Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

30/11/2022

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W piątek 25 i sobotę 26 listopada 2022 roku nasi dzielni wolontariusze wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności dla Banku Żywności w Słupsku pod hasłem “Święta godne, a nie głodne”.

Zbiórka darów miała miejsce w sklepie Biedronka przy ul. Głównej w Kobylnicy.

Bank Żywności od wielu lat dwa razy do roku przed świętami Bożego Narodzenia i wielkanocnymi, organizuje zbiórki żywności. Nasi wolontariusze za każdym razem chętnie angażują się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym ludziom.
Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy za wsparcie i przyłączenie się do akcji.

 

30/11/2022

Gminny Konkurs Recytatorski poezji Marii Konopnickiej 

W 2022 roku  przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki.  
Jej twórczość literacka była nierozerwalnie związana z działalnością patriotyczną i społeczną. Protestowała przeciwko niesprawiedliwości i uciskowi – w swoich utworach oddała głos ludziom biednym, czego najsłynniejszym przykładem jest nowela „Nasza szkapa”. Walczyła z antypolskimi działaniami zaborców i angażowała się w pomoc więzionym z przyczyn politycznych. Współorganizowała protest przeciwko represjom niemieckim wobec dzieci polskich uczestniczących w strajku szkolnym we Wrześni. Jej najgłośniejszym protestem przeciw germanizacji był opublikowany w 1908 r. wiersz „Rota”. Wraz z muzyką autorstwa Feliksa Nowowiejskiego stał się jedną z najważniejszych polskich pieśni patriotycznych.

Doceniając literacki dorobek pisarki oraz jej wkład w działalność patriotyczną, Sejm RP ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej. Hołd pisarce oddali także uczniowie naszej gminy , którzy 22 listopada w Szkole Podstawowej w Kwakowie uczestniczyli w konkursie recytatorskim poezji Marii Konopnickiej.

Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszej Szkoły, którą reprezentowali uczniowie klas 4-8: Kuba Łukasiewicz, Wiktoria Wilczyńska. Emily Ciereszko, Agata Ujma, Dominika Świtek, Amelia Zaniewska, Julia Skorupska, Lena Wojtaszek, Aleksandra Słomczyńska , Miłosz Czerwiński oraz Stanisław Lewandowski.

Młodzi artyści bardzo ambitnie podeszli do zadania, wkładając w swoje recytacje całe serca i emocje. Jury konkursowe nagrodziło te starania, przyznając:
II miejsce –Emily Ciereszko
III miejsce- Aleksandrze Słomczyńskiej
wyróżnienie - Julia Skorupska
wyróżnienie - Amelia Zaniewska
wyróżnienie - Wiktoria Wilczyńska
Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

 

16/11/2022

ŻYWE LEKCJE HISTORII

W dniu 14 listopada 2022 r. w naszej szkole miały mejsce żywe lekcje historii:
klasy 4 – 6: „Rycerze i Wojowie za czasów Piastów”
klasy 7 – 8: „Polska Sarmacka -  Legenda Husarii”

 

16/11/2022

SZKOŁA DO HYMNU - 10 listopada 2022 r.

Jak co roku, kobylnicka szkoła wzięła udział w ministerialnej akcji "Szkoła do hymnu", która swoim początkiem sięga 2018 r.

W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów  i prawie 480 tys. nauczycieli.

W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych. W roku 2020 – mimo trwającej epidemii i kształcenia na odległość,  do akcji - w różnej formie - przystąpiło  16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.

W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.
10 listopada o godz. 11.11 nasi uczniowie wraz z nauczycielami po raz piąty pokazali, że patriotyzm rodzi się tak zwyczajnie, prostym gestem i narodową pamięcią.


 

16/11/2022

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Za uczniami klas II bardzo ważne wydarzenie w ich życiu szkolnym, a odbyło się ono 8 i 9 października. A mianowicie stali się Oni pełnoprawnymi członkami społeczności czytelniczej naszej szkoły poprzez pasowanie na CZYTELNIKÓW.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania uczniowie poznali Królową Biblioteki, czyli Książkę i wysłuchali jej obaw oraz próśb. Odwiedził ich Koziołek Matołek, który przypomniał Im z jakiej książki pochodzi oraz kim jest jej autor dla naszej szkoły. Następie dzieci zapoznały się z regułami biblioteki, rozwiązywały zagadki, dowiedziały się jakie zadanie pełni bibliotekarka, a  także do czego służą zakładki.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz „bilety powrotne do biblioteki” jako zaproszenie do zabawy czytelniczej.

Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasza biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

 

 

16/11/2022

KONCERT W GCKiP p.t. "Drogi do wolności"

10 listopada 2022 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości  w Sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się uroczysty koncert  dla młodzieży ze szkół Gminy Kobylnica, w którym wystąpił zespół  „Sonanto”.

Program p.t. „Drogi do wolności” to wokalno-aktorska opowieść o polskiej historii, ludziach biorących udział w walce o wolność i niepodległość naszego kraju na przestrzeni dwóch wieków. W repertuarze znalazły się pieśni powstańcze, nawiązujące do powstania styczniowego i listopadowego, legionowe,  przez utwory z okresu II Rzeczpospolitej, piosenki wojenne, aż po okres powojenny i polską walkę o wolność  w okresie „Solidarności”. W tej części pojawiły się utwory takich twórców jak Jacek Kaczmarski, Jacek Czekalski, Jan Pietrzak, czy Ernest Bryl.

Z relacji uczniów klas ósmych biorących udział w wydarzeniu wynika, iż otrzymali oni  cenną lekcję historii, która przeplatana była akcentami nostalgicznych wspomnień i sentymentalnego wzruszenia, dzięki czemu trafiła do serca i na trwałe pozostanie w pamięci.

 

 

8/11/2022

Statut Szkoły Podstawowej w Kobylnicy

Zobacz

 

3/11/2022

Warsztaty edukacyjne „Zbuduj domek dla jeża” 28.10.2022
Wolontariusze i młodzież z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w ciekawych  i inspirujących do działania na rzecz zwierząt warsztatach edukacyjnych pn.: „Zbuduj domek dla jeża”. Zajęcia poprowadzili opiekunowie z Fundacji Dziki Azyl – Centrum Pomocy dla Jeży i dzikich Zwierząt z Kobylnicy.

Na warsztatach uczniowie poznali zwyczaje i zachowanie jeży, w kilkuosobowych grupach przygotowali domki dla tych pożytecznych zwierząt, a na zakończenie udali się w miejsca najczęściej uczęszczane przez zwierzątka      i ustawili gotowe do zamieszkania budki.
Pamiętajmy o naszych małych przyjaciołach szczególnie w okresie zimowym.

Pomagajmy!

 

3/11/2022

PRZERWA NA CZYTANIE 

Czwartek 27 października 2022 roku był dniem, który zapisze się w naszej pamięci na długo. Tego dnia społeczność naszej szkoły, po raz kolejny, wzięła udział, tym razem, w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Głównym celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Uczestnicy akcji szkolnej przynieśli z domu swoje ulubione książki lub wypożyczali je z biblioteki. Starsi czytali samodzielnie, natomiast młodsi słuchali z uwagą jak czytają im ich Panie, a także koleżanki ze starszych klas.

Pomysłodawcą całego projektu jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a w naszej szkole koordynatorkami były panie bibliotekarki wspólnie z opiekunkami Samorządu szkolnego. Mamy nadzieję, że tegoroczne zaangażowanie w akcję przyczyni się do pobicia zeszłorocznego rekordu, który wyniósł 377 586 czytających osób.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom książek

 

 

3/11/2022

Dzień bez skarpetek!

Nietypowe święto, które obchodzimy 21 października zwane „Dniem bez skarpetek” skłoniło nauczycieli wychowania fizycznego do zorganizowania lekcji z gimnastyki korekcyjnej dla stóp.
Uczniowie i uczennice biorące udział w korekcyjnych zajęciach uczcili ten dzień wykonując rozgrzewkę stóp, ćwiczenia z przyborem oraz zadania ruchowe indywidualnie i w parach.

Dajmy od czasu do czasu pochodzić naszym stopom boso!

 

3/11/2022

Pasowanie na Zerówkowicza

Dzień 19 października 2022 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy 6 latków w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. Właśnie tego dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na Zerówkowicza”.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której starszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne rodzicom oraz zaproszonym gościom. Po części artystycznej, przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie a pani dyrektor Katarzyna Butkiewicz dokonała uroczystego pasowania na zerówkowicza, kładąc na ramieniu każdego dziecka duży ołówek. Na dziecięcych twarzach widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książkę i pamiątkowy dyplom. To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nowo pasowanym zerówkowiczom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu, a potem w szkole!

 

24/10/2022

Koszykarze Czarni w naszej szkole!

