Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

11/07/2022

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I

 

28/06/2022`

Londyn 13-18.06.2022 r.

Kto powiedział, że 21 godzin podróży autokarem jest męczące? Na pewno nie byli to uczestnicy tegorocznej wycieczki do Londynu. Uczniowie klas 5, 7 i 8 SP w Kobylnicy postanowili udowodnić opiekunom, że da się nie spać całymi nocami, a w dzień aktywnie uczestniczyć w  zwiedzaniu, robiąc  kilkadziesiąt tysięcy kroków dziennie, nie gubiąc się w labiryntach metra czy tłumie międzynarodowych turystów.
W wielkim skrócie, zaliczyliśmy główne angielskie landmarki:
- Primark,
- wesołe miasteczko na molo w Brighton,
- miejscowe sklepy spożywcze,
- Lego World,
- MMs World,
- większość restauracji MC Donalds,
- Starbucks,
- Poundland (odpowiednik polskiego Dealz),
- plaża w Brighton,
- korytarze hotelowe i jego wszelkie zakamarki.

Nie zapomnieliśmy również sprawdzić co słychać u królowej w Buckingham Palace oraz odwiedzić następujące miejsca:
- Muzeum Historii Naturalnej,
- St. James Park,
- opactwo Westminster,
- China Town,
- London Eye,
- południk O (Greenwich),
- Tower Bridge,
- Tower of London,
- Trafalgar Square,
- Houses of Parliament,
- Big Ben (który okazał się - o dziwo(sic!) największym dzwonem, a nie zegarem :),
- Katedr Southwark,
- Galeria Tate Modern,
- Canary Wharf,
- klify Seven Sisters (bajka!)
- Brighton,
oraz odbyć rejs Tamizą.

Oprócz wspaniałych widoków i atrakcji cieszących nasze oczy i dusze, uczniowie zdążyli  zintegrować się i nawiązać znajomości międzyklasowe. W drodze powrotnej nie było już ważne, czy sąsiadem w autokarze jest dżentelmen wcinający Pringelsy, czy amant częstujący swoją wybrankę odpowiednią ilością czystej niegazowanej wody.

W trakcie przeprawy przez Kanał La Manche braliśmy udział w konkursie na najlepszą fotografię podwodnych stworzeń. Dopiero po dłuższym czasie zorientowaliśmy się, że tunel jest tak zbudowany, że jego konstrukcja znajduje się głęboko pod wodą, a nasze wysiłki by cokolwiek dostrzec w okienkach były daremne...

W hotelu również byliśmy bardzo grzeczni. Ucieszył nas fakt, iż obsługa recepcji na nasze prośby wydawała nam nieświadomie karty magnetyczne nie tylko do pokoi, w których byliśmy zameldowani. Dzięki temu mogliśmy posprzątać pokoje kolegów w trakcie gdy spali, uczesać ich w najmodniejsze tego lata fryzury   podczas tzw. białej czy zielonej nocy.

Nasza pani kierownik i wspaniałe nauczycielki perfekcyjnie zastąpiły nam rodziców - wytykały wszelkie niedociągnięcia, kazały nam się myć i sprzątać pod łóżkami, samodzielnie załatwiać wszelkie porządkowe sprawy z recepcją.

Przyznajemy się również do lekkiego poróżnienia z czasem. Momentami byliśmy tak zajęci integracją z współuczestnikami wycieczki, że zapominaliśmy o dokładnej godzinie zbiórki. Ale nie ma przecież ludzi idealnych...:)

Podsumowując wyjazd, zgodnym chórem stwierdzamy - wycieczka marzeń! Każdemu życzymy tylu wrażeń, widoków, emocji i...wyrozumiałych opiekunów.
Mamy również nadzieję, że  przesympatyczna, ugodowa i profesjonalna pani przewodnik i wyrozumiali panowie kierowcy nie są bardzo pamiętliwi i uczniów z SP Kobylnica zapamiętają z  pozytywnej strony,  np. tego, że umilaliśmy im podróż pieśniami typu kolędy czy Barka przeplatanymi współczesnymi motywami,  takimi jak "Miłość w Zakopanem", "Ruda tańczy", itp.

Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji wycieczki 2023.

 

 

 

21/06/2022`

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca 2022 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
klasy VII - VIII

15.00 - 7 abcde (sala gimnastyczna)
16.30 - 8 abcde, 7OP (sala gimnastyczna)

24 czerwca 2022 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
klasy I - VI

9.00 - 1 abcde, 2 abcde (sala gimnastyczna)
10.30 - 3 abcde (sala gimnastyczna)
12.00 - 4 abcd, 5 abcd, 6 abc (sala gimnastyczna)
16.00 - 0abcd (sala gimnastyczna)

 

15/06/2022`

Bezpieczne WAKACJE

Promienie słoneczne bywają niebezpieczne
Patent na bezpieczne wakacje
20 sposobów na bezpieczne wakacje

 

15/06/2022`

MegaMisja

14 czerwca zakończyliśmy naszą wspaniałą przygodę z MegaMisją.  Przez  10 miesięcy  uczniowie klasy drugiej  wraz raz ze swoją wychowawczynią,  p. Anną Dykier,  realizowali  program MegaMisja. Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. W MegaMisji duży nacisk kładzie się  na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która w efekcie przyspieszyła nabywanie cyfrowych kompetencji.  Dzięki wydajnej pracy, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat mediów i internetu, a dodatkowo udało im  się wygrać sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i gry.  To była MEGASTYCZNA przygoda!!!!!

 

15/06/2022`

I Gminny Przedszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej ,,Zaczarowani muzyką"

Dnia 10.06.2022r. w Szkole Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach odbył się I Gminny Przedszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej ,,Zaczarowani muzyką". Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny ISKIERKI z oddziału przedszkolnego 0d w składzie:
Zofia Radecka, Milena Mirocha, Helena Maciaszczyk, Jagoda Zaborowska oraz Zuzanna Grzegorzewska.

Dziewczynki zachwyciły  jury swoim śpiewem oraz układem choreograficznym, co zaowocowało zdobyciem zaszczytnego I miejsca.

Serdecznie gratulujemy talentu, wytrwałości i pracowitości!

 

13/06/2022`

„Fair Play w sporcie” na plakacie.

W ogłoszonym przez nauczycieli wychowania fizycznego i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piast – B” konkursie plastycznym pn.” Fair Play w sporcie” wzięli uczniowie klas 4-6 naszej szkoły.
Celem konkursu było przybliżenie zasad dotyczących pojęcia „Fair Play”, którymi kierujemy się grając, rywalizując i bawiąc się.
Główne nagrody: dyplomy oraz upominki rzeczowe, powędrowały do Julii Kupiszewskiej z klasy 5d oraz Leny Wojtaszek z klasy 4a, które zwyciężyły w konkursie.

Gratulujemy serdecznie!

 

7/06/2022`

X Festyn Rodzinny w naszej szkole

W sobotę, 4 czerwca br., odbył się już X Festyn Rodzinny. Ta cykliczna impreza od wielu lat cieszy się  ogromnym zainteresowaniem całych rodzin naszych uczniów. Tegoroczna impreza była szczególna, bo długo wyczekiwana. Choć bowiem pandemia zatrzymała nas na moment, tym bardziej ochoczo, z entuzjazmem i werwą wszyscy członkowie naszej społeczności włączyli się w akcję przygotowawczą. Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszych Rodziców, Przyjaciół szkoły, mieszkańców gminy. Wszak szkoła to nie mury, ale my, którzy w niej uczymy się, nauczamy, pracujemy. Szkoła to ludzie i  miło było spędzić wspólnie słoneczny czas na uczcie kulturalnej, pysznej biesiadzie przy żurku, kiełbasce z grilla, smakowitym cieście, lodach, sałatkach owocowych,  popijając to świeżo wyciśniętym sokiem. Ale spokojnie! Odpuśćmy sobie liczenie kalorii! O to zadbali już opiekunowie stanowisk sportowych, którzy proponowali ciekawe konkurencje, które szybko przywracały utraconą z rozkoszą figurę.

Jako że festyn jest jubileuszowy, pora na wspomnienia. A zaczynaliśmy skromnie, od kilku stanowisk z konkurencjami sportowymi dla uczniów. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że zmotywowało to nauczycieli i rodziców do kontynuacji tej  imprezy w kolejnych latach. Obecnie to już sprawnie funkcjonujące lokalne przedsięwzięcie, znane w całej gminie.

Na stoisku „Babciny sad” dorośli mieli możliwość zaopatrzyć się w zdrowe dżemy, kompoty, powidła, konfitury i inne domowe przetwory, dzieci natomiast odwiedzały chętnie kram „Dziecięcych skarbów”, skąd odchodziły  z milutkimi pluszakami i  kolorowymi zabawkami.

Poza stoiskami z żywnością i dziecięcymi drobiazgami  było wiele konkurencji sportowych, takich jak slalom z rakietką i piłeczką, skoki przez skakankę,  przeciąganie liny, rzut do celu, rzut beretem, rzut do celu woreczkiem z grochem, a ponadto „mokra gąbka”, bańki mydlane, malowanie i rysowanie, węzły marynarskie, kierunki świata, gniotki. Dla uspokojenia emocji można było przysiąść na partyjkę szachów, poskładać kostkę Rubika, a w przerwie oddać się w ręce stylistek fryzur, poprawić kondycję paznokci, finezyjnie przyozdobić makijażem twarz, co następnie mogło zostać uwiecznione na zdjęciu z Fotobudki.  Jak przystało na  szkołę, nie mogło  zabraknąć elementów edukacyjnych. Tutaj prym wiedli wojskowi z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, którzy prowadzili szkolenie z pierwszej pomocy na specjalnie przygotowanych fantomach.                    

Atrakcją imprezy były występy artystyczne, w tym popis wokalny laureatki XXXIX Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego i  Poezji Śpiewanej, Leny Płodzień, która przywitała gości  piękną pieśnią Marka Grechuty p.t. „Dni, których nie znamy”. Do tańca zachęciły z kolei pary taneczne złożone z uczniów naszej szkoły,   Lenki Wojtaszek i Piotra Kuźniara z klasy IV oraz Aleksandry Słomczyńskiej z klasy V z partnerem. 

Wszystkie stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem zdobywali punkty w oferowanych konkurencjach sprawnościowych.

Tradycyjnie finałem imprezy było  losowanie  nagród dla najlepszych sportowców i „szczęśliwych numerków”. Uroczystość wręczenia nagród prowadziła pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły, a towarzyszył jej gość specjalny, Wójt Gminy Kobylnica, pan Leszek Kuliński.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, a wszystkim uczestnikom za stworzenie miłej, serdecznej atmosfery.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych  sponsorów, którzy – jak zawsze – byli niezawodni.

Nisko kłaniamy się:
Państwu Anecie i Michałowi Indekom,  Pani  Barbarze Koźluk, Panu Bogusławowi  Seemannowi -  Przedsiębiorstwo Wyrobów Metalowych, Pani Dorocie Chomczyk, Państwu Iwonie i Bogusławowi  Indekom, Państwu Magdalenie  i Stefanowi Skwierawskim,  Państwu Martynie  i Łukaszowi  Tulimowskim - Centrum Rakietowe,  Pani Marzenie  Koseńczuk, Panu  Piotrowi  Soroce -  Sor-Meat PHU, Państwu Zofii i Tadeuszowi  Cymanom, kmdr. Grzegorzowi Okuljarowi – komendantowi CSMW w Ustce.

