Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

 

26/02/2024

Policjanci z wizytą w szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego i podczas jego trwania, uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku klasa III c wraz z wychowawczynią, gościli na zajęciach mł.asp. Małgorzatę Podedworną z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz asp.sztab. Jacka Chabrosa Dzielnicowego Komisariatu Policji II w Słupsku.

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. O zagrożeniach, jakie mogą czekać na najmłodszych podczas ferii zimowych i sposobach zapobiegania tym niebezpieczeństwom. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji. Ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych Gości podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki.  Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali odblaski, które były prezentem od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy za cenne wskazówki i przeprowadzenie interesującej lekcji!

 

 

14/02/2024

Sportowy Talent Roku - PIOTR GĄBARCZYK, uczeń klasy 3 D

Plebiscyt Sportowy Głosu Pomorza to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w naszym regionie. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego redakcji GP oraz kluby sportowe. W tegorocznej, 64. edycji Sportowym Talentem Roku regionu słupskiego został Piotr Gąbarczyk, utalentowany piłkarz, zawodnik UKS Sparta Sycewice.
Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

2/02/2024

Karnawał, karnawał...

18 stycznia dzieci z klas 1-3 bawiły na dyskotece karnawałowej zorganizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski.
I znów o muzykę zadbała nasza wspaniała DJ Zosia - p. Zofia Karczewska, nauczyciel świetlicy.
Na scenie zaprezentowały się w atrakcyjnych układach choreograficznych uczennice z klasy 3 D:
Inga Damska, Hania Fryga, Klaudia Kiziukiewicz, Nikola Płodzień i Zuzia Śmigielska.
Dziewczynki porwały do wspólnej zabawy księżniczki, królewny, rycerzy, kotki, pieski, wróżki, strażaków, żołnierzy, wojowników Star Wars... Nawet kościotrupy nie pozostały obojętne na szalone rytmy.
Na zakończenie roztańczonego popołudnia dzieci, pod kierunkiem DJ Zosi, tworzyły z balonów przeróżne kształty, a każdy uczestnik otrzymał słodkie "co nieco".

 

 

22/01/2024

Niezapomniany koncert

Dnia 22 grudnia odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek, który został przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.
W programie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej.
W tym roku do grona występujących – dzieci z klas drugich, dołączyli uczniowie klas IV-VIII, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny o narodzeniu Syna Bożego.
Występy zakończył pan Piotr Pendzich, który na skrzypcach zagrał utwór pt. „Święta noc”.
To wspaniale, że koncert ten łączy pokolenia i wyzwala niezapomniane emocje.
Zapraszamy na wspólne kolędowanie za rok!

 

2/01/2024

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

Fundacja Małych Stópek ze Szczecina po raz kolejny zorganizowała przed świętami zbiórkę p.n. "Paczuszka dla Maluszka", która wspomoże dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach.

Uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią, panią Alicją Szymańską włączyli się chętnie do charytatywnej akcji i przekazali na rzecz potrzebujących dzieci paczki z artykułami higienicznymi.

 

18/12/2023

Betlejemskie Światełko Pokoju

W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy odwiedzili przedstawiciele 78 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Pentoda” ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu, aby przekazać Betlejemskie Światełko Pokoju. W tym roku mottem tego symbolicznego płomienia niosącego ze sobą przesłanie nadziei i jedności jest „Czyńmy pokój”.

 

7/12/2023

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

30 listopada 2023 roku Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów z klas 1 – 3 na dyskotekę andrzejkową.

Na uczestników zabawy czekał Salon wróżb andrzejkowych, w którym każdy chętny mógł poznać swoją przyszłość. Warunkiem spełnienia przepowiedni było wrzucenie do wody złotego pieniążka.

DJ Zosia, Pani ze świetlicy, zadbała o świetną muzykę. Dziewczynki z klasy 3 d zachęciły prawie wszystkich do wspólnego tańca. Makarena, Czekolada, Gangnam Style – tym rytmom nie oparł się już nikt!

 

 

29/11/2023

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Z tej okazji 24 listopada, w ramach akcji MSU, dzieci z klas 1 - 3 zaprosiły do siebie pluszowe niedźwiadki. Przedstawicielki MSU wraz z opiekunem przeliczyły je.

Najbardziej „zamisiowaną” klasą okazała się klasa 1 b, która pochwaliła się aż 67. pluszowymi niedźwiadkami.

 

23/11/2023

Wojewódzki Konkurs z Chemii

Lista uczniów zakwalifikowanych do II - stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Chemii dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

 

22/11/2023

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW II edycja – podsumowanie  akcji

Zebraliśmy aż 5256 talenciaków!

To pozwoliło nam zamówić 3 zestawy planszówek, po 6 gier w każdym. Trafiły one do biblioteki szkolnej i świetlic.
Sprzęt sportowy – 2 zestawy piłek (20 sztuk), zestaw lin-skakanek, zestaw korekcyjny – trafi do sali  sportowej klas młodszych. Dzięki temu lekcje wychowania fizycznego będą jeszcze bardziej atrakcyjne.
A wszystko dzięki nam: Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom! Należą nam się WIELKIE BRAWA!

 

 

15/11/2023

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Lista uczniów zakwalifikowanych do II - stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

 

14/11/2023`

„Szkoła do hymnu”

Tegoroczna edycja inicjatywy „Szkoła do hymnu”  zgromadziła prawie 4 mln uczniów oraz blisko 600 tys. nauczycieli  z całego kraju. Do akcji włączyły się również szkoły polonijne z całego świata. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się blisko 500 placówek  z 50 krajów. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Ukrainy, Niemiec i Irlandii. 
W ogłoszonej przez Ministerstwo Nauki i Edukacji akcji, jak co roku,  nie mogło zabraknąć kobylnickiej szkoły.

Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewały w naszej szkole  klasy I - IV. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do przeżycia tego dnia w odświętnej atmosferze. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej, która z ogromnym zaangażowaniem włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

 

 

14/11/2023`

Sukcesy Alicji Puchalik, uczennicy klasy VI A

Alicja Puchalik została laureatką kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych. Były to konkursy online, których wyniki docierały do niej w czasie minionych wakacji oraz we wrześniu. 

Ala otrzymała II nagrodę na III Aegio International Piano Competition w Wiedniu, Austria, a także o zaproszeniu na Galę Laureatów do Wiednia, gdzie wystąpi  21 marca 2024 r.
Drugie osiągnięcie to wyróżnienie na Concurs Internacional De Piano On-line Chopin Sesions Felanitx 2023, Majorka, Hiszpania.

We wrześniu przyszła informacja o trzecim osiągnięciu i jest to II nagroda na 3rd Lugano International Music Competition, Lugano, Szwajcaria. 

Link do artykułu:
https://www.gov.pl/web/psmslupsk/konkursowe-sukcesy-alicji-puchalik-uczennicy-klasy-v-c6-z-klasy-fortepianu-gabrieli-picz

GRATULUJEMY i życzymy dalszych  sukcesów!

Alicja Puchalik

 

14/11/2023`

ŻYWE LEKCJE HISTORII

Kolejny już raz gościliśmy w murach naszej szkoły Krzysztofa Góreckiego, założyciela Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, twórcę teatru historycznego, który zabrał nas swoimi opowieściami do starożytnego Rzymu i Grecji (klasy IV – VI), by następnie przenieść uczniów klas VII – VIII w długi wiek XIX .

Uczniowie klas młodszych dowiedzieli się, kiedy rozpoczyna się starożytność przenieśli się do antycznej Europy, aby zapoznać się kulturą Grecji i Rzymu. Zobaczyli jak ubierali się Grecy, poznali symbolikę ubioru Rzymian, mieli okazję przymierzyć uzbrojenie hoplity greckiego oraz legionisty rzymskiego.  Uczniowie uczestniczyli w walce falangi greckiej, a także zetknęli z fenomen Aleksandra Wielkiego. Zajęcia zakończyły się  rozgrywkami i spotkaniem z Gladiatorami.

DŁUGI WIEK XIX - KU NIEPODLEGŁEJ to  zajęcia opracowane specjalnie z myślą o klasach 7 i 8. Bogactwo strojów i uzbrojenia z pewnością ułatwi   młodzieży określić charakter i różnice powstań: Listopadowego i Styczniowego. Członkowie teatru zapoznali  nas przy tym z  rolą kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego. W wędrówce przez lata spotkaliśmy  Tadeusza Kościuszkę, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego. Dwóm uczniom (klasa 7 i 8)  przypadł w udziale niewątpliwy zaszczyt wcielenia się w postać marszałka Piłsudskiego, z którym - po 123 latach zaborów - powróciła do Polski niepodległość.

Jak zwykle, przedstawienie, oprócz waloru edukacyjnego (naszpikowane znaczącymi datami, poważnymi wydarzeniami) spełniło w 100 procentach funkcję zabawową. To ogromna sztuka umieć bawić ucząc… a może uczyć bawiąc? Tak czy inaczej, fajnie jest pogłębiać wiedzę historyczną w nieszablonowy sposób.

 

 

31/10/2023`

Zrób sobie… Przerwę na czytanie

W czwartek 27 października 2023 r. braliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pn. Przerwa na czytanie.

Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. To doskonałe inicjatywy, które promują czytanie i rozwijają literackie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży
Tego dnia, podczas przerw, społeczność szkoły, na korytarzach, w klasach, w bibliotece lub w sali gimnastycznej, czytała ulubione książki. Każdy mógł przynieść ze sobą swoje własne lektury lub skorzystać z książek dostępnych w szkolnej bibliotece.
Celem akcji oprócz pobicia zeszłorocznego rekordu i dobrej zabawy było promowanie czytania wśród uczniów i tworzenie przyjaznej atmosfery czytelniczej.

Uczestnicy spędzili czas na czytaniu, delektując się przygodami bohaterów i poznając nowe światy zawarte między kartkami książek. Mogli podzielić się swoimi ulubionymi książkami, a także dowiedzieć się o nowych pozycjach od swoich kolegów i koleżanek. Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności czytania oraz promowania wartości czytelniczych.

Przerwa na czytanie była nie tylko atrakcją dla uczniów, ale także okazją do budowania więzi społeczności szkolnej i wspólnego dzielenia się miłością do literatury.

Ta inicjatywa była nie tylko wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa, ale także do kształtowania nawyku czytania i rozwijania umiejętności czytelniczych oraz na pewno pozostawiła niezapomniane wrażenia.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

 

25/10/2023`

Pasowanie na Zerówkowicza

23 października 2023 r. w naszej szkole  miało miejsce wielkie wydarzenie -  PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA. 
Uroczystość, w której uczestniczyli licznie zebrani rodzice i dziadkowie rozpoczęła się od występów artystycznych na tle przepięknych dekoracji z balonów i kwiatów. Sześciolatki przedstawiły program  pełen radosnych piosenek, także w języku angielskim oraz zatańczyły w parach cha-chę i polkę Italiano.

Po  tanecznych atrakcjach przyszła pora na część poważną, jaką niewątpliwie jest ślubowanie. Uczniowie przyrzekali  być dobrymi i dzielnymi przedszkolakami, dbać o dobre imię swojej grupy i placówki oraz czynić świat lepszym. Mocny głos Zerówkowiczów i ich pewność pozwalają nam wierzyć, że zrobią wszystko, aby  dotrzymać słowa.

Po występie artystycznym nastąpiła część oficjalna – Pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły przy pomocy „magicznego ołówka” mianowała każdego ucznia na Zerówkowicza. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a za kulisami odbyła się  sesja zdjęciowa .

Dzień ten zapamiętamy jako wyjątkowy i cieszymy się, że mogliśmy być uczestnikami tak niezwykłej i podniosłej uroczystości. Przedszkolakom należą się OGROMNE BRAWA, a rodzicom równie   WIELKIE PODZIĘKOWANIA za  współpracę,  przygotowanie dekoracji, strojów i upominków dla naszych wspaniałych ZERÓWKOWICZÓW.

 

24/10/2023

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

Dnia 28 listopada 2023 r. o godz.14:00 w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, ul. Główna 63, 76-251 Kobylnica odbędzie się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV z Rejonu 7.
Uczestników konkursu prosimy o przybycie do szkoły na pół godziny przed jego rozpoczęciem.
Uczeń może przystąpić do stopnia rejonowego Konkursu po okazaniu komisji konkursowej aktualnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.

Przewodnicząca RKK Rejonu 7, mgr Anna Kowalczyk

 

20/10/2023`

Pasowanie na Ucznia

W poniedziałek 16 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia, podczas którego zaszczycili nas swoją obecnością: pan Leszek Kuliński – Wójt Gminy Kobylnica oraz zastępca przewodniczącej Rady Rodziców – pani Małgorzata Krawętkowska. Najważniejszymi uczestnikami wydarzenia byli oczywiście pierwszoklasiści w imponującej liczbie 140 osób oraz ich wychowawczynie. Tłumnie przybyli także dziadkowie i rodzice uczniów, którzy nie ukrywali wzruszenia dopingując swoim pociechom.

Po oficjalnym powitaniu, pierwszoklasiści wraz z koleżankami ze starszych klas zaprezentowali część artystyczną, która zachwyciła zebranych gości.

Następnie uczniowie zostali pasowani symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor Ewę Solnikowską,  a Wójt Gminy Kobylnica, pan Leszek Kuliński wręczył dzieciom pamiątkowe książki. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy od wychowawców.
Uroczystość pasowania i oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej są zawsze wyjątkowym przeżyciem dla dzieci, także i ten dzień z pewnością pozostanie na długo we wspomnieniach naszych „pierwszaków”,  jak i ich rodziców.  Pierwszoklasiści udowodnili,  że są gotowi do nauki i wyzwań, jakie przed nimi stawia szkoła.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce!

 

20/10/2023`

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?” – słowami D. Baissera  Kamila Skóra, szkolna bibliotekarka  przywitała 13 października 2023 r., w przededniu Dnia Edukacji Narodowej zgromadzonych gości i nauczycieli na uroczystej akademii połączonej z wręczeniem nagród Wójta Gminy Kobylnica oraz Dyrektora Szkoły. W uroczystości wzięli udział pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni kobylnickiej szkoły, władze gminne z Wójtem Gminy, panem Leszkiem Kulińskim oraz przedstawicielki Rady Rodziców pani Barbara Gesner-Słomczyńska i Danuta Żukowska-Kowalska.

Pani Ewa Solnikowska podziękowała  nauczycielom za ich  zaangażowanie w pracę, za życzliwość i serdeczność, którymi  obdarzają uczniów, za  kreatywność, pomysłowość, a także za uśmiech, dzięki któremu  atmosfera naszej szkoły należy do wyjątkowych.
W swoich podziękowaniach dyrektor Solnikowska zwróciła się także do  pracowników niepedagogicznych, bez których  szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest,  pełnego  ciepła, czystego, zadbanego, dającego poczucie bezpieczeństwa.
Tradycją tego dnia jest nagradzanie nauczycieli, którzy w poprzednim roku szkolnym wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem. W tym roku 46 belfrów  uzyskało uznanie dyrektora i otrzymało Nagrody Dyrektora Szkoły.
Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, w dowód wdzięczności za trud pracy wychowawczo-opiekuńczej, odwagę i poświęcenie, złożył nauczycielom serdeczne podziękowania, życząc zdrowia i wytrwałości w realizacji planów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym. Nauczyciele, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami i zaangażowaniem dostąpili zaszczytu odebrania z rąk włodarza gminy Nagrody Wójta.

Część oficjalna akademii poprzedzała występy artystyczne, na które składały się recytacje i życzenia uczniów oraz specjalnie przygotowana na tę okazję przez Samorząd Uczniowski Gala Oskarów. Wzorowana na hollywoodzkiej, kobylnicka gala była kulminacją uczniowskiego plebiscytu na najlepszego nauczyciela w 10 kategoriach. I tak, laureatami zostali otrzymując tytuł:
1. Oazy Spokoju -  Bogumiła Tarachowicz,
2. Zawsze Uśmiechniętego - Beata Trofimowicz,
3. Pierwszorzędnego Żartownisia - Marcin Greczuk,
4. Mecenasa Szyku - Alicja Gołębiowska,
5. Rzeźbiarza Umysłów-  Marta Jarosiewicz,
6. Mistrza Ciętej Riposty - Joanna Janulewicz-Nyc,
7. Kosy nad Kosami - Elżbieta Meljon,
8. Chodzącej Życzliwości - Małgorzata Niciejewska,
9. Mistrza Kreatywności - Monika Kwiatkowska,
10.Luzaka Roku - Rafał Przybyło.
Uroczystość zakończyła się odświętnym słodkim poczęstunkiem.

 

 

20/10/2023`

OTWARCIE PRACOWNI OZE EKOFOTON

12 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowoczesnej ekopracowni OZE „EKOFOTON”. Przedsięwzięcie możliwe było do zrealizowania dzięki funduszom pozyskanym w oparciu o projekt składany przez szkołę w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w Programie Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na lata 2022 – 2025 – ekoPracownia – zielone serce szkoły (edycja 2023).

W uroczystości wzięli udział m.in.:  Paweł Lisowski - Starosta Słupski,  Leszek Kuliński – Wójt Gminy Kobylnica oraz władze Rady Gminy Kobylnica,  Marta Prezlata – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy, Szymon Gajda – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku,  Andrzej Wójtowicz -  Prezes Zarządu Spółki Wodociągi Słupsk, Ewa Krzaczkowska – Dyrektor Słupskiego Inkubatora Technologicznego, Aleksandra Szewczyk – Prezes Zarządu Spółki Foton OZE, Tomasz Biel – inspektor ds. oświetlenia i zarządzania energią CUW w Kobylnicy, Barbara Gesner-Słomczyńska – przewodnicząca Rady Rodziców SP w Kobylnicy, dyrektorzy szkół gminnych wraz z reprezentacjami nauczycieli i uczniów, nauczyciele szkoły w Kobylnicy.
Otwarcie pracowni poprzedzone zostało wystąpieniami gości i  absolwentów szkoły, którzy przygotowali prezentację nt. wizyty studyjnej w Fredrikstad w Norwegii, która odbyła się w dniach 17 – 20 kwietnia br., a której celem była wymiana doświadczeń w zakresie realizacji przedsięwzięć dotyczących ochrony środowiska, energii odnawialnej, efektywności i bezpieczeństwa energetycznego.

Kolejnym interesującym elementem spotkania było zaprezentowanie „Zielonej ankiety”. Celem badań ankietowych było poznanie stanu wiedzy dzieci i dorosłych o odnawialnych źródłach energii i ich oddziaływaniu na środowisko naturalne.
Część teoretyczna uroczystości zakończyła się debatą, w której wzięli udział eksperci oraz uczniowie ze szkół gminy Kobylnica. Pod dyskusję poddano zagadnienia takie jak: popularność OZE w Polsce, zalety i wady OZE, korzyści z OZE dla zwykłego człowieka, korzyści z termomodernizacji szkoły. Podczas panelu poszukiwano odpowiedzi na pytania: Czy OZE to zysk, moda czy konieczność?, „Odnawialne czy nieodnawialne – oto jest pytanie”.

Utworzenie ekopracowni jest elementem składowym projektu, który zawiera także prowadzenie zajęć edukacyjno-wychowawczych w pracowni OZE na bazie zakupionego sprzętu i materiałów dydaktycznych, utworzenie Szkolnego Klubu „Słoneczna Drużyna”, przeprowadzenie konkursów oraz kampanii informacyjno-edukacyjnych o charakterze ekologicznym.

 

 

20/10/2023`

Uroczyste otwarcie przy szkole ogrodu sensorycznego – 10 października 2023 r.

Szkoła Podstawowa w Kobylnicy złożyła swoją propozycję  w VII edycji Kobylnickiego Budżetu Obywatelskiego na zadanie infrastrukturalne: Budowa ogrodu sensorycznego p.n. „Prowadź mnie dróżko” i dzięki głosom mieszkańców  wygrała.
Ogród sensoryczny, który powstał przy szkole  ma wymiar ekologiczny, społeczny i edukacyjny. Dzięki integracji sensorycznej możemy prawidłowo odbierać oraz interpretować bodźce zmysłowe, a poprzez właściwe wielozmysłowe postrzeganie otoczenia prawidłowo rozwijamy się i funkcjonujemy. Dzieci z zaburzeniami w sferze postrzegania zmysłowego reagują nieadekwatnie do zaistniałych sytuacji, mają trudności w nauce i z prawidłowym funkcjonowaniem w otaczającej je rzeczywistości. Ścieżka sensoryczna przyczyni się  do nabywania przez dzieci umiejętności, które wspomogą proces, dzięki któremu mózg otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów posegreguje je, rozpozna, zinterpretuje, zintegruje ze sobą i wcześniejszymi doświadczeniami, tak by w końcu wywołać reakcję adekwatną do powstałej sytuacji. Celowi temu służy  stworzenie miejsca z atrakcyjnymi przyrządami i roślinami, które będą wykorzystywane do różnego rodzaju aktywności, wspierających nabywanie przez dzieci zmysłowych doświadczeń, a w konsekwencji umożliwiających prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.

Dodatkowym walorem projektu jest zagospodarowanie terenu przyszkolnego, w celu stworzenia dodatkowego miejsca przeznaczonego na zajęcia planowane z nauczycielami, jak i miejsca, z którego będą korzystać dzieci z rodzicami oraz inni mieszkańcy Kobylnicy.

 

10/10/2023`

Konkurs SUPER KLASA

Zobacz regulamin

 

9/10/2023`

Szachiści z Kobylnicy zajęli III miejsce w Powiecie!!!

Dnia 4 października 2023 r w ZSP Smołdzino został rozegrany etap powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy w Ramach Igrzysk Dla Dzieci i Młodzieży W Szachach. Każda drużyna składała się z trzech chłopców i jednej dziewczynki. Grano systemem kołowym „każdy z każdym”. W kategorii młodszych (klasy 4 – 6) udział wzięło 5 drużyn z SP Siemianic, SP Stowięcina, SP Smołdzina, SP 2 Ustki i SP Kobylnica. Drużyna ze szkoły w Kobylnicy zajęci doskonałe III miejsce. Warto nadmienić, iż nasza drużyna przegrała tylko jeden mecz z późniejszymi zwycięzcami zawodów z SP 2 Ustka.
Gratulujemy!!!

 

9/10/2023`

Historyczny awans drużyny (klasy 4 - 6) do etapu powiatowego!!!

Dnia 3 października 2023 r w SP Kwakowo został rozegrany etap gminny Drużynowy Turniej Szachowy w Ramach Igrzysk Dla Dzieci i Młodzieży W Szachach. Każda drużyna składała się z trzech chłopców i jednej dziewczynki.  W zawodach wystąpiły w kategorii starszych (klasy 7 - 8) 3 drużyny z SP Kobylnica, SP Słonowice i SP Kwakowo oraz w kategorii młodszych (klasy 4 - 6) 4 drużyny z SP Kobylnica, SP Słonowice, SP Kończewo i SP Kwakowo. Grano systemem kołowym „każdy z każdym”. Turniej sędziował Paweł Przybyło (SP Kwakowo). Wielki sukces w kategorii młodszych (klasy 4 - 6) odniosła szkoła z Kobylnicy zajmując pierwsze miejsce i tym samym zapewniła awans do etapu powiatowego. Natomiast w kategorii starszych (klasy 7 - 8) zwyciężyła szkoła z Kwakowo (awans do etapu powiatowego) wyprzedając szkołę z Kobylnicy i szkołę ze Słonowic.
Gratulujemy!!!

 

7/10/2023`

DZIEŃ KROPKI

15 września uczniowie klas 1 - 3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Świętowanie tego niezwykłego dnia stało się w naszej szkole już tradycją. W tym roku szkolnym wydarzenie przebiegało pod hasłem: „Bo wszystko zaczęło się od kropki...”. Dzieci wzięły udział w ogłoszonym konkursie plastycznym „Kropka zdrowa - siły i energii doda” i wykonały piękne prace plastyczne z kropek.  Celem konkursu było przypomnienie dzieciakom jak ważną rolę w naszym codziennym dniu odgrywa zdrowe odżywianie.
Nasz konkurs cieszył się dużym powodzeniem, dostarczono wiele ciekawych prac. Komisja powołana do oceny prac nagrodziła i wyróżniła najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe dzieła. W szkole zrobiło się kolorowo i kropkowo!
Rodzice  uczniów postarali się uczcić Dzień Kropki ubierając swoje dzieci w kropkowe stroje.  Panie Wychowawczynie  zadbały o to, aby kropkowe elementy znalazły się  także i w ich ubiorach.  Przechadzając się korytarzem słychać było zza drzwi rozmowy i zabawy, których bohaterką była kropka. Pierwszaki słuchały fragmentów książki p.t. „Kropka” Petera H. Reynoldsa i obejrzały film o małej dziewczynce o imieniu Vashti. Starsi uczniowie rozmawiali o swoich talentach i o tym jak je w sobie odnaleźć.

 

27/09/2023`

RAJD ROWEROWY

W dniu 23 września 2023 r. , zwyczajowo, przywitaliśmy pierwszy dzień jesieni uczestnicząc w VII  Szkolnym Rajdzie  rowerowym.  Na trasę liczącą 17,5km wyruszyliśmy spod siedziby PTTK w Słupsku w grupie 30. Osobowej. Rajd odbył się   w granicach Gminy Słupsk (Słupsk - Niewiarowo – Siemianice – Jezierzyce – Słupsk).

Pogoda i humory dopisały na szóstkę z plusem. Jak to bywa, sprzęt płatał nam figle, i musieliśmy radzić sobie np. z zerwanym  z roweru łańcuchem, ale nie z takimi problemami przyszło nam sobie radzić, więc i z tym rozprawiliśmy się bez trudu.  Koniec rajdu to oczywiście wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Wszystkie dzieci spisały się na medal! Udział w rajdzie wzięli: Antek, Olaf, Mia, Tosia, Julia, Janek, Filip, Wiktor, Aleksy, Zuzia, Julia i Karolina, Lena, Jurek, Hania, Kuba, Bartek. Nie zabrakło chętnych wolontariuszy – Kornelia, Oliwia – dziewczyny na Was zawsze możemy liczyć! Wielkie podziękowania dla Pań z kadry: Kasia, Karola, Roma, Justynka - wielkie Dziękujemy!

 

 

12/09/2023


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na odpłatne zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się w LEGO® Education Innovation Studio (sala 203G) lub w budynku szkoły przy ulicy Szczypińskiej, Wodnej (uczniowie klas I oraz 0).

Aby zapisać dziecko na zajęcia z robotyki należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej.

WYPEŁNIJ formularz zgłoszeniowy

Planowane rozpoczęcie zajęć - od 25 września 2023

Szczegóły na stronie www.robotyka.spkobylnica.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

29/08/2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Uroczystość powitania uczniów w nowym roku szkolnym 2023/2024 zaplanowana na 4 września odbędzie się według następującego porządku:

  1. Uczniowie klas I - III - godz. 10.30 (sala gimnastyczna szkoły, ul. Główna 63).
  2. Uczniowie klas IV - VIII - godz. 11.30 (sala gimnastyczna szkoły, ul. Główna 63).