W środę 19.10.2022r.  nasza szkoła gościła koszykarzy z drużyny Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Spotkanie z uczniami przebiegało w dwóch częściach.  W pierwszej części koszykarze opowiadali o sobie i grze w drużynie Czarnych Słupsk. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: skąd pasja do sportu i koszykówki, gdzie koszykarze stawiali pierwsze kroki w sporcie, kto jest ich idolem sportowym, w których drużynach chcieliby kiedyś zagrać. W drugiej części spotkania, uczniowie mieli okazję zrobić wspólne zdjęcia z koszykarzami  i trenerem drużyny oraz od każdego zdobyć autografy. Całe spotkanie zakończyła wspólna fotografia.
Naszymi gośćmi byli:
- II Trener drużyny – Łukasz Seweryn
- środkowy - Paweł Leończyk
- rzucający - Jakub Musiał
- środkowy - Mikołaj Witliński
- rozgrywający - Diante Watkins
- niski skrzydłowy - Shavon Coleman.
Teraz pozostało nam trzymać kciuki za drużynę Grupa Sierleccy Czarni Słupsk!

 

 

24/10/2022

Otwarcie pracowni druku 3D

W dniu 21 października 2022 roku o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie pracowni druku 3D, któremu patronował Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński.  Uroczystość rozpoczęła się konferencją metodyczną "Nowoczesne technologie w nauczaniu" , a zakończyła warsztatami dla nauczycieli p.n. "Druk 3D w edukacji". Współorganizatorami konferencji byli: Akademia Pomorska w Słupsku oraz Zespół Szkół nr 1 w Kołobrzegu, a wśród prelegentów znaleźli się: Jacek Kawałek - nauczyciel informatyki, entuzjasta i propagator technologii 3D wykorzystywanej m.in. w modelowaniu, druku 3D i animacji, dr Joanna Grubicka - Kierownik Zakładu Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zwieńczeniem konferencji było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową w Kobylnicy a Katedrą Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku. Warsztaty poprowadził wybitny specjalista od druku 3D - Pan Jacek Kawałek z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu. 

 

24/10/2022

Szkoła pełna talentów!

Piotr Gąbarczyk, uczeń klasy 2d, został powołany do Reprezentacji U9 Polish Soccer Skills – sezon 2022/23.
Jest to ogromne wyróżnienie dla zawodnika, ponieważ powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie piłkarze, którzy wykazali się ogromnym potencjałem. Przed Piotrem liczne zgrupowania ( m,in. w Chorzowie, w Cetniewie, za granicą), podczas których będzie rozwijał swój piłkarski talent.

 
Tymoteusz Łuniewski, uczeń klasy 5a, jest świetnie zapowiadającym się pływakiem, zawodnikiem Towarzystwa Pływackiego SKALAR.
W ostatnim czasie dwa razy stawał na podium, zdobywając III miejsce w:
- Ogólnopolskich Zawodach Pływackich GDYŃSKIE DELFINARIUM (styl klasyczny na 50m),
- Zawodach Pływackich MEMORIAŁ ANDRZEJA PAWIŃSKIEGO (styl dowolny na 100m).

 
Obu sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

11/10/2022

W niedzielę 9 października 2022 r. łączyliśmy przyjemne  z pożytecznym biorąc udział w VIII Biegu Charytatywnym na rzecz zwierząt z słupskiego schroniska.

Nasi dzielni uczniowie i wolontariusze wzięli udział w biegach na dystansie  800 m. i 7 km. dokładając tym samym cegiełkę do zbiórki w tej szczytnej akcji.
Szkołę reprezentowali:
Milena Kargul, Kornelia Pacan, Nikodem Kulis, Maciej Węgrzyński, Michał Kud oraz p. Agnieszka Kwinta.

 

11/10/2022

Gminna Olimpiada Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych – Kwakowo 2022 r.

Z dniem 27 i 28 września rozpoczęliśmy zmagania w ramach Gminnej Olimpiady Młodzieży.  Przy jesiennej ale jeszcze słonecznej  pogodzie, odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2008/2009 oraz z rocznika  2010 i młodsze.

Pokonując trasę na odcinku 600 m. młodsi i 800 m. starsi zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli I miejsce.

Skład zwycięzców z rocznika 2010 i młodsi:

Dziewczęta:
1. Oliwia Kasińska
2. Milena Kargul
3. Maja Chabros
4. Zuzanna Pozorska
5. Kornelia Pacan
6. Maja Mizielińska

Chłopcy:
1. Wojciech Gąbarczyk
2. Karol Klimsiak
3. Karol Trojakowski
4. Piotr Kuźniar
5. Marcel Kuten
6. Tymoteusz Leszczyńki

Skład zwycięzców z rocznika 2008/2009:

Dziewczęta:
1. Aleksandra Paruzel
2. Aleksandra Szkrawan-Bilen
3. Hanna Strugała
4. Natasza Tworek
5. Maja Pruchiewska
6. Julia Borysiewicz