Do zobaczenia za rok!

 

FILM nr 1

FILM nr 2

FILM nr 3

FILM nr 4

 

2/06/2022`

Dzień Dziecka na sportowo!

Sportowe zajęcia w tym dniu obfitowały w rywalizację indywidualnie w nietypowych konkurencjach, a nagrodą były dyplomy, medale i smaczne upominki!
W tym dniu klasa 2c i 2b uczestniczyły w trzech konkurencjach: trójskok, rzut do celu oraz strącanie „kręgli”.
Najlepszymi zawodnikami z największą ilością punktów  zostali:
1. Julia Lemieszko z 2b
2. Ula Falkowska z  2b
3. Karol Socha z 2b
4. Iga Paśko z 2b
5. Gabrysia Głogowska z 2b
6. Kalina Żyszkowska  z 2c
7. Michał Kaczmarczyk z 2c
8. Olek Szadkowski z 2c
9. Wiktor Ćwik  z 2c
10. Leon Tymiński  z 2c
Gratulujemy oczywiście wszystkim dzielnym zawodnikom oraz życzymy uśmiechu każdego dnia!

 

2/06/2022`

Brawo Alicjo!

22 maja Alicja Puchalik , uczennica kasy 4a, wzięła udział w koncercie MŁODE TALENTY w aMUZ. Popis swojego talentu dali  najzdolniejsi uczniowie ze szkół muzycznych I stopnia województwa pomorskiego. To ogromne wyróżnienie dla naszej utalentowanej pianistki! Wydarzenie miało miejsce w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Wielkie gratulacje!

 

2/06/2022`

To nazwisko warto zapamiętać!

Uczeń klasy 1d, Piortuś Gąbarczyk, to świetnie zapowiadający się piłkarz. Jest zawodnikiem rewelacyjnego zespołu UKS Sparta Sycewice, z którym 14 maja, po ciężkich bojach, triumfował w silnie obsadzonym turnieju Bielik Cup w Krakowie.  To nie jedyny majowy sukces Piotrusia! Wraz ze swoim zespołem wygrał oraz został KRÓLEM STRZELCÓW w XXII Turnieju Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU.
Serdecznie gratulujemy!

 

2/06/2022`

Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji

Uczniowie klasy 7a, swój udział w tegorocznym konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji podsumowali nagrodą w postaci jednodniowego rejsu jachtem Porfavor po Zatoce Gdańskiej. Rejs został zorganizowany i ufundowany przez Pomorski Związek Żeglarski, Fundację Aktywnie i Zdrowo, Fundację Regaty Morskie.  Uczniowie stawiali żagle, sterowali jachtem ciesząc się przy tym fantastyczną pogodą.  Jacht wypłynął z mariny Gdynia i kierował się w stronę mierzei helskiej. Humory dopisywały, choć tym razem uczniom nie udało się zobaczyć fok. Bogatsi o nowe doświadczenia młodzi żeglarze czekają na kolejny udany rok.

 

27/05/2022`

Dnia 23 maja 2022 r. zespół uczniów w składzie : Wiktor Grabowski z kl. 6a, Franciszek Lewandowski z kl.6 b oraz Michał Stankiewicz z kl. 7 c, zajął I miejsce w XX edycji Gminnego Konkursu,  EKOLANDIA 2022 pod hasłem : „Dolina Słupi dzieło natury i rąk ludzkich”.
Tym razem uczniowie wzięli udział w warsztatach terenowych i musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim umiejętnościami praktycznymi.
Celem warsztatów było m.in.:

Uczniowie naszej Szkoły aktywnie włączyli się w działania terenowe, poznając ścieżkę przyrodniczą „Gałąźnia Mała”. Doskonale poradzili sobie z zadaniami- quizem przyrodniczym przygotowanym przez organizatorów ( Szkołę Podstawową w Kończewie i PK „Dolina Słupi”).
Kształcili umiejętności posługiwania się mapą, obserwowali antropogeniczne zmiany doliny rzecznej, a także poznali zasady działania elektrowni wodnej w Gałąźni Małej.

Uczestnicy konkursu rozpoznawali charakterystyczne gatunki roślin wszystkimi narządami zmysłów, zaczynając od wzroku a na smaku kończąc.
Była to niezapomniana lekcja biologii, geografii, a także historii, ale przede wszystkim świetna zabawa.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.

 

27/05/2022`

Zajęcia poświęcone zielonej energii

W dniach 16 – 20 maja 2020 r. RWE Renewables,  we współpracy z lokalną firmą z branży edukacyjnej ze Słupska („Coolturka”-EDU FUN Marta Nowakowska), zorganizowało w naszej szkole zajęcia poświęcone zielonej energii, w ramach kampanii rozwijania społecznej świadomości ekologicznej.

 Zajęcia przeprowadzono w klasach 5 – 7 i  prowadzone były w module 90 minutowym. Głównym ich celem  było uświadomienie uczestnikom pozytywnych aspektów wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (takich jak energia wiatru i słońca) oraz konieczności ograniczenia produkcji CO2 poprzez odejście od tradycyjnych, wysokoemisyjnych źródeł energii. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz warsztatów praktycznych.

 W części teoretycznej omówione zostały m.in. zagrożenia związane ze spalaniem paliw kopalnych, korzyści dla środowiska płynące z inwestowania w zieloną energię, rozwiąznia służące ochronie środowiska w projektowaniu i budowie instalacji wykorzystujących źródła odnawialne. Wyjaśniono jak energia kinetyczna wiatru zamieniana jest na energię mechaniczną,  a następnie przetwarzana w energię elektryczną za pomocą generatora będącego częścią turbiny wiatrowej.  Przedstawiono prezentację ze zdjęciami i filmami pokazującymi jak wygląda i jak budowana jest morska farma wiatrowa oraz z czego składa się elektryczna infrastruktura przesyłowa.

W części praktycznej uczestnicy wykonywali zadania z wykorzystaniem odpowiednich materiałów dydaktycznych (panele fotowoltaiczne, stacja pogodowa, turbina wiatrowa, modele generatora siły wiatru, multimetry, żarówki itp.), które pomogły uczniom zrozumieć jak działają panele słoneczne i elektrownie wiatrowe.

 RWE Renewables jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się energią odnawialną. Realizując swoją wizję bycia odpowiedzialnym producentem energii i dążenia do neutralności klimatycznej podejmuje działania mające na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży związanej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł do wytwarzania energii oraz promowania postawy szacunku i  współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

27/05/2022`

XXI edycja Ligii Matematycznej

W czwartek 19.05.2022 w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XXI edycji Ligii Matematycznej.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji wybranych zadań konkursowych  pt. " Jak podzielić kwadrat na kwadraty?"
W tym roku w konkursie uczestniczyło 646 uczniów. Finalistami zostało 160, a tytuł laureata otrzymało 53.
Z naszej szkoły zaszczytu tego dostąpiło  trzech uczniów:  Tomasz Olschewski z klasy 7a, Szymon Grzegorczyk i Monika Krzaczkowska z klasy 8c. W trakcie uroczystości odebrali gratulacje, dyplomy oraz upominki.
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom.
Życzymy dalszych sukcesów.

 

18/05/2022`

Złote Skrzaty z Kobylnicy!

W tegorocznej XXVIII Gminnej Olimpiadzie Skrzatów nasza 6 – osobowa drużyna ze szkoły w Kobylnicy pokonała innych zawodników zdobywając I miejsce i zyskując tytuł Złotych Skrzatów.

Olimpiada  odbyła się 11 maja 2022 r. na Sali sportowej  Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich  w Słonowicach. Zawodnicy rywalizowali aż w 10 konkurencjach, w których kozłowali piłkę, przechodzili pod płotkami, raczkowali, podawali ringo, skakali, rzucali woreczkiem gimnastycznym, prowadzili piłkę slalomem oraz pokonywali bieg łącząc się w łańcuch. Sportowe zmagania połączone były ze słodkim poczęstunkiem i nagrodami rzeczowymi dla każdego zawodnika.

To była wspaniała zabawa Skrzaty!
Skład zwycięskich Skrzatów:
1. Jurek Sikora z 3b
2. Martyna Bartha z 3d
3. Iga Paśko z 2b
4. Aleksander Prychniewski z 2e
5. Julia Cewuch z 1a
6. Piotr Gąbarczyk z 1d
Trenerki: Agnieszka Kwinta i Aleksandra Frelich

 

18/05/2022

ROZŚPIEWANE KOBYLNICZANKI

Dnia 16.05.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Sycewicach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej "Just Sing". Szkoła w Kobylnicy może pochwalić się wielkim osiągnięciem naszych uczniów. Zespół wokalny w składzie Mia Ciereszko(1a), Marysia Rusakiewicz (1a), Matylda Tulimowska (1c), Klaudia Kiziukiewicz (1d) zajął I miejsce.

Dziewczynki swoim śpiewem i tańcem zachwyciły nie tylko jury, ale również publiczność. Sukcesem może pochwalić się również Julia Ernestowicz z kl.1c, która zdobyła II miejsce w kategorii solistów klas 1 - 3 wykonując piosenkę “I like the flowers”. Uczennice klas pierwszych uczą się wielu piosenek w języku angielskim podczas zajęć dodatkowych Koła Piosenki Angielskiej i Niemieckiej prowadzonych przez nauczycielkę  języków, Panią Magdalenę Wieczorek.
Nie tylko uczennice z klas młodszych zdobyły nagrody.  Nadia Podlasek (7c), przygotowana przez Pana Rafała Przybyłę, zdobyła III miejsce w kategorii klas 7 - 8 wykonując piękny utwór popularnej wokalistki Rihanny.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Julia Cewuch (1a), Mia Ciereszko (1a), Marysia Rusakiewicz (1a), Matylda Tulimowska (1c), Julia Ernestowicz (1c), Klaudia Kiziukiewicz (1d), Amelia Kowalczyk (2c), Nadia Podlasek (7c) oraz Anna Senger (7e). Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!

 

18/05/2022

 II miejsce judoków z Kobylnicy

Podsumowanie  IV Rzutu Słupskiej Szkolnej Ligi Judo rok szkolny 2021/2022.
W czterech turniejach startowało ponad 300 zawodników z roczników 2014 – 2007 z 27 szkół słupskich, gminy, powiatu słupskiego i Bytowa. Zawody odbyły się w Słupsku, a organizatorem zawodów był TS Judo Gryf Słupsk. Podczas otwarcia, Mateusz Rutkowski(biała judoga) i Łukasz Bielawa (niebieska judoga) zaprezentowali pokaz judo.  Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale zdobyte indywidualnie. Najlepsze szkoły wyróżniono pucharami i dyplomami.

Drużynowo po IV Rzutach Słupskiej Szkolnej Ligi Judo, punktacja wspólna dla dziewcząt i chłopców, wygląda następująco:

I miejsce - SP 10 Słupsk - 54pkt,
II miejsce - SP Kobylnica – 52pkt,
III miejsce - SP 2 Bytów - 50pkt ,
IV miejsce - SP 7 Słupsk – 47pkt ,
V miejsce - SP Siemianice - 39pkt ,
VI miejsce - SP Wrzeście - 37pkt,
VII miejsce - SP Kończewo - 34pkt ,
VIII miejsce - SP 5 Słupsk - 27pkt.

Gratulujemy naszym młodym judokom i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku.

 

13/05/2022

Wiwat Maj! Wiwat Konstytucja!

6 maja 2022 roku w sali Forum odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Akademia była skierowana do nauczycieli i uczniów klas I – VI.

Uroczystość oprawiła swoim występem klasa IIe, która została przygotowana przez wychowawczynię Panią Gabrielę Chustak.
Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem przez uczestników spotkania wszystkich zwrotek hymnu  państwowego. Następnie dzieci z klasy IIe przypomniały czasy, w których zaborcy okroili terytorium Polski. Wzruszyły pieśnią „Matko o twarzy jak Polska ziemia czarnej”, recytacją oraz piosenką „To jest mój dom tutaj zawsze wracać będę”.

Dzięki temu podniosłemu wydarzeniu uczniowie utrwalili sobie czym była Konstytucja i kto przyczynił się do jej utworzenia.

 

13/05/2022

Międzynarodowy Dzień Ziemi - Klasa I E

22 kwietnia  uczniowie klasy I e obchodzili  Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Dzień Ziemi, to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan.  Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy się o nią troszczyć KAŻDEGO DNIA.

Uczniowie klas 1E  rozpoczęli ten szczególny dzień od przekazanych przez Wychowawczynię, Panią Alicję Szymańską,  informacji na temat sposobów  dbania o  PLANETĘ ZIEMIĘ.

Następnie, z transparentami promującymi ekologiczne zachowanie,  pierwszoklasiści przemaszerowali przez  Kobylnicę, pamiętając przy tym o zbieraniu śmieci. Dużo osób jadących samochodami i przechodzących  było uśmiechniętych  i cieszyło się z akcji i wiwatowało na znak zrozumienia i solidarności.
Uczniowski przemarsz zakończył się  w Gminnej Bibliotece Publicznej  przy cieście i owocowej herbatce, gdzie uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat ekologii w ramach  Dyskusyjnego Klubu Książki.

To pierwsza i z pewnością nie ostatnia akcja proekologiczna naszych młodych kobylniczan.

 

4/05/2022

Złote talenty z Kobylnicy!

Uczniowie naszej szkoły godnie zaprezentowali się podczas Wiosennego Turnieju Piłki Nożnej pn. „Młode Talenty – Kobylnica 2022” pokonując wszystkie drużyny i zdobywając I miejsce. Celem turnieju było wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez współzawodnictwo w duchu Fair Play, kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez zainteresowanie sportem oraz promocja Gminy Kobylnica i Powiatu Słupskiego.
Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym” po 10 minut na mecz. Pokonując wszystkie drużyny z Gminy Kobylnica chłopcy pokazali zgranie na boisku, wspólne działanie, przemyślane taktyki oraz ducha walki. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Kobylnicy został Karol Trojakowski, a najlepszym strzelcem Turnieju – Szymon Studziński. Gratulujemy serdecznie!
W turnieju zorganizowanym 26.03.2022 r. przez Uczniowski Klub Sportowy „Byki” Słupsk, Powiat Słupski oraz Gminę Kobylnica wzięli udział:
- Szymon Studziński – kapitan
- Karol Trojakowski
- Oliver Jasłowski
- Aleksander Jankowski – bramkarz
- Igor Kozłowski
- Mateusz Brzozowski
- Aleksander Góralczyk
- Wojciech Gąbarczyk
Opiekunowie: Agnieszka Kwinta i Andrzej Leszczyński

 

4/05/2022

Co roku, przed majowymi świętami, rozmawiamy o historii, również w klasach młodszych. Korzystamy z wielu ciekawych publikacji z Internetu. W piątek, tj. 29 kwietnia dzieci przyszły ubrane w biało-czerwonych kolorach, z przypiętymi kotylionami. Wszystkie klasy wzięły udział w ogłoszonym przez  Mały Samorząd Uczniowski konkursie na największą liczbę osób ubranych w barwach narodowych.

 

4/05/2022

Rozstrzygnięcie VIII Gminnego Konkursu Fotograficznego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

29 kwietnia 2022 r. w Sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbyło się podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Fotograficznego na temat: „Niebo nad nami”, pod patronatem Leszka Kulińskiego, Wójta Gminy Kobylnica.
Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania wystawy pokonkursowej, na której wyeksponowano wszystkie nadesłane zdjęcia.
Oficjalną część spotkania otworzyła i poprowadziła pani Katarzyna Butkiewicz, Wicedyrektorka Szkoły, która podziękowała wszystkim uczestnikom za nadesłane zdjęcia, podkreślając ich profesjonalizm i ciekawe ujęcie tematu.

Następnie zabrała głos współorganizatorka konkursu, pani Bożena Łazorczyk. Opowiedziała uczestnikom o pracach komisji konkursowej oraz o pasji fotografowania. Zachęcała też do obserwowania nieba po zachodzie słońca w celu fotografowania planet. W celu uzasadnienia tegorocznego tematu: Niebo nad nami, pani Bożenaprzygotowała i zaprezentowała pokaz multimedialny zdjęć własnego autorstwa, ukazujący co możemy zobaczyć patrząc w niebo.

Nagrody i wyróżnienia wręczyła pani Ewa Solnikowska, Dyrektorka Szkoły.

Nagrody w kategorii 0 – III

I - Falkowska Urszula - II b - Dobranoc. Widzimy się jutro. – SP Kobylnica
II - Judek Laura - III - Landrynkowe niebo – SP Sycewice
III - Koryzna Maja - II d - Bolesławickie niebo – SP Kobylnica

Wyróżnienia

1. Słupczewski Antoni - 0 a - Księżyc – SP Kobylnica
2. Zbijowska Lena - III - Podniebny rejs – SP Kwakowo
3. Buśko Kaja - III - Po burzy – SP Kwakowo

Nagrody w kategorii IV – VIII

I - Siwiec Emilia - VIII - Czerwone horyzonty – SP Sycewice
II - Ujma Agata - VII a - Nieoczekiwane zjawisko – SP Kobylnica
III - Szczepański Jakub - VII - Żywy dron – SP Kwakowo

wyróżnienia

1. Iwański Szymon - VIII - Baranki na wypasie – SP Słonowice
2. Kricka Lena - IV - Inwazja kolorów – SP Słonowice
3. Pacewicz Anna - VIII b - Szczęśliwe zakończenie – SP Kobylnica

Uroczystość rozdania nagród podsumowała i zakończyła pani Ewa Solnikowska, Dyrektorka Szkoły w Kobylnicy, dziękując wszystkim za udział w konkursie i gratulując talentu w fotografowaniu.  Podziękowania  od dyrektora przyjęły organizatorki konkursu – Bożena Łazorczyk, Anita Kowalewska, Kamila Skóra oraz Bernadeta Dobaczewska.

 

4/05/2022

Liga Matematyczna

W tym roku konkursy matematyczne owocowały w uzyskanie tytułu laureatów.
W pierwszym konkursie matematycznym XXI finale Ligi Matematycznej zdobyliśmy trzy tytułu  laureatów:
Szymon Grzegorczyk z klasy 8c - II miejsce
Monika Krzaczkowska z klasy 8c - VII miejsce
Tomasz Olszewski z klasy 7a - XIII miejsca
Kolejne trzy tytuły laureatów uczniowie otrzymali na finałach Powiatowego Konkursu Matematycznego "Wspaniała Siódemka"
Monika Krzaczkowska z klasy 8c - I miejsce
Szymon Grzegorczyk z klasy 8c  - II miejsce
Tomasz Olszewski z klasy 7a - III miejsce

W tym roku nasza szkoła, jak co roku wzięła, udział w Pomorskiej Lidze Zadaniowej. Na stronie Zdolnych z Pomorza 25 kwietnia została ogłoszona lista laureatów i finalistów. Uczennica klasy 8c - Monika Krzaczkowska otrzymała dwa tytuły finalistki w tym konkursie - z matematyki i fizyki, zajmując w matematyce 10 miejsce na 22 uczestników etapu wojewódzkiego, a w fizyce 21 miejsce na 39 uczestników etapu wojewódzkiego.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów . Koordynator konkursów. Edyta Stasiak."

 

4/05/2022

Turniej Przeciwpożarowy

29 kwietnia odbyły się eliminacje turnieju przeciwpożarowego na etapie powiatowym. Uczennica klasy 4b, Mila Robak zajęła I miejsce, tym samym będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim. W drugiej grupie Piotr Lepieszka uczeń klasy 7d, zajął IV miejsce.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej gratuluję zdobytej wiedzy w tej tak bardzo ważnej tematyce oraz dla Mili Robak osiągnięcia podium na szczeblu wojewódzkim.

 

28/04/2022

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

22 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbyło się uroczyste podsumowanie  Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i ich rodziców działań proekologicznych.  Tegoroczna VIII edycja  odbyła się pod hasłem „Oto nasze słodziaki – małe i duże psiaki”. Temat intrygujący i zarazem stwarzający duże możliwości wykazania się twórczą inwencją.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac w następujących kategoriach:     

III kategoria – wiersz
Na konkurs nadesłano 107 prac, wykonanych różną techniką. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i dużym zaangażowaniem oraz pokazali jak  kreatywnie myślą. Potraktowanie odpadów jako twórczego tworzywa plastycznego i stworzenie z nich czegoś zupełnie nowego, np. z kawałka używanego papieru, plastikowej butelki, kawałka zardzewiałego drutu nadało tym przedmiotom nowe życie, a sam  proces  artystyczny podniosło do rangi dziecięcej sztuki. Mniejsze i większe pupile, patrzące na świat ufnymi oczami, te o krótkiej i te o długiej sierści są efektem dziecięcej wyobrażeń oraz umiejętności dokonywania wnikliwej obserwacji zwierzęcego zachowania.  Z kolei dziecięca wrażliwość została  zaprezentowana w krótkich rymowanych strofach, często zabawnych i bardzo osobistych. Treść utworów wskazywała na przywiązanie dzieci do swoich domowych psiaków i troskę o nie.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Mikołaj Olszewski i Antonina Kalinowska – SP  Przywidz
II miejsce – Stanisław Suchocki i Aleksandra Kuźniar– przedszkole „Pluszowy Zakątek”
III miejsce – Amelia Walukiewicz – SP Kończewo, Jakub Szachraj – SP Przywidz
wyróżnienia: Liliana Dacka SP Przywidz, Nadia Ciszczoń SP Kobylnica, Maria Mondrezjewska SP Kobylnica, Adrianna Kozak przedszkole „Pluszowy Zakątek”, Filip Jurczyk SP Przywidz. Alex Herbasz SP Przywidz;

I miejsce – Kaja Lellek – SP Przywidz i Adrianna Kozak – przedszkole „Pluszowy Zakątek”;
II miejsce – Hanna Curyło – przedszkole „Pluszowy Zakątek” i Lilia Kaczmarczyk SP Kończewo;
III miejsce – Hanna Tomasiewicz SP Kończewo i Oliwier Dacka SP Przywidz
wyróżnienia: Filip Jurczyk SP Przywidz, Aleksandra Kuźniar przedszkole „Pluszowy Zakątek”, Szymon Pacucha SP Kończewo, Oliwia Grzybowska SP Kwakowo, Hanna Tatarzycka SP Kończewo, Nikodem Drabik-Miszuk SP nr 1 Słupsk;

I miejsce – Nikola Halman SP Przywidz,
II miejsce – Piotr Kłobuch SP Kończewo,
III miejsce – Amelia Imiłkowska SP Kobylnica i Aleksandra Kuźniar – przedszkole „Pluszowy Zakątek”
wyróżnienia: Magdalena Simonowicz SP Kończewo, Adrianna Kozak – przedszkole „Pluszowy Zakątek”, Nikodem Drabik-Miszuk SP nr 1 Słupsk
Laureaci konkursu zostali obdarowani nagrodami zakupionymi ze środków przekazanych przez naszych Sponsorów, którzy towarzyszą nam od pierwszej edycji konkursu. Należą do nich: Urząd Gminy w Kobylnicy, Zarząd Banku Spółdzielczego w Sławnie, Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”, Zarząd PGK w Słupsku, Nadleśnictwo Leśny Dwór, Wodociągi w Słupsku, Wydawnictwo MAC, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która będzie przebiegała pod hasłem „Sekrety sowy, mądrej głowy”.

 

28/04/2022

VIII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 1 - 3 oraz 4 - 8

26 kwietnia br. w Słonowicach odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 1 - 3 oraz 4 - 8 pn. "Z matematyką na wesoło".
Najmłodsi zawodnicy z Kobylnicy *rozbili bank* zgarniając wszystkie czołowe lokaty. I tak:
Klaudia Kiziukiewicz (1d) - I miejsce z klas I
Michał Kaczmarczyk (2c) - I miejsce z klas II
Jan Jańczuk (3d) - I miejsce z klas III.

Kobylnicki zespół z klas 1 - 3 uplasował się na I miejscu

Starsi uczniowie także spisali się doskonale.
I miejsce (klasy VI) - Wiktor Grbowski (6a)
I miejsce (klasy VII) - Tomasz Olschewski (7a)
II miejsce (klasy V) - Zygmunt Bagiński (5c)
II miejsce (klasy VIII) - Wiktor Grabuszyński (8e)
Nasza drużyna z klas 4 - 8 zdobyła zasłużone I miejsce.
Cieszymy się ogromnie i gratulujemy młodszym i starszym matematykom oraz ich nauczycielom. Tak trzymać!

 

 

 

26/04/2022

Sreberka z Kobylnicy

Ogromnym sukcesem naszych zawodniczek zakończyły się zmagania szkolne w piłce siatkowej. 25 kwietnia br.  w Kwidzynie odbył się turniej finałowy województwa pomorskiego, w których wystąpiły drużyny: SP 6 Kwidzyn, SP 85 Gdańsk, PSP 3 Starogard Gdański, SP Pępowo, SP Subkowy oraz  SP Kobylnica. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy A, ze Starogardem Gdańskim oraz Kwidzynem. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny STG i Kwidzyna -  lepsze okazały się dziewczęta z STG, które zwyciężyły 2:0. Nasze dziewczęta, swój pierwszy mecz, rozegrały ze szkołą ze Starogardu i po ciężkim boju zwyciężyły 2:1. Do wygrania grupy trzeba było odnieść zwycięstwo w meczu ze szkołą z Kwidzyna. Po ciężkiej walce udało się wygrać 2:1. W finałowym meczu dziewczynom zabrakło sił i musiały uznać wyższość szkoły nr 85 z Gdańska, przegrywając 0:2 (18:25,20:25). Pomimo przegranej walce o złoto,  drugie miejsce jest  największym sukces w szkolnych zawodach Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP 85 Gdańsk
2. SP Kobylnica
3. SP Pępowo
4. PSP 3 Starogard Gdański
5. SP Subkowy
6. SP 6 Kwidzyn

Dziewczęta grały w składzie:
Przyjmujące - Kinga Jęchorek, Ola Próchniak
Atakująca - Gabrysia Będzimierowska
Rozgrywająca - Jadzia Guzewska
Środkowe - Nikola Łukomska, Michalina Kuśmierczyk
Libero - Zuzia Kosińska
oraz Nadia Malinowska, Wiktoria Kiziukiewicz, Iga Nowak, Julia Gdowska, Ola Paruzel.

 

26/04/2022

VII Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji

W ramach programu "Rejs po wiedzę - rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenia Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica" uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy uczetniczyli  przez kilka miesięcy w pozalekcyjnych zajęciach z nawigacji, aby wziąć udział w VII Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji organizowanym przez  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub ventum oraz Pomorskim Związkiem Żeglarskim.
Celem konkursu jest upowszechnianie edukacji morsko-żeglarskiej, podnoszenie kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniów, wykorzystanie praktyczne wiedzy matematycznej i geograficznej, podniesienie poziomu kompetencji nawigacyjno-kartograficznych oraz przygotowanie dzieci do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych, praca z mapą i przyrządami nawigacyjnymi.

Konkurs ten składa się z kilku etapów. Pierwszy etap obejmował szkolenia pod okiem koordynatora konkursu  kmdr Dariusza Kloskowskiego, które odbywały się w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku lub zdalnie, ze względu na panującą pandemię. Dodatkowo w ramach projektu chętni uczniowie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych by wspólnie z nauczycielem p. Ewą Matczak zmagać się z zadaniami, które nie należą do łatwych.

Wiedza z geografii i umiejętności liczenia przydają się do obliczania dewiacji, deklinacji, drogi, czasu i prędkości statku, które następnie uczniowie muszą nanieść na mapę nawigacyjną, korzystając z odpowiednich przyrządów nawigacyjnych. Precyzja i dokładność w nanoszeniu tych danych jest kluczowa do poprawnego wykonania zadnia. Takimi umiejętnościami mogą pochwlić się uczniowie, którzy w lutym podeszli do pierszej rywalizacji międzyszkolnej. Podczas tego etapu siódmoklasiści musięli wykazać się wiedzą teoretyczną. Z pięciu uczestników, czworo uzyskało wynik gwarantujący przejście do kolejnego etapu.  Na początku marca uczestnicy prezentowali umiejętność nanoszenia pozycji statku na mapie. Jak przystało na półfinał, zadanie w którym wzięli uczestnicy z całego wojewódzctwa pomorskiego, nie należało do najłatwiejszych. W finale konkursu wzięło udział 19 uczniów z pomorskich szkół podstawowych. Wśród nich znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej w Kobylnicy,  Tomasz Olschewski z klasy 7a, który otrzymał tytuł finalisty VII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji.

Każdy z uczestników oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

13/04/2022

Spotkanie z zawodnikami Klubu Czarni Słupsk

11 kwietnia w Hali Gryfia w Słupsku odbyło się spotkanie uczniów ze szkół z Gminy Kobylnica z zawodnikami Klubu Czarni Słupsk (Czarni to Wy).  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Sycewicach i Szkoły Podstawowej w Kończewie mieli wyjątkową sposobność porozmawiania z zawodnikami, uczestnictwa w konkursach rzutu do kosza, zrobienia wspólnych zdjęć i treningu na parkiecie.

Trzy pierwsze miejsca w konkursie rzutów do kosza zajęli uczniowie naszej szkoły: Mateusz Kargul, Michał Stankiewicz i Adam Guziński.

Bez wątpienia był to niezwykły poniedziałek w szkole dla naszych uczniów. Lekcja z gwiazdami koszykówki? To się nazywa dobry początek tygodnia.

 

13/04/2022

12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył się turniej półfinałowy województwa pomorskiego w piłce siatkowej dziewcząt w rozgrywkach szkolnych. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem naszych zawodniczek. Dziewczęta z Kobylnicy odniosły zwycięstwo i awansowały do najlepszej szóstki szkół podstawowych w województwie pomorskim.
Finałowy turniej odbędzie się 25 kwietnia w Rumii. Wyniki  zawodów:

SP Kobylnica- SP Sportowa Człuchów 2:0
SP nr 8 Słupsk - SP Łubno 2:0
SP Kobylnica - SP Łubno 2:0
SP nr 8 Słupsk- SP Sportowa Człuchów 2:0
SP Kobylnica- SP nr 8 Słupsk 2:0
SP Sportowa Człuchów - SP Łubno 2:0

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Kobylnica
2. SP nr 8 Słupsk
3. SP Sportowa Człuchów
4. SP Łubno

Gratulacje !!!

 

13/04/2022

Kiermasz Wielkanocny 2022

W Szkole Podstawowej w Kobylnicy kiermasze wielkanocne, podobnie jak te bożonarodzeniowe organizowane co roku przez nauczycieli świetlic cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ten kiermasz będzie wyjątkowy ze względu na bogatą ofertę i rękodzieło - koszyki wielkanocne, zające z siana, czy ażurowe lub pisanki wykonane techniką zdobienia decoupage.

Już od poniedziałku (11.04.2022r.) zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny.
Na kiermaszu można będzie zakupić świąteczne dekoracje i ozdoby wykonane przez utalentowanych nauczycieli świetlic. Z pewnością warto odwiedzić kiermasz, który odbędzie się na dolnym korytarzu przy wejściu do szkoły od godz. 8.00 do 16.00 w dniach od 11.04 do 13.04.2022 roku, by poczuć wyjątkową atmosferę świąt.

Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup środków i gier dydaktycznych do świetlic.

Serdecznie zapraszają organizatorzy - nauczyciele świetlic.

 

9/04/2022

IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kobylnica

9 kwietnia w hali sportowo- widowiskowej w Kobylnicy odbył się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kobylnica. Udział w nim wzięło 6 drużyn, ze Stężycy, Lęborka, Darłowa, Słupska i Kobylnicy. Cały turniej odbył się systemem gier "każdy z każdym" dwa sety do 25 pkt bez względu na wynik. Turniej rozgrywano w kategorii młodziczka, dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze. Organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Piast-B" pod patronatem Gminy Kobylnica. Uroczystego zakończenia Turnieju dokonał Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Klasyfikacja końcowa:
1. SPS Lębork
2. TPS Czarni Słupsk I
3. UKS Piast Kobylnica
4. KS Stocznia Darłowo M&S
5. UKS Wieżyca 2011 Stężyca
6. TPS Czarni Słupsk II

Trenerzy postanowili również nagrodzić najlepsze zawodniczki turnieju w swoich drużynach:
SPS Lębork- Joanna Zimnowoda
TPS Czarni Słupsk I- Kaja Halaba
UKS Piast Kobylnica- Kinga Jęchorek
KS Stocznia Darłowo- Lena Siemiątkowska
UKS Wieżyca 2011 Stężyca- Klaudia Bartelik
TPS Czarni Słupsk II- Kasia Kwiatkowska

MVP Turnieju- Marlena Grudzińska- SPS Lębork

Był to kolejny turniej przygotowawczy do zawodów szkolnych dla dziewcząt z Kobylnicy,  na przestrzeni ostatniego miesiąca. Na początku marca dziewczęta wzięły udział w XXV Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie. Natomiast pod koniec marca wystąpiły w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Sportowej w Słupsku. Już w najbliższy wtorek 12.04 dziewczęta wezmą udział w turnieju półfinałowym mistrzostw województwa pomorskiego w zawodach szkolnych. Trzymamy kciuki.

 

6/04/2022

Drodzy Rodzice!

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 została zamieszczona przy wejściu do szkoły.

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

`

4/04/2022

Wiosenny Turniej Szachowy  

Klasyfikacyjne Turnieje Szachowe o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kobylnicy w Roku Szkolnym 2021/2022 już za nami. W dniu 24 i 30.03. 2022 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbył się Wiosenny Turniej  Szachowy w szachach szybkich.  Turniej zorganizowany był przez nauczycieli M. Czabana i T. Stasiło w ramach innowacji pedagogicznej „Akademia młodego szachisty”. Cyklicznie organizowane turnieje szachowe są naszą odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie właśnie królewską grą. W Wiosennym Turnieju Szachowym udział wzięło 18 uczniów. Rozgrywki toczyły się dla dzieci i młodzieży SP w Kobylnicy bez podziału na płeć i kategorię wiekową, z tempem gry po 10 minut na partię dla zawodnika. Rywalizacja wśród uczestników była bardzo zacięta i trwała do ostatniej rundy, w której dzięki zwycięstwu I miejsce wśród zgłoszonych zawodników zajął Filip Borowiec 3e, II miejsce Stanisław Kopacz 8 d, III miejsce Wiktor Grabowski 6a, IV miejsce Michał May 5a, V miejsce Tymoteusz Nizioł 8e, VI miejsce Fabian Porowski 3e.

Klasyfikacja generalna Turnieju Szachowego  Grand Prix o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kobylnicy w Roku Szkolnym 2021/2022
Patronat honorowy nad turniejem objęła Pani Ewa Solnikowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Cykliczny turniej Grand Prix o Puchar Dyrektora  SP  w Kobylnicy składał się z trzech turniejów do  oceny rankingowej w szachach szybkich:  Mikołajkowy Turniej Szachowy, Noworoczny Turniej Szachowy, Wiosenny Turniej Szachowy.

Rywalizacja wśród zawodników o w punktacji generalnej II Grand Prix o Puchar Dyrektora była bardzo zacięta i trwała do ostatniej rundy. Najbardziej spektakularnym osiągnięciem  całych rozgrywek w turnieju było zwycięstwo (I miejsce) Wiktora Grabowskiego 6a zdobywając łącznie 25pkt., drugie miejsce zajął Stanisław Kopacz 8d z 22 pkt,. Mecz szachowy rozegrany o trzecie miejsce pomiędzy F. Borowcem i F. Porowskim  w dogrywce zakończył się zwycięstwem F. Borowca 3e, który tym samym zdobył  III miejsce z 20 pkt. W dalszej kolejności punkty zdobyli: IV miejsce Fabian Porowski 3e z 20 pkt., V miejsce  Franciszek Dziuba z 19 pkt., VI miejsce zajął Aleksander Mirocha 3e z 10 z pkt.

Uczestnikom tegorocznego Turnieju Pani Dyrektor Ewa Solnikowska sprawiła ogromną radość i niespodziankę wręczając wspaniałe nagrody dla zwycięzców turnieju. Wszyscy uczestnicy rywalizowali o puchary, dyplomy  i medale ufundowane przez Dyrektora SP w Kobylnicy.
Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. II Grand Prix o Puchar Dyrektora SP w Kobylnicy  sędziowali: T. Stasiło i M. Czaban.

 

 

4/04/2022

Po niemal trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Zespół Szkół w Damnicy powrócił do cierpliwie budowanej przez siebie wizytówki swojej szkoły - organizowania ciekawych konkursów polonistycznych.

Na początku marca damnicka placówka zaprosiła nas do udziału w IV. Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym, pod honorowym patronatem Dyrektora ODN w Słupsku, pani Stanisławy Bożeny Żuk.

Konkurs jest trzyetapowy. Do eliminacji szkolnych zgłosiła się rekordowa ilość ponad 40 uczniów! Z dwóch grup wiekowych (kl. V - VI i kl. VII - VIII) szkolna komisja eliminacyjna, pod przewodnictwem p. Elżbiety Mejlon wyłoniła po dwóch laureatów. Nasza czwórka szkolnych mistrzów ortografii, 16 marca 2022r. wzięła udział w eliminacjach powiatowych, w których uczeń klasy V c - Zygmunt Bagiński zyskał tytuł laureata. 30 marca ten sam Zygmunt, podopieczny pana Marcina Greczuka, zyskał tytuł laureata eliminacji WOJEWÓDZKICH, zajmując III miejsce w IV WKO!

Wszyscy bardzo się tym sukcesem naszego ucznia cieszymy i już... ostrzymy zęby (i pióra!) na nie mniejszy sukces w kolejnej edycji tego niełatwego konkursu.

 

3/04/2022

English Teaching Activities

Trzy nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy - Agnieszka Mendrzejewska, Magdalena Falkowska i Joanna Mańkowska-Rzeppka napisały list intencyjny do programu English Teaching Activities.

Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.
We wszystkich  działaniach na pierwszym miejscu stawia się na rozwój kompetencji językowych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i z małych miejscowości. To właśnie oni, biorąc udział w szeregu działań organizowanych przez nauczycieli i lokalnych liderów uczestniczących w rożnych ścieżkach Programu English Teaching, zwiększają znajomość języka angielskiego, nabierają pewności siebie i przełamują bariery.

W fazie dodatkowej kwalifikacji nauczycielki odbyły spotkanie online z organizatorami projektu, podczas którego przedstawiły swoje pomysły. Pani  Agnieszka Mendrzejewska objęła opiekę formalną nad projektem, natomiast pozostałe nauczycielki są osobami wspomagającymi jej działania.

Biorąc pod uwagę założenie organizatora Programu English Teaching, którym jest realizacja ciekawego pomysłu na pozalekcyjne zajęcia z języka angielskiego prowadzone w atrakcyjnej dla uczestników formie, w oderwaniu od podręczników, zeszytów, testowania i oceniana oraz wspólne pomysły wszystkich trzech nauczycielek, pani Agnieszka Mendrzejewska napisała szkic projektu, a następnie uczestniczyła w szkoleniowych warsztatach projektowych, które obyły się  w Warszawie w dniach 26 - 27 marca.  72 nauczycieli z całej Polski miało możliwość spotkania się z niekwestionowanymi autorytetami w dziedzinie popularyzacji języka, m.in.  dr Mariolą Bogucką -  wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego i autorką popularnych podręczników do języka angielskiego. Podczas szkolenia uczestnicy prezentowali swoje pomysły na zajęcia rozwijające z języka angielskiego dla uczniów, a następnie zgłębiali tajniki poprawnego pisania projektów.
Nauczyciele mają teraz czas do połowy maja by poprawnie wypełnić wniosek grantowy i zawalczyć o środki na sfinansowanie pomysłów na zajęcia dla swoich uczniów.
Powodzenia!

 

3/04/2022

SZKOLNY KONKURS EKONOMICZNY

29 marca odbył się II Szkolny Konkurs Ekonomiczny poświęcony w tym roku pojęciu PIENIĄDZA.
Wzięło w nim udział 16 uczniów z klasy IV-VIII. Wszyscy otrzymali drobne upominki sponsorowane przez Bank PKO BP.
Uczniowie, którzy zgłosili chęć uczestnictwa mieli wcześniej możliwość zapoznać się z wiadomościami na ten temat w postaci filmów edukacyjnych o:  giełdzie, kryzysie, banku centralnym, stopie procentowej, kursie walut, polityce pieniężnej, stabilizacji walut, oszczędzaniu i inwestowaniu, inflacji, systemach płatniczych, płatności bezgotówkowej, kredytach i akcjach.

Nadzorowaniem przebiegu konkursu zajęła się powołana do tego komisja w składzie: pani Anna Bielecka- wicedyrektor, pani Katarzyna Butkiewicz- wicedyrektor, pani Sylwia Prusiecka - przedstawiciel SKO w SP Kobylnica oraz pani Edyta Stasiak  - organizator. Po niełatwych zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy, którym należą się serdeczne gratulacje. Nagrody w formie pendrive`ów  oraz piórników SKO i innych gadżetów z PKO BP  otrzymała czwórka młodych  ekonomistów :
I miejsca Michał Stucki   7b
II miejsca  Fabian Wolak  6c
III miejsce  Wiktor Grabowski 6a
IV miejsce –Marek Maciąg  8b

 

 

31/03/2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylnicy wysłali życzenia świąteczne do rodziny królewskiej i dostali odpowiedź!

W ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego prowadzonych w Szkole Podstawowej w Kobylnicy przez nauczyciela języka angielskiego Magdalenę Falkowską w listopadzie ubiegłego roku pojawił się pomysł, aby wysłać kartkę z życzeniami świątecznymi do rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii. Uczniowie zdecydowali, że napiszą do księżnej Kate, Księcia Williama oraz ich pociech.

Wspólnie przygotowaliśmy kartkę świąteczną, dodatkowo uczniowie dołączyli własnoręcznie narysowane laurki dla małych książąt.

Co jakiś czas uczniowie dopytywali czy odpowiedź z Anglii nadeszła. Jednak cały czas nie otrzymywaliśmy korespondencji zwrotnej z Pałacu Buckingham. Dzieci jednak nie traciły nadziei i cały czas wierzyły, że odpowiedź na ich list wkrótce nadejdzie...

I tak w dniu 25 marca br otrzymaliśmy list z Londynu. Radość uczniów po otwarciu koperty była nie do opisania. Cześć z nich nie mogła uwierzyć, że książęca para odpisała na ich list. Uczniowie komentowali przepiękne zdjęcie księżnej i księcia. Zastanawiali się czy ich pociechom podobały się dołączone laurki oraz nie mogli się doczekać przetłumaczenia tekstu, który widniał na otrzymanej kartce.

Chcemy tutaj podkreślić, że to nie koniec korespondencji z rodziną królewską. Naszym następnym celem jest wysłanie życzeń urodzinowych  do samej królowej Elżbiety II. Królowa urodziła się w kwietniu, ale oficjalne obchody urodzin Jej Wysokości odbywają się w czerwcu. Myślimy, że zdążymy do tego czasu przygotować coś wyjątkowego!

Jest nam niezmiernie miło, że książęca para zauważyła nasz list i odpisała na niego. Pomimo, że czas oczekiwania na odpowiedź baaaaaardzo się dłużył, wiemy, że warto było czekać!

 

30/03/2022

WIOSENNY TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ „MŁODE TALENTY - KOBYLNICA 2022”
26 marca 2022 roku
Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy
ZADANIE   WSPÓŁFINANSOWANE  ZE   ŚRODKÓW POWIATU   SŁUPSKIEGO I  GMINY   KOBYLNICA

26 marca 2022 roku UKS BYKI Słupsk w partnerstwie z Powiatem Słupskim i Gminą Kobylnica był po raz kolejny organizatorem WIOSENNEGO TURNIEJU  PIŁKI NOŻNEJ „MŁODE TALENTY - KOBYLNICA 2022”. Celem  zawodów było  współzawodnictwo  w duchu Fair Play, wzbogacenie oferty imprez sportowych, umożliwienie aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców gminy Kobylnicy i Powiatu Słupskiego oraz promocja Gminy Kobylnica i Powiatu Słupskiego. Uroczystego otwarcia dokonały Anna Graczyk z Działu Oświaty i Sportu Centrum Usług Wspólnych Kobylnicy i Prezes UKKS BYKI Jolanta Karska. W turnieju na hali Szkoły Podstawowej w Kobylnicy udział wzięło 11 drużyn z rocznika 2010 i młodsi (chłopcy i dziewczynki), podzielonych na dwie grupy. W pierwszej grały szkoły podstawowe, które reprezentowali zawodnicy i zawodniczki, będący uczniami szkół z gminy Kobylnica, natomiast w drugiej grupie - drużyny z Powiatu Słupskiego. Rozgrywki toczyły się wg zasady "każdy  z każdym": w polu 4 zawodników plus bramkarz, zmiany hokejowe. Czas gry to 10 minut. Rozegrano łącznie 25 meczy, w których strzelono 68 goli!

Wyniki: grupa A - szkoły podstawowe gminy Kobylnica
SP KOBYLNICA  - SP SYCEWICE  4:0
SP SŁONOWICE - SP KOŃCZEWO 0:0
SP KOBYLNICA  - SP KWAKOWO 3:1
SP SYCEWICE - SP SŁONOWICE  3:0
SP KOŃCZEWO - SP KWAKOWO 1:0
SP KOBYLNICA - SP SŁONOWICE 2:1
SP SYCEWICE  -S P KWAKOWO 1:0
SP KOBYLNICA  - SP KOŃCZEWO 1:0
SP SŁONOWICE - SP KWAKOWO 2:0
SP SYCEWICE - SP KOŃCZEWO 0:0

 tabela końcowa
1. SP Kobylnica      12    pkt,  bramki: 10-2
2. SP  Sycewice        7    pkt,  bramki: 4-4
3. SP   Kończewo       5  pkt,  bramki: 1-1
4. SP  Słonowice         4  pkt,  bramki:  3-5
5. SP Kwakowo         0   pkt,  bramki: 1-7

wyróżnienia indywidualne:
najlepszy zawodnik turnieju – Miłosz Panek SP Sycewice
najlepszy obrońca turnieju – Filip Mlynarczyk SP Słonowice
najlepszy bramkarz turnieju – Wiktor Neumann SP Kończewo
najlepszy strzelec turnieju (7 goli) – Szymon Studziński SP Kobylnica

najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:
SP  Sycewice –Wiktor Rogacz
SP Kobylnica –Karol Trojakowski
SP  Kończewo –Krzysztof Turski
SP Kwakowo- Antoni Matuszewski
SP Słonowice- Fabian Szwark    

Najmłodszy zawodnik turnieju w kategorii szkoły– Olaf Laszkiewicz (2014) SP SYCEWICE
Wyniki: grupa B - kluby powiatu słupskiego
BYKI  SŁUPSK - BYKI ZŁOTKA 1:2
BYKI SŁUPSK - ORLIKI KOŃCZEWO 0:1
ORLIKI KOŃCZEWO - BYKI ZŁOTKA 0:0
ŻELKI ŻELKOWO - ORLIKI JEZIERZYCE 0:1
BYKI SŁUPSK - KS POTĘGOWO 4:0
BYKI ZŁOTKA - ORLIKI JEZIERZYCE 0:0
ORLIKI KOŃCZEWO - ŻELKI ŻELKOWO 6:0
BYKI SŁUPSK - ORLIKI JEZIERZYCE 4:0
KS POTĘGOWO - ŻELKI ŻELKOWO 1:2
ORLIKI JEZIERZYCE - ORLIKI KOŃCZEWO 0:5
BYKI SŁUPSK - ŻELKI ŻELKOWO 8:0
KS POTĘGOWO - BYKI ZŁOTKA 0:4
ORLIKI KOŃCZEWO - KS POTĘGOWO 4:0
ŻELKI ŻELKOWO - BYKI ZŁOTKA 0:1
ORLIKI JEZIERZYCE - KS POTĘGOWO 1:4

tabela końcowa
1. Orliki Kończewo  13 pkt,  bramki:  16:0 
2. Byki Złotka  Słupsk    11 pkt,  bramki:  7:1
3. Byki Słupsk      9 pkt,  bramki: 17:3  
4. Orliki Jezierzyce 4 pkt,  bramki:   2:13
5. Żelki Żelkowo  3  pkt,  bramki:  2:17 
6.  KS Potęgowo   3 pkt,  bramki 5:15 

wyróżnienia indywidualne:
najlepszy zawodnik turnieju – Oliwier Rejmak
najlepszy obrońca turnieju –  Kacper Mettel
najlepszy bramkarz turnieju – Wiktor Nejman
najlepszy strzelec turnieju (7 goli)  - Tymoteusz Konopa

najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:
BYKI ZŁOTKA SŁUPSK -  Filip Sikora
BYKI SŁUPSK -   Grzegor Wyka                          
KS POTĘGOWO  -  Antoni Muller             
ORLIKI KOŃCZEWO  -  Jakub Krumplewski                     
ŻELKI ŻELKOWO -      Stanisław  Jachym           
ORLIKI JEZIERZYCE -  Karol Wonitowy

Puchary Fair Play:
 - Starosty Słupskiego  Orliki Jezierzyce
 - Wójta Gminy Kobylnica -  SP Kwakowo
   
 Najmłodszy zawodnik turnieju w kategorii klubów– Aleksander Kleszcz

Turniej odbył się w przyjacielskiej atmosferze. Uroczystej ceremonii zakończenia turnieju dokonali: Pan Paweł Lisowski Starosta Słupski oraz Pan Leszek Kuliński wójt gminy Kobylnica. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik medal. Wyróżnieni zawodnicy uhonorowani zostali statuetkami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani smacznym obiadem przygotowanym przez Firmę Jacka Adamskiego. Gadżetami Powiatu Słupskiego wyróżniono również wszystkich opiekunów drużyn.  Turniej  miał zabezpieczoną obsadę sędziowską i medyczną.

 

28/03/2022

(Nie)widzialna poezja

Uczniowie klasy 5d wzięli udział w spotkaniu „(Nie)widzialna poezja” organizowanym przez Fundację Lex Humana. Dzieci miały przyjemność poznać Panią Teresę Ławecką, niewidomą słupską poetkę, która pokazała interesujące gadżety pomocne osobom niewidomym i słabowidzącym w codziennym funkcjonowaniu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przedmioty takie jak: Colorino (czytnik kolorów), czytaki, różnego rodzaju lupy i powiększalniki, zeszyty oraz linijki dla słabowidzących, wagę głośnomówiącą oraz zegarek dla niewidomych, rozpoznawali również pismo Brille’a. Podczas zajęć chętne osoby wzięły udział w symulacji przeprowadzenia niewidomego przez jezdnię, wypróbowały białą laskę, która pomaga niewidomym w przemieszczaniu się oraz nawlekały igłę z zasłoniętymi oczami.

W drugiej części zajęć młodzież omawiała wspólnie z Panią dr Anną Łozowską-Patynowską wiersze naszej słupskiej poetki. Formuła zajęć łącząca treści teoretyczne i praktyczne bardzo podobała się naszym uczniom. Podczas spotkania klasa wykazała się niezwykłą  wrażliwością i empatią.
Serdecznie dziękujemy za bardzo interesujące i inspirujące spotkanie!

 

28/03/2022

NARODWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0
UWAGA! 
NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej, realizację działań promujących czytelnictwo, w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

W związku z tym zakupionych zostało 682 egzemplarze książek - nowości wydawniczych, lektur szkolnych, komiksów, pozycji poświęconych uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także wydawnictw dotyczących
historii Polski. Podczas wyboru książek do zakupu uwzględniono również opinie czytelników wyrażone on-line lub za pomocą „pudełka życzeń”. Listę książek można obejrzeć drogą elektroniczną w programie "E-biblio" w okienku "Nowości w katalogu biblioteki".

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, rodziców do korzystania z księgozbioru. Nowe książki są już dostępne do wypożyczenia i cieszą się sporym zainteresowaniem, co widać na zdjęciach.

Czekamy na Was w Bibliotece!

 

28/03/2022

Noworoczny Turniej Szachowy

17 marca miał miejsce Noworoczny Turniej Szachowy pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Jego organizatorami byli nauczyciele M. Czaban i T. Stasiło, a turniej odbywał się w ramach innowacji pedagogicznej ,,Akademia Młodego Szachisty".
Turniej został rozegrany (w szybkim tempie 10 minut na partię dla każdego zawodnika) w II edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora SP w Kobylnicy.
Zawody przeprowadzono systemem pucharowym w jednej kategorii wiekowej – uczniowie klas I – VIII szkoły podstawowej.

Oto wyniki:
I miejsce Filip Borowiec, 3e
II miejsce Aleksander Mirocha, 3e
III miejsce Fabian Porowski, 3e
IV miejsce Wiktor Grabowski, 6a
V miejsce Franek Dziuba,  4d
VI miejsce Stanisław Kopacz, 8d

Gratulujemy sukcesu i już zapraszamy na kolejny Wiosenny Turniej Szachowy w dniu 24 marca 2022 r.

 

25/03/2022

Zapraszamy do udziału w VIII Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym Oto nasze słodziaki - małe i duże psiaki, którego celem jest promocja Światowego Dnia Ziemi.

Regulamin konkursu

 

2/03/2022

W dniach 21.02.2022 – 25.02.2022 r. w naszej szkole odbyły się półkolonie w ramach ferii zimowych.

Uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak: warsztaty plastyczno–techniczne,  sportowo–rekreacyjne, muzyczno–teatralne z udziałem pani Ilony,  aktorki Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku.

Ponadto odbyła się wycieczka do siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz do Muzeum Pomorza Środkowego. Na uczniów czekały tam liczne niespodzianki w postaci ciekawych warsztatów i zabaw.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników  półkolonii  cieszyły się zajęcia z robotyki  oraz wyjście do Multikina na seans filmy pt. „Skarb Mikołajka”.
W ramach zajęć plastycznych dzieci malowały farbami odlewy gipsowe i samodzielnie wykonywały kolorowe pompony z tiulu.

Nie zabrakło super zabaw przy muzyce i konkursu jedzenia pączków podczas „tłustego czwartku”.
Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2/03/2022

REKRUTACJA 2022/2023

Drodzy Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rekrutację dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klas I na rok szkolny 2022/2023.

Wszystkie terminy rekrutacji zawarte zostały w Zarządzeniu Nr 13/2022 Wójta Gminy Kobylnica z dnia 21 stycznia 2022 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023, a także terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych w Gminie Kobylnica.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego od 14.03.2022 r. do 31.03.2022 r.

Rekrutacja do klas I od 7.03.2022 r. do 25.03.2022 r.

Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły w siedzibie Szkoły przy ul. Transportowej 30:
11 marca 2022 r., godz. 17.00   - rodziców dzieci - kandydatów do oddziałów przedszkolnych
14 marca 2022 r., godz. 17.00 - rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych

 

Harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023

Wniosek zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego

 

Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

Wniosek zapisu dziecka do klasy pierwszej

 

25/01/2022

List od Świętego Mikołaja dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylnicy!!!

W ramach dodatkowych zajęć rozwijających z języka angielskiego, które prowadzone są w Szkole Podstawowej w Kobylnicy dzieci z wymienionego wyżej zespołu przygotowały oraz wysłały świąteczne listy do Świętego Mikołaja. Pomimo, że okres świąteczny już dawno za nami uczniowie nie tracili nadziei  na odpowiedź od Świętego Mikołaja…

I doczekali się! W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie otrzymali list zwrotny z życzeniami od Świętego Mikołaja. Warto było czekać. Radości dzieci nie było końca. W swoim liście Mikołaj opowiedział nam o Pani Mikołajowej, o swoim wiernym elfie – Rudolfie, ale przede wszystkim przypomniał nam, że przyjaźń to coś wielkiego, coś co możemy dać każdemu i musimy ją szanować i dbać o nią jak o największy skarb. I Wy też pamiętajcie o tym – bądźcie przyjaciółmi dla siebie, bądźcie przyjaciółmi dla  innych!

Zapraszamy do obejrzenia poniższej relacji, z której dowiecie się jak wyglądały listy uczniów oraz jaki list przesłał do nas Święty Mikołaj. Poznacie również niektórych autorów tych listów.
I pamiętajcie: Never stop dreaming!

 

25/01/2022

ŻYWE LEKCJE HISTORII - DŁUGI WIEK XIX

Przyzwyczailiśmy się do Żywych Lekcji Historii w wykonaniu Teatru Historycznego "Chorągiew Konturstwa Gniewskiego", stąd z nieukrywaną radością, ochoczo przystaliśmy na propozycję spektaklu p.n. "Długi wiek XIX". Na zajęciach opracowanych specjalnie dla klas VII i VIII młodzież miała okazję poznać bliżej Józefa Piłsudskiego, a niektórym  przypadł w udziale niewątpliwy zaszczyt wcielenia się w postać marszałka, z którym - po 123 latach zaborów - powróciła do Polski niepodległość. Bogactwo zgromadzonych strojów i uzbrojenia ułatwi z pewnością młodzieży określić charakter i wyłapać różnice między powstaniem listopadowym a styczniowym. W wędrówce przez lata nasi uczniowie mogli spotkać Tadeusza Kościuszkę, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego, a wreszcie Naczelnika Józefa Piłsudskiego – symbol niepodległości.
Lekcja odbyła się z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

25/01/2022

Ruszył szkolny program edukacji morskiej i żeglarskiej w ramach projektu ,,Rejs po wiedzę”        

W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej w Kobylnicy do projektu ,,Rejs po wiedzę”  oraz dużym zainteresowaniem i deklaracją uczestnictwa uczniów w projekcie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej ruszyły szkolne koła edukacji morskiej prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli  – animatorów żeglarstwa.

Szkolenia  teoretyczne z żeglarstwa i prace bosmańskie  oraz edukacja morska prowadzone są metodą projektów w grupach 10 – cio osobowych w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Natomiast zajęcia praktyczne odbędą się w awanporcie i redzie Portu Ustka (na jachtach żaglowych i motorowodnych)  przy współpracy z klubem żeglarskim ,,CSW OPTY Ustka”.

Celem Programu jest szeroko pojęta edukacja morska i żeglarska: kształtowanie i stały rozwój świadomości morskiej społeczeństwa, jak również uświadamianie dzieciom i młodzieży roli i znaczenia szeroko rozumianej gospodarki wodnej, żeglugi morskiej i śródlądowej oraz ochrony środowiska, a także sportów wodnych, turystyki i rekreacji.

Rozwój kompetencji kluczowych uczniów ze szkoły podstawowej poprzez realizację programu w obszarze edukacji morskiej i żeglarskiej prowadzone są w formie kół przez nauczycieli : G. Chustak, D. Grzechnik,  M. Paczesną-Przybyło,  E. Matczak,  M. Falkowską oraz trenera żeglarstwa sportowego M. Czabana.
Żeglarstwo przyczynia się do kreowania postaw, jest sposobem na poznanie świata, pozwala urzeczywistniać marzenia i fantazje każdego miłośnika przygody, a pojmowane jako sposób spędzania wolnego czasu i kształtowania charakteru młodego człowieka, jest doskonałym środkiem wychowawczym. Żeglarstwo jest wspaniałą przygodą. Jest również formą aktywnej rekreacji, sposobem na ciekawe życie, pasją, którą chcemy przekazać dzieciom i młodzieży.
Edukacja żeglarska dzieci i młodzieży jest ukierunkowana również będzie na sprawy związane z ratowaniem i ochroną życia. Poznawanie zasad bezpieczeństwa i doskonalenie technik ratowniczych poprzez udział w warsztatach tematycznych. Ciekawym sposobem na realizację celów będą: galerie i wystawy organizowane z okazji różnego rodzaju uroczystości żeglarskich, festiwal piosenki, konkursy marynistyczne, prace plastyczne, prace bosmańskie, prace fotograficzne. Jednym z podstawowych celów organizowanych imprez i spotkań wystawowych będzie inspirowanie uczestników programu do przeżywania żeglarstwa na różne sposoby. Wspólne śpiewanie i przeżywanie pieśni żeglarskich pozostawia niezatarty ślad w duszy każdego żeglarza. Tradycja ludzi morza, ceremoniały morskie, folklor żeglarski i cały ten zgiełk towarzyszący muzyce spod żagli są ważnym elementem edukacji przyszłych pokoleń młodych wodniaków.

Sporty wodne nie tylko przyczyniają się do kreowania postaw, są również szkołą charakteru, sposobem na poznanie świata, pozwalają urzeczywistniać marzenia i fantazje każdego miłośnika przygody. Realizując program edukacji morskiej i żeglarskiej dzieci pragniemy zorganizować wycieczkę do miejsc, w których można zapoznać się z kulturą i historią ludzi morza. Wyprawy takie doskonale ilustrują dokonania poprzednich pokoleń żyjących z morza i dzięki morzu. Dzisiejsi pasjonaci spraw morskich powinni poznać i kultywować zwyczaje i osiągnięcia dawnych żeglarzy. Coraz częściej eksponowane sprawy ochrony środowiska zaowocowały powstaniem placówek i ośrodków zajmujących się problematyką uświadamiania zagrożeń ekologicznych. Sprawy związane z czystością wód i powietrza są szczególnie bliskie sercu każdego miłośnika wiatru i żagli. Dlatego wtedy, gdy tylko pozwala na to pogoda i środki, większość zajęcia koła realizowane będzie w formie zajęć praktycznych i w formie warsztatów na przystani żeglarskiej w Ustce. Członkowie koła wraz z instruktorem i opiekunem po szkoleniu teoretycznym podczas których młodzież pozna w praktyce budowę jachtu oraz zasady bezpiecznego żeglowania odbędą zajęcia praktyczne na wodzie. Podczas rejsu każdy uczeń pozna praktycznie między innymi pracę żaglami i starem, stawianie i zrzucenie żagli, manewrowanie jachtem, węzły żeglarskie zdobywając w ten sposób podstawowe umiejętności żeglarskie. Chcemy wykorzystać walory dostępu do morza, oraz pokazać żeglarstwo jako atrakcyjną formę aktywnego spędzenia czasu i aktywności ruchowej.

 

25/01/2022

Sprawozdanie z konkursu szkolnego plastyczno-technicznego „Zwierzaki z origami”

Szkolny konkurs plastyczno-techniczny „Zwierzaki z origami” skierowany był do uczniów klas 0-3 SP. Organizatorem konkursu był MSU. Realizowany był na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Lena Budrewicz 2B
II miejsce Julia Szeląg 1b
III miejsce Weronika Palka 0c
Wyróżnienie Jan Dwojak 0b

 

10/01/2022

PROMOWANIE IDEI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI i KREATYWNOŚCI z SKO

10 stycznia upłynął termin przyjmowania prac na Rodzinny Konkurs Świąteczno-Noworoczny.
Szkolna Kasa Oszczędności przyznała nagrody wszystkim uczniom, którzy wykazali się pomysłowością, oryginalnością, starannością i estetyką wykonania.
KATEGORIA ORYGINALNOŚĆ I CZYTELNOŚĆ PRZEKAZU
1.Amelka Ćwik 0a
2.Zofia Tutlewska 0c
3.Klaudia Kiziukiukiewicz 1d
4.Wiktor Ćwik 2c
5.Aleksander Czapiewski 3b
6.Helena Tutlewska 4b
7.Kornelia Pacan 6b

ESTETYKA I STARANNOŚĆ WYKONANIA
1.Weronika Palka 0c
2.Natan Gasperowicz 0a
3.Julia Rybakowska 1a
4.Milena Mirocha Od i Aleksander Mirocha 3e

 

10/01/2022

Konkurs ”Świąteczny słowniczek obrazkowy w języku niemieckim lub angielskim” rozstrzygnięty!

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, czas magiczny… Aby zagłębić się w atmosferę tego cudownego  okresu w Szkole Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy odbył się coroczny konkurs zatytułowany „Świąteczny słowniczek obrazkowy w języku niemieckim lub angielskim”. Na konkurs wpłynęło 16 prac, których autorzy wykazali się niebywałą kreatywnością i zdolnościami plastyczno-manualnymi. W dwóch kategoriach językowych komisja składająca się z nauczycieli języka niemieckiego i angielskiego uczących w najmłodszych klasach wyłoniła zwycięzców:
Laureatami w kategorii języka niemieckiego zostali:
1 miejsce - Jerzy Sikora z klasy 3b
2 miejsce - Urszula Falkowska z klasy 2b
3 miejsce - Hanna Rosłan z klasy 3e

Wyróżnienia otrzymali:
Dominik Koseńczuk  z klasy 2c
Oliwia Dylewska  z klasy 2e

Laureatami w kategorii języka angielskiego zostali:
1 miejsce - Amelia Kowalczyk z klasy 2c ex aequo Maria Mondrzejewska z klasy 3a
2 miejsce - Julia Mułyk z klasy 2e ex aequo Dominika Śmielak z klasy 2a
3 miejsce - Zofia Wójtowicz z klasy 1c ex aequo Adam Żendarski z klasy 1b

Wyróżnienia otrzymali:
Maria Rusakiewicz  z klasy 1a
Aleksandra Jaromin  z klasy 2b
Aleksander Mirocha  z klasy 3e

Wyróżnienie dodatkowe przyznano Julii Rybakowskiej z klasy 1a za wykonanie słowniczka w dwóch językach.
Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumne, że tak liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie. Prezentujemy kilka fotografii prac, które wpłynęły na konkurs, być może staną się kolejną inspiracją… Dziękujemy za Wasz trud i poświęcony czas i czekamy na Wasze fantastyczne prace w następnej edycji konkursu.

 

7/01/2022

Informacja o etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4 odbędzie się we wtorek 11.01.2022 o godzinie 14.00 w Szkole Podstawowej w Kobylnicy.

Zobacz

 

20/12/2021

MIKOŁAJKOWE IGRZYSKA SZKOLNE

W sobotę (18.12.2021r.)  w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, odbyły się MIKOŁAJKOWE IGRZYSKA SZKOLNE, w których udział wzięli uczniowie z klas pierwszych ze szkół podstawowych w Gminie Kobylnica.

Nasi uczniowie brali udział w czterech konkurencjach: „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”, „Strojenie choinki” ,  „Występ dla Mikołaja” oraz „Taneczna Bitwa Mikołajów”. Przerwy między zmaganiami uczniów, umilały występy zespołu Cheerleaders Maxi.

Podczas zabawy panowała radosna atmosfera. Dzieci bawiły się w rytmach świątecznej muzyki, a na zakończenie mikołajkowego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty.

Uśmiechy na twarzach uczniów, które można zobaczyć w poniższej galerii,  świadczą o udanej imprezie, w której nie było wygranych i przegranych.
Liczyła się zabawa i dobry humor.

 

20/12/2021

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY 

W dniu 9 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył  się Mikołajkowy Turniej Szachowy. Turniej został zorganizowany przez nauczycieli M. Czabana i T. Stasiło w ramach innowacji pedagogicznej „Akademia młodego szachisty”. II Grand Prix o Puchar Dyrektora SP w Kobylnicy  jest naszą odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie królewską grą. Cykliczny turniej Grand Prix składa się z trzech turniejów - etapów o mistrzostwo  SP  w Kobylnicy:

grudzień  – Mikołajkowy Turniej Szachowy
styczeń  – Noworoczny Turniej Szachowy
marzec  – Wiosenny Turniej Szachowy.

Patronat honorowy nad turniejem objęła Pani Ewa Solnikowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. W turnieju zwyciężył Wiktor Grabowski 6a. Drugie miejsce zajął Franek Dziuba 4d. Natomiast trzecia lokata przypadła Stanisławowi Kopaczowi 8d. Na dalszych pozycjach uplasowali się: IV miejsce Fabian Porowski 3e, V miejsce Jan Jańczuk 3d, VI miejsce Krystian Karczewski 3d.
Medale i dyplomy ufundowane przez Dyrektora SP w Kobylnicy zostaną wręczone zwycięzcom podczas szkolnych jasełek. 

 

 

20/12/2021

Zawalczyć o diamentową odznakę GSB-2022

Ekipa 9 młodych ludzi  postawiła sobie za wakacyjny cel przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, czyli 519 km. Uczniowie z różnych szkół naszego regionu poznali się podczas obozów wędrownych, których organizatorem jest instruktor i budowniczy dobrej atmosfery, Pan Krzysztof - założyciel Stowarzyszenia Coolturka. Ten dream team liczący 9 osób, a wśród nich uczeń klasy 8b SP Kobylnica, Jan Boryła, chce podjąć wyzwanie i przemierzyć ten szlak w czasie krótszym niż 21 dni. Aby zrealizować to marzenie, uczniowie potrzebują wsparcia finansowego lub rzeczowego. Każdy może pomóc w realizacji marzenia, wpłacając dowolną kwotę na: zrzutka.pl. Środki, które zostaną zebrane, nastolatkowie przeznaczą na pokrycie kosztów zakupu niezbędnego ekwipunku, wyżywienia i noclegu. O wyprawie można  przeczytać na stronie www.coolturka.eu w zakładce WYPRAWA GSB-2022.

 

15/12/2021

AKTUALNOŚCI  SZKOLNEJ  KASY  OSZCZĘDNOŚCI

Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie angażują się w pomoc potrzebującym. W ubiegłym roku szkolnym utrudnienia związane z pandemią nieznacznie wpłynęły na ilość zebranych nakrętek, ale  akcja charytatywna odbyła się i mogliśmy wspomóc Fundację dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”.
Na uznanie zasługuje ubiegłoroczna klasa 1b, 2a, 2b, 3a, 3b. Uczniowie z tych klas systematycznie dokładali się do ogólnej zbiórki szkolnej. Nagrody upominki od Szkolnej Kasy Oszczędności otrzymają:
1 m-ce Kajetan Ciszek
2 m-ce Aleksander Czapiewski
3 m-ce Natan Pacan, Maja Łuńska, Jakub Madej, Nikola Łukomska

Wyróżnienia: Jakub Pepłoński, Zuzia Kozłowska, Iga Paśko, Amelia Magier, Amelia Kowalczyk, Paulina Chęcińska, Jakub Gierlach, Marcel Czarnecki, Julia Kotela, Michał Wroński, Mateusz Brzozowski, Lena Wojtaszek, Wojciech Gąbarczyk, Kornelia Pacan, Wiktoria Janczylik, Dominika Rosłan, Stanisław Kopacz, Wiktoria Kiziukiewicz, Wiktor Grabuszyński, Sławomir Koźluk.

Podsumowanie działalności kobylnickiej  Szkolnej Kasy Oszczędności w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół przyniosło po raz kolejny III lokatę na etapie rejonowym. Podziękowania należą się wszystkim uczniom i rodzicom, którzy biorą udział w inicjatywach związanych z propagowaniem idei oszczędzania oraz wdrażania postaw charytatywno – ekologicznych wśród naszej lokalnej społeczności.

Kolejna edycja Konkursu Zbieramy nakrętki z Nadzieją 2021/2022 ruszyła na pełnych obrotach  i potrwa do końca roku szkolnego. Nagrodami dla najbardziej zaangażowanych uczniów będą upominki – gadżety oferowane przez PKO BP w ramach współpracy ze Szkolną Kasą Oszczędności.
Zachęcamy też do udziału w Rodzinnym Konkursie Świąteczno-Noworocznym. Ta inicjatywa od kilku lat cieszy się zainteresowaniem naszych uczniów, którym nie brakuje pomysłów i kreatywności w przedsiębiorczym rękodziele.

 

15/12/2021

MIKOŁAJKI
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

6 grudnia  obchodzimy Mikołajki. W tym dniu nasze zerówki z niecierpliwością czekały na spotkanie ze św. Mikołajem.  Zanim jednak to nastąpiło, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Wykonały samodzielnie ozdoby choinkowe i ubrały choinki w swoich salach. W odświętnym nastroju dzieci udały się na spotkanie z długo oczekiwanym gościem do CUW w Kobylnicy. Tam obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów i spotkały Mikołaja. Św. Mikołaj został gorąco przywitany.  Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja oraz zdjęcia z miłym Gościem.

Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju.

 

 

30/11/2021

Wspieramy naszych uczniów w ramach zajęć terapeutycznych

Bardzo cieszymy się, że w naszej szkole powstała nowa sala do terapii! Dzięki niej pomagamy uczniom z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych, posiadających orzeczenia lub opinie wskazujące na potrzebę terapii integracji sensorycznej. W sali znalazły się m.in. zestaw do ćwiczeń motoryki czy platforma dydaktyczna.
Sala do terapii jest odpowiedzią na rosnącą liczbę uczniów z orzeczonymi problemami w zakresie integracji sensorycznej. Umożliwia także uczestniczenie w specjalistycznych zajęciach, wpływa na ograniczenie skali wykluczenia rówieśniczego oraz wzmacnia rodzinę w zakresie rozwiązywania psychologicznych problemów dzieci.

Inwestycja została zrealizowana dzięki projektowi naszej placówki nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie “WzMOcnij swoje otoczenie”. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych. Dziękujemy!

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

30/11/2021

Puchar Polski FTS

27 listopada Lena Wojtaszek i Piotr Kuźniar po raz kolejny zdobyli taneczne laury. W Pucharze Polski FTS w tańcach standardowych i latynoamerykańskich zdobyli 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jak zwykle wspaniałymi popisami tanecznymi wzbudzili zachwyt jurorów i publiczności.
Serdecznie gratulujemy!

 

30/11/2021

Uczennica klasy 4 a, Alicja Puchalik, z międzynarodowym sukcesem!!!

Alicja wzięła udział w międzynarodowym konkursie Music Competition Online 2021 we Francji, w kategorii dzieci najmłodszych, instrument - fortepian. Niewiele brakowało naszej Ali do zdobycia maksymalnej liczby punktów. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Bartranda Giraud doceniło ten fakt i  przyznało Alicji I miejsce!
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

30/11/2021

Ciekawa lekcja przyrody w klasach pierwszych

Dnia 24 listopada w siedzibie szkoły przy ulicy Transportowej odbyła się ciekawa lekcja przyrody z edukatorem leśnym - panem Kamilem Szydłowskim.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz możliwość obserwacji puszczyka zwyczajnego.
Prezentacja była bardzo interesująca. Uczniowie poznali ciekawostki z życia ptaka oraz cechy charakterystyczne dla tego gatunku.
Uczniowie bardzo angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali ich wiele. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

 

30/11/2021

Dzień Pluszowego Misia przy ulicy Transportowej

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie pierwszaki przyniosły do szkoły swoje ukochane maskotki. Tego dnia nie brakowało atrakcji. Były ciekawostki, zadania i zagadki. Uczniowie mogli skorzystać z „misiowej” fotobudki. Za aktywny udział w zabawach i konkurencjach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

 

17/11/2021

Wojewódzki Konkurs z Chemii

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Chemii dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz`

 

12/11/2021

„Szkoła do hymnu”2021

Szkoła do hymnu”- godzina 11:11 | Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w  Kaninie W tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Nauki i Edukacji, jak co roku,  nie mogło zabraknąć kobylnickiej szkoły. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewały wszystkie klasy  przebywające na terenie szkoły. 

Z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 zachęcaliśmy do śpiewania hymnu w klasach  i na szkolnych korytarzach. Klasy, które  pracowały w trybie zdalnym  mogły włączyć się we wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” za pośrednictwem platformy TEAMS.   

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do przeżycia tego dnia w odświętnej atmosferze. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej, która z ogromnym zaangażowaniem włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

 

Zobacz film

 

8/11/2021

Szkolenie doskonalące dla nauczycieli posiadających uprawnienia instruktora żeglarstwa. Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne.

W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej w Kobylnicy do Projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy” nauczyciel Marek Czaban posiadający uprawnienia instruktora żeglarstwa sportowego uczestniczył w projekcie realizowanym  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Szkolenie odbyło się w dniach od 25 października do 27 października 2021 roku w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku.

Celem Projektu jest :

 

8/11/2021

KONKURS PLASTYCZNY JESIENNE SKARBY

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego JESENNE SKARBY.

LAURETAMI W GRUPIE WIEKOWEJ 5-6 LATKÓW ZOSTALI:
1 miejsce Jan Bubnowski gr. Od
2 miejsce Lena Kossakowska Oa
3 miejsce Antoni Słupczewski Oa

SUPER WYRÓZNIENIA OTRZYMUJĄ:
Nisa Orak Ob
Hanna Gosik Oc
Amelia Ćwik Oa

LAURETAMI W GRUPIE WIEKOWEJ7-latków OTRZYMUJĄ
1 miejsce Klaudia Kiziukiweicz kl.1d
2 miejsce Inga Damska kl. 1d
3 miejsce Zosia Wójtowicz kl.1c

SUPER WYRÓZNIENIA OTRZYMUJĄ:
Julia Rybakowski kl.1a
Julia Szeląg kl.1b
Kinga Bemowska kl.1e

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

 

 

4/11/2021

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

 

3/11/2021

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

 

28/10/2021

Przerwa na czytanie

We wtorek 26 października 2021 r. członkowie naszej społeczności szkolnej (uczniowie, nauczyciele i panie z obsługi) uczestniczyli w wyzwaniu czytelniczym realizowanym w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie Przerwa na czytanie. Wydarzenie było przedsięwzięciem wieńczącym tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, a także pokazanie, że w naszej szkole lubimy czytać.

Tego dnia podczas przerw czytaliśmy swoje ulubione publikacje, co było atrakcyjnym i nowym doświadczeniem. Obserwując uczestników stwierdzam, że wspólne czytanie zbliża, jak również ułatwia wymianę opinii, pozytywnych emocji i książek.

 

28/10/2021

HIP HOP DRUGA SZANSA

21 października w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla klas siódmych  p.t.  „Nuta hip hopu”.

Poruszono tematy dotyczące hejtu w sieci, patostreamerów, szacunku do drugiego człowieka oraz kultury hiphop.

Spotkanie prowadził pan Przemysław Kaca, a na scenie podczas koncertu zaprezentował się EndRiu.

Serdecznie dziękujemy za wartościowy przekaz oraz ciekawe zajęcia dla  młodzieży.

Zadanie finansowane jest przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

 

 

28/10/2021

„STOP NAŁOGOM – BĄDŹ SOBĄ”.

W październiku klasy VI-VIII uