór kostiumów rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny. Jury przyznawało punkty od 5 do 10. Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje wspaniałe występy, które zachwycały wszystkich uczestników. Wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej z Kobylnicy; II - miejsce SP  ze Słonowic ; III – miejsce SP z Kończewo.  Wszystkie zespoły bardzo dużo słodkości, pamiątkowe dyplomy a także każdy zespół otrzymał nagrodę rzeczową. Gratulujemy młodym aktorom przygotowywanym przez p. Gabrielę Chustak.  Gratulujemy wszystkim zespołom i już dzisiaj zapraszamy za rok.


15/01/2020

Wielki finał WOŚP w hali sportowej naszej szkoły

12 stycznia br. po raz drugi nasza gmina wzięła udział w tej doniosłej imprezie. Była wspaniała atmosfera, występy, pokazy tańca, licytacje. A na koniec światełko do nieba, czyli pokaz laserowych świateł z pięknym podkładem muzycznym. Poszczególne szkoły z naszej gminy śpiewały na scenie. Z naszej szkoły było również dużo nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Dziękujemy wszystkim za tak aktywny udział.

Szczególne gratulacje należą się naszym wolontariuszom, którzy przed wielkim finałem chodzili z puszkami. Mamy dobre serca, w naszej szkole też padł rekord, w tym roku zebrano 2787,85 zł, brawo dla wolontariuszy, brawo dla pani Kamili Skóry i brawo dla nas wszystkich!


15/01/2020

Apel profilaktyczny „Bezpieczne ferie zimowe”

Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolnych, czas pełen swobody i radości, wspólnych zabaw z kolegami i koleżankami. Jednak nawet w czasie zabaw musimy pamiętać o bezpieczeństwie i o tym, że zależy ono przede wszystkim od nas samych. Dlatego też dnia 10.01.2020 r. w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny dla uczniów klas I-III poświęcony bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Został on przygotowany przez p. Irenę Dudę oraz p. Annę Imiłkowską. Uczniowie klasy 1b  przygotowali występ podczas, którego przekazali swoim kolegom i koleżankom „Cenne rady na bezpieczne ferie zimowe”. Przedstawili skutki niewłaściwego ubierania się zimą, jazdy na sankach w pobliżu jezdni, ślizgania się po zamarzniętych zbiornikach wodnych, zabaw śnieżkami, braku znaków odblaskowych, doczepiania sanek do pojazdów mechanicznych i przechodzenia pod zamarzniętymi soplami lodu. Przypomnieli również zasady przechodzenia przez jezdnię oraz numery telefonów alarmowych. Występ uczniów uatrakcyjniła piosenka. Mamy nadzieję, że wszyscy zastosują się do rad udzielonych przez pierwszoklasistów. Na zakończenie prowadzący przypomnieli jeszcze uczniom kilka ważnych zasad obowiązujących w szkole ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo podczas przerw, a także przed rozpoczęciem zajęć i po ich zakończeniu.

 

13/01/2020

Olivier Jasłowski pierwszym liderem!!!

W Mikołajkowym Turnieju Szachowym w ramach I Grand Prix o Puchar Dyrektora Szkoły rozegranym w dniach 9 i 16 grudnia uczestniczyło 8 uczniów z klas II i III i VI SP. Turniej rozegrano systemem kołowym czyli „każdy z każdym”. Po niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężył Olivier Jasłowski z klasy  III „c” z kompletem 7 pkt. Drugie miejsce zajął Stanisław Kopacz z klasy VI „d” gromadząc 4,5 pkt., trzecie miejsce Franciszek Dziuba ze zdobytymi 4 pkt. Rozegrano wiele interesujących partii co złożyło na wysoki poziom gry poszczególnych graczy. Bardzo serdecznie zapraszamy na Noworoczny Turniej Szachowy (drugi turniej cyklu I grand Prix) który zostanie rozegrany po feriach zimowych. O terminie turnieju poinformujemy.

 

07/01/2020

Wyróżnienie dla klasy 1 b w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”!

Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Anną Imiłkowską zdobyli WYRÓŻNIENIE w II edycji  Ogólnopolskiego Konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka, promującym czytelnictwo wśród dzieci, a także rozwijającym ich świadomość ekologiczną.

Dzięki kreatywności, zaangażowaniu i ciężkiej pracy włożonej w realizację zadania konkursowego, praca uczniów KLASY 1B zaowocowała wyróżnieniem na tle prawie 3500 prac przyjętych do konkursu.

W ramach otrzymanego wyróżnienia każde dziecko otrzymało maskotkę Słodziaka Juniorka, książkę, zestaw długopisów ze Słodziakami i pamiątkowy dyplom. Nagrody wręczyła dzieciom  wicedyrektor szkoły - pani Katarzyna Butkiewicz.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM I WYCHOWAWCZYNI KLASY IB.

 

07/01/2020

Podziękowanie za udział w projekcie BohaterON

Zobacz

 

07/01/2020

Tradycje Świąteczne w naszej szkole


Piosenka o świętach, kl. 3 b, 20.12.2019
https://youtu.be/hdfVZtKyFjM

Kolędowanie - koncert  w kl. 3 b , 20.12.2019
https://youtu.be/orhOrej7-so

Kolędowanie, Gabrysia i ks. Wojciech 18.12.2019 
https://youtu.be/bropsbYNGHY

 

19/12/2019

Zajęcia klas trzecich na basenie

 

19/12/2019

Olimpiada Tematyczna "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - wyniki etapu międzyszkolnego.

Zobacz wyniki

 

17/12/2019

SUKCES naszych uczennic w I Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej  „Let it snow” w Potęgowie

Choć zmagania konkursowe miały miejsce w piątek, 13 grudnia, kornelowska szkoła z pewnością nie może narzekać na pecha.
Konkurs, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Potęgowo, pan Dawid Litwin zgromadził aż 51 uczestników ze szkół z Damnicy, Głobina, Kępic, Kobylnicy, Kończewa, Łupawy, Niepoględzia, Potęgowa, Słupska, Skórowa i Żelkowa. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VIII. 
Reprezentantkami naszej szkoły w kategorii dzieci młodszych były: Zuzanna Franeli, Viktoria Kowalczyk i Lena Wojtaszek (opiekun: Angieszka Szrajda). Natomiast wśród młodzieży starszej znalazły się: Magdalena Nowicka (opiekun: Renata Zawadzka), Zuzanna Najmrocka i Juliet Pędzik (opiekun: Monika Kołakowska).

Wszystkie nasze uczennice popisały się doskonałym warsztatem językowym i krasomówczym. Aż trzy dziewczynki zdobyły uznanie jury i skradły serca publiczności.

W kategorii klas I – III: I miejsce zdobyła Viktoria Kowalczyk, zaś Lena Wojtaszek otrzymała wyróżnienie.
W kategorii klas IV VIII: II miejsce powędrowało do Magdy Nowickiej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestniczkom. Gratulujemy sukcesu zwyciężczyniom. Kłaniamy się nisko nauczycielkom, które włożyły dużo pracy i trudu w przygotowanie występów od strony językowej, interpretacyjnej jak i scenograficznej.
Mamy nadzieję, że słowa motta konkursowego  w końcu się ziszczą: LET IT SNOW!

 

12/12/2019

Akcja MEN „Razem na Święta”

W tym roku nasza szkoła zaangażowała się w świąteczną akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą „Razem na Święta”.

W trakcie jej trwania będziemy, w ramach szkolnego koła wolontariatu, realizować różne działania, których celem jest wywołanie uśmiechu, zadowolenia i poczucia wspólnoty w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie.

Przewidujemy odwiedzenie Domu Opieki „Dolina Słupi”, gdzie w miłej atmosferze, przy dźwiękach gitary, wspólnie z pensjonariuszami zaśpiewamy kolędy, przygotujemy kartki świąteczne. Odwiedzimy także podopiecznych Schroniska dla Zwierząt i Fundacji „Dziki Azyl”, przekażemy na rzecz zwierząt koce, kołdry i karmę. Włączymy się również w przygotowanie szkolnych Jasełek dla dzieci i emerytów.
Chcemy, by w tym przedświątecznym, wyjątkowym czasie nikt nie czuł się samotny. Bądźmy razem na Święta!

 

30/11/2019

Pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych

18 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych. W poczet społeczności szkolnej przyjęto 104 uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości oraz rodziców. Następnie uczniowie wraz z koleżankami z klas starszych zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której pochwalili się umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi i  wokalnymi oraz zdali egzamin z wiedzy, odwagi i mądrości.

Po uroczystym ślubowaniu, które odebrała od pierwszoklasistów pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły, nastąpiło ich symboliczne pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylicy. Pan Leszek Kuliński, wójt Gminy Kobylnica oraz rodzice uczniów obdarowali pierwszoklasistów okolicznościowymi upominkami, a pan Bronisław Kisiel, wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku i pani Barbara Koźluk, przewodnicząca Rady Rodziców złożyli im gratulacje oraz życzyli wielu sukcesów.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich rodziców.

 

19/11/2019

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z CHEMII DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Zobacz wyniki

 

19/11/2019

CodeWeek

Od 14 do 20 października 2019 roku w naszej szkole odbywał się CodeWeek - międzynarodowy tydzień programowania i kodowania.

Zobacz film

 

18/11/2019

Światowy Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada wszyscy uczniowie klas 0-3 przygotowywali zdrowe, śniadaniowe przekąski. W klasie 2c na stole nie zabrakło również patriotycznego akcentu w formie biało czerwonych, również  zdrowych deserków. W tym dniu bowiem nasza szkoła uroczyście obchodziła 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

8/11/2019

Pasowanie na zerówkowicza

Dnia 28 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na zerówkowicza sześciolatków z czterech oddziałów przedszkolnych. W uroczystości wzięli udział rodzice dzieci, zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Kobylnica pan Rafał Kuligowski, starszy wizytator Delegatury w Słupsku Kuratorium Oświaty w Gdańsku pan Bronisław Kisiel oraz dyrektor szkoły pani Ewa Solnikowska i nauczyciele.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany ze swoimi nauczycielkami, wykazując się swoimi umiejętnościami i wzorową postawą. Po części artystycznej nastąpił podniosły akt pasowania, którego dokonała dyrektor szkoły pani Ewa Solnikowska. Dzieci otrzymały gratulacje i upominki od zastępca wójta Gminy Kobylnica pana Rafała Kuligowskiego.

Ten pierwszy publiczny występ był dla przedszkolaków dużym przeżyciem, a dla ich rodziców i nauczycielek powodem do dumy.


8/11/2019

I Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

30 października 2019r. w Szkole Podstawowej, w Sycewicach i odbył się I Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla kl. I-III. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Oliwia Kasińska, Patrycja Maroszek, Jakub Madej i Karol Trojakowski zajęli  III miejsce. Serdecznie gratulujemy

 

8/11/2019

Grupa rekonstrukcji historycznych z uczniami klas 6

Brali udział w niejednej bitwie, w okopach spędzili wiele dni, byli czasami brani do niewoli, a jednak wciąż walczą. To grupa rekonstrukcji historycznych „GRZMOT”, która spotkała się z naszymi uczniami, by zachwycić swoja pasją.
Przyjechali z całym wyposażeniem piechoty Wojska Polskiego z okresu II RP. Uczniowie mogli potrzymać karabiny, założyć bardzo ciężki hełm, zapoznać się ze strojem, jaki nosił 1 Morski Pułk Strzelców z Wejherowa z 1939 roku.
„GRZMOT” zachęcał do udziału w licznych akcjach rekonstrukcyjnych, ukazał dzieciom inne oblicze historii i patriotyczne postawy w czasach wojny i realizowane współcześnie.  Wszystkich pasjonatów historii „GRZMOT” działający przy 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża zaprasza do swojej siedziby przy ul. Westerplatte w Słupsku.


8/11/2019

ŻYWE LEKCJE HISTORII

Kolejny już raz gościliśmy w murach naszej szkoły Krzysztofa Góreckiego, założyciela Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, twórcę teatru historycznego, który zabrał nas swoimi opowieściami do Polski Sarmackiej (klasy IV – VI), by następnie przenieść uczniów klas VII – VIII w długi wiek XIX .

Uczniowie klas młodszych zapoznali się z różnicami pomiędzy strojem sarmackim i cudzoziemskim, a także mieli okazję obejrzenia wojownika pancernego, Hetmana Czarnieckiego i żołnierzy autoramentu cudzoziemskiego: muszkietera i pikiniera Karola X Gustawa. Najważniejszym punktem  pokazu było spotkanie z husarią, chlubą oręża polskiego, która swoje największe triumfy święciła w pierwszych trzech dekadach XVII w, a przywrócona do chwały została przez króla Jana III Sobieskiego.

DŁUGI WIEK XIX - KU NIEPODLEGŁEJ to  zajęcia opracowane specjalnie z myślą o klasach 7 i 8 SP. Bogactwo strojów i uzbrojenia z pewnością ułatwi   młodzieży określić charakter i różnice powstań: Listopadowego i Styczniowego. Członkowie teatru zapoznali  nas przy tym z  rolą kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego. W wędrówce przez lata spotkaliśmy postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego, aby po 123 latach natknąć się na Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Jak zwykle, przedstawienie, oprócz waloru edukacyjnego (naszpikowane znaczącymi datami, poważnymi wydarzeniami) spełniło w 100 procentach funkcję zabawową. To ogromna sztuka umieć bawić ucząc…,a może uczyć bawiąc? Tak czy inaczej, fajnie jest pogłębiać wiedzę historyczną w nieszablonowy sposób.


30/10/2019

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z FIZYKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Zobacz wyniki

 

30/10/2019

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO STOPNIA REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH OD KLASY IV WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Zobacz wyniki

Dnia 26 listopada 2019 r. o godz.14:00 w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, ul. Główna 63, 76-251 Kobylnica, tel: (59) 8415212 odbędzie się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV z Rejonu 7. Uczestników konkursu prosimy o przybycie do szkoły nie później niż o 13:30.

Uczestnicy konkursu powinni posiadać przybory do pisania (długopis, pióro) oraz aktualną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Przewodnicząca RKK Rejonu 7, mgr Anna Kowalczyk

 

21/10/2019

Nordic-walking z cyklu Korona Północy Polski

19.10.2019 w Zagórkach w gminie Kobylnica odbył się nordic-walking z cyklu Korona Północy Polski na dystansie 5,7km. Trasa była atrakcyjna, prowadziła przez las. Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Ukończyliśmy całą trasę w czasie 1godziny, a niektórzy wcześniej.

I tak z rekreacyjnej eskapady wróciliśmy z trzema pucharami, a zdobyli je:
W kategorii wiekowej 10-12 lat chłopców – III miejsce Nicolas Antoniuk kl. 6a
W kategorii wiekowej do 9 lat dziewcząt – II miejsce Zuzanna Pozorska kl. 3a,  III miejsce Lena Kołakowska kl. 3a

Wszystkim gratulujemy!

Uczestnikami zawodów byli: Wiktor Ćwik (0b), Tobiasz Ćwik (3a), Lena Kołakowska (3a), Mateusz Korotko (3a), Krystian Olszewski (3a), Zuzia Pozorska (3a), Marta Rola (4a), Mateusz Wolski (4a), Kornelka Pacan (4b), Milena Sander (5c), Nicolas Antoniuk (6a), Marcel Deka (6a), Wojtek Konhle (6a), Oskar Bazyk (6c), Marcel Ciechan (7a), Jakub Martyna (7a) i Oliwier Ossowski (7a).

Opiekunami były Aleksandra Downar-Zaposka i Katarzyna Tchórzewska

Serdeczne podziękowania również dla dwóch mam, które nam towarzyszyły i wspierały pomocą: Pani Alicji Ćwik oraz Pani Justyny Pacan.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczyska na kolejnej imprezie! 

 

 

16/10/2019

DZIEŃ EDUKACJI  NARODOWEJ

14 października w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni ze szkół gminy Kobylnica. Wójt Gminy Kobylnica podkreślił jak wyjątkowy jest to dzień dla edukacji, zwracając uwagę, że nauczyciel nie mógłby istnieć bez  ucznia. O trwaniu obok siebie nauczyciela i wychowanka opowiedzieli uczniowie naszej szkoły, którzy na tę uroczystość przygotowali program artystyczny.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem skrzypcowym w wykonaniu Oliwii i Adama Haddicków  z klasy 3b i 0d.  Serdecznie życzenia złożyli nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji najmłodsi - klasa 0d, przygotowana przez  Dorotę Kuraszewicz i Karolinę Skuzę. Uczniowie klasy 5b, 7c i 8b, przygotowani przez Agatę Kaczmarczyk-Suligę i Magdalenę Wieczorek,  zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze. Publiczność szczególnie zachwyciła  parodia piosenki „Miłość w Zakopanem”,  z ułożonym przez uczniów tekstem  „Nauczyciele w Kobylnicy”.

Dyrektorzy i nauczyciele ze szkół w gminie odebrali z rąk pana  Leszka Kulińskiego nagrody Wójta Gminy Kobylnica,  natomiast pani  Ewa Solnikowska wręczyła  nagrody dyrektora  pedagogom z naszej szkoły.  Uroczystość prowadziła nauczycielka angielskiego i niemieckiego - Magdalena Wieczorek.

 

16/10/2019

Wojewódzka Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2019 r. w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i medali przyznanych przez Ministra Edukacji Narodowej oraz  Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W dowód uznania za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej cztery nauczycielki z naszej szkoły odebrały z rąk Pomorskiej Kurator, pani Małgorzaty Bielang, Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej.

Wyróżnieni nauczyciele
:
Katarzyna Kucharska
Krystyna Labudda
Beata Trofimowicz
Renata Zawadzka7/10/2019

Druga bitwa o Koronę Północy zostanie stoczona w Zagórkach (gmina Kobylnica)Przed nami kolejny sezon Korony Północy! Zapraszamy kijkarzy na dystanse 11 lub 5,7 km i biegaczy na 5,7 km - gwarantujemy przełajową trasę, a na mecie piękny medal w kształcie tarczy!

Program imprezy:
11:00 – wspólna rozgrzewka i rozpoczęcie startów
13:30 – dekoracja i zakończenie
Kategorie dla dzieci, kategoria rodzinna, stroje rycerskie. Zapewniamy kijki, transport, posiłek, herbatę i dobrą zabawę.
Uczniów chętnych do wzięcia udziału w imprezie prosimy o zgłaszanie się do swoich wychowawców.

 

7/10/2019

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dnia 1 października odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego klas 4 - 8. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali plakaty oraz prezentacje, które wyświetlane były podczas przerw na nowych monitorach zamontowanych na korytarzach szkolnych.

Tegoroczna kampania była wyjątkowo barwna i trzeba przyznać, że 19 kandydatów walczących o głosy wyborców przygotowało się do niej bardzo rzetelnie i z rozmysłem.  W dniu dzisiejszym przyszedł czas odpowiedzi na pytanie czyje  propozycje zyskały największą ilość zwolenników. Najwięcej głosów (45) zdobył uczeń klasy 8 b - Bartosz Piwoński i to on objął w tym roku zaszczytną funkcję przewodniczącego SU. Ponadto, Juliet Pędzik z sumą 33 głosów została zastępcą przewodniczącego, natomiast Filip Murawski (27 głosów) został skarbnikiem. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2019/2020.
Opiekunowie Samorządu

 

30/09/2019

W środę w Słupsku na stawku Łabędzim odbył się Piknik Żeglarsko-Morski, który był elementem obchodów Roku Ligi Morskiej i Rzecznej ustanowionego przez Senat RP.

Przeczytaj artukuł - GP24.pl

Galeria zdjęć - Liga Morska i Rzeczna Słupsk

 

29/09/2019

ZWYCIĘSTWO SZKOŁY W KONKURSIE #OSEWyzwanie

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie w dniu 20 września 2019 r. dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody, w tym NASZEJ SZKOLE. Do konkursu przystąpiło 1606 szkół z całej Polski.

Kornelowska szkoła zgłosiła się do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, wykonała  pracę plastyczną p.t. „SmartSzkoła” (praca została umieszczona na tablicy wystawowej szkoły), zgłosiła swojego kandydata na supernauczyciela w konkursie OSEHero oraz będzie uczestniczyła w Code Weeku 2019 organizowanym w paździeniku 2019 r. na terenie naszej szkoły.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna, dzięki której nasza szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

 

29/09/2019

Apele porządkowe w naszej szkole

W dniach 26 i 27 września w naszej szkole odbyły się apele porządkowe, podczas których przypomniane zostały  reguły postępowania obowiązujące w placówce, a także godziny pracy świetlic, pedagogów i psychologa. Mieliśmy też wyjątkowych gości, jakimi byli aspirant Robert Kornacki i st. sierż. Sylwia Hubisz, a także słuchacze Szkoły Policji w Słupsku, posterunkowy Martyna Stefaniak i posterunkowy Dawid Polański. Policjanci zaprezentowali szereg edukacyjnych filmów ukazujących zasady zachowania w drodze do i ze szkoły oraz wygłosili pogadankę dotyczącą czynów karalnych i demoralizujących. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali prelegentów, ale ich entuzjazm wzbudziły momenty, w których mieli okazję odgrywać z policjantami sceny „z życia policjanta na służbie”. Śmiałkowie uczestniczący w scenkach przekonali się na własnej skórze, że nie opłaca się łamać prawa, a kontakty z policją najlepiej ograniczyć do uroczystości Dnia Policjanta.

Zobacz film

 

27/09/2019

PROPOZYCJA ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Szkółka Tańca Frajda zaprasza na zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Swoją ofertę przedstawiła na godzinnych warsztatach z tańca w klasach młodszych. Uczniowie świetnie radzili sobie w tańcu współczesnym i klasycznym. Zainteresowani mogą złożyć deklaracje u wychowawców.

 

27/09/2019

"Crazy Hair Day"

Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego ogłosiły 20 września br. Dniem zwariowanej fryzury. Uczniowie klas młodszych wykazali się niesamowitą pomysłowością. U dziewczynek przeważały kitki i wianki, nie zabrakło też ozdób z surowców wtórnych, a niektórzy chłopcy pozwolili zrobić sobie kitki. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, oryginalność i odwagę.

 

4/09/2018


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym w certyfikowanycm LEGO® EDUCATION INNOVATION STUDIO.


Zajęcia w nowym roku szkolnym rozpoczynają się od 23 września 2019.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Młodych Robotyków: www.robotyka.spkobylnica.pl

 

2/09/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

1 września to  zawsze dzień wyjątkowy. Ten rok jest jednak szczególny, z uwagi na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Rada Dzieci i  Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła  z inicjatywą organizacji akcji pn. „Przerwany Marsz…”, która polega na symbolicznym dokończeniu w dniu 2 września 2019 r.  przerwanego, przez fakt wybuchu wojny, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. To wtedy życie Dzieci Wojny zostało trwale napiętnowane nieopuszającym strachem, zatrzymanymi w pamięci obrazami okrutnej śmierci najbliższych. Nasza szkoła z dumą odpowiedziała na ministerialny apel zapraszając na inaugurację nowego roku szkolnego osoby urodzone przed 8 maja 1945 r. Przekroczenie progu  szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Przerwany Marsz jest zatem próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.  
To ogromny zaszczyt, że zaproszenie do naszej szkoły  na  uroczystość przyjęły Dzieci Wojny, w tym kombatanci. Z nieukrywanym wzruszeniem wysłuchaliśmy Hymnu Polskich Dzieci Wojny, a następnie wystąpienia ppłk. Józefa Rodzenia, ze wspomnieniem zatytułowanym „Moja szkoła w latach 1939 – 1945”.

 

27/08/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 2 września 2019 r. na hali sportowej:
godz. 9.00 - klasy 1 oraz oddziały przedszkolne
godz. 11.00 - klasy 2-8


Msza Święta w intencji nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 8.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy.

 

11/07/2019

Zakup biletu miesięcznego dla uczniów

Rodzice uczniów z obwodu - dojeżdżających do szkoły  szkoły proszeni są o złożenie wniosku o zakup biletu miesięcznego na nowy rok szkolny w sekretariacie szkoły do 22 lipca br.

Wniosek o zakup biletu miesięcznego

 

10/07/2019

Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w głosowaniu w ramach Nagrody Czytelników, która jest częścią 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.

Do szkolnej biblioteki przekazane zostały książki nominowane do tegorocznej edycji Nagrody. Po ich przeczytaniu uczniowie wezmą udział w głosowaniu, które będzie miało wpływ na to, która autorka lub który autor otrzyma statuetkę Koziołka Matołka.
Projekt Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego prowadzony jest przez Miejską Bibliotekę im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Więcej o Nagrodzie można przeczytać tutaj:
http://mbp-oswiecim.pl/o-bibliotece/nagroda-literacka/26-onl/

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

2/07/2019

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I