Chłopcy:
1. Nikodem Kulis
2. Piotr Pietraś
3. Aleksander Czapiewski
4. Alex Dziwisz
5. Piotr Lepieszka
6. Mateusz Bartha

 

 

11/10/2022

30 września 2022 r. – Turniej Skills Challange w naszej szkole!
Turniej sprawnościowy z koszykówki Skills Challange zorganizowany przez UKS Piast i nauczycieli wychowania fizycznego na zakończenie Europejskiego Tygodnia Sportu, cieszył się sporym zainteresowaniem i sprawił wszystkim ogromną radość.
Do rywalizacji stanęło 16  drużyn, w każdej po 5 osób z klas piątych, szóstych, siódmych oraz ósmych. Konkurencje przeprowadzone zostały oddzielnie dla kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Liczyła się szybkość, skuteczność oraz współpraca. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe i słodkie upominki, które na zakończenie turnieju wręczyła panie Ewa Solnikowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy.

Zwycięzcy w kategorii drużynowej:
Klasa 5A w składzie: Lena Wojtaszek, Jowita Jaciubek, Igor Kozłowski, Wojciech Gąbarczyk, Piotr Kuźniar.
Klasa 6 w składzie: Patrycja Maroszek, Jagoda Kasprzyk, Tymoteusz Leszczyński, Adam Guziński, Nicolas Młyński.
Klasa 7B w składzie: Kornelia Pacan, Maja Mizielińska, Piotr Gasperowicz, Franek Lewndowski, Szymon Stojek
Klasa 8B w składzie: Julia Borysiewicz, Hania Strugała, Wiktor Szawelski, Michał Stucki, Piotr Krok.

Zwycięzcy w kategorii indywidualnej:
I miejsce – Oliwia Kasińska oraz Piotr Pietraś
II miejsce – Maja Mizielińska oraz Daniel Słomczyński
III miejsce – Zuzia Gajlikowska oraz Aleksander Czapiewski
Sportowa zabawa i zmagania  przeniosły się również na korytarze dla najmłodszych w naszej szkole, gdzie dzieci podczas długiej przerwy mogły poćwiczyć koordynację ruchową oraz pogimnastykować się pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

 

 

11/10/2022

Dzieciaki, zbieramy TALENCIAKI!

Nasza szkoła przystąpiła do programu SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW. Na  koncie mamy już ponad 800 talenciaków.  Chcemy więcej!

Zosia Wójtowicz z klasy 2c wpadła na świetny pomysł pozyskania kuponów.  W ubiegłą sobotę kwestowała na rzecz szkoły zbierając talenciaki do przepięknego, własnoręcznie przygotowanego kartonu. Uzbierała ich aż 311!!! Było warto!

ZOSIU, brawo za pomysł i poświęcony czas!

 

15/09/2022

Zaproszenie na koncert

Utalentowana pianistka Alicja Puchalik, zdobywczyni II nagrody w III International Online Instrumental Performance Competition - VIENNA 2022, zaprasza na swój pierwszy koncert z towarzyszeniem orkiestry. 
Alicja wystąpi w słupskiej Filharmonii SINFONIA BALTICA z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

 

5/09/2022


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na odpłatne zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się w LEGO® Education Innovation Studio (sala 203G) lub w budynku szkoły przy ulicy Transportowej (uczniowie klas I).

Aby zapisać dziecko na zajęcia z robotyki należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej.

WYPEŁNIJ formularz zgłoszeniowy

Planowane rozpoczęcie zajęć - od 26 września 2022

Szczegóły na stronie www.robotyka.spkobylnica.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

29/08/2022

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W związku z dokonanym przez dyrektora szkoły zawieszeniem zajęć w dniu 1 września 2022 r. informuję, że uroczystość powitania uczniów w nowym roku szkolnym 2022/2023 zaplanowana na 2 września br. odbędzie się wg następującego porządku:

W dniu 1 i 2 września br. szkoła zapewnia opiekę świetlicową uczniom, których rodzice - w terminie do 31 sierpnia br. - złożą w sekretariacie szkoły pisemny wniosek o objęcie dziecka opieką.

Zajęcia świetlicowe będą odbywały się w budynku szkoły:
- ul. Transportowa 30 - 1 września 2022 r.,
- ul. Główna 63 - 2 września 2022 r.,
- ul. Transportowa 30 - 2 września 2022 r.

Oddziały przedszkolne rozpoczynają zajęcia w dniu 1 września 2022 r. zgodnie z umiejscowieniem grupy w siedzibie:
ul. Transportowa 30,
ul. Wodna 20.

 

11/07/2022

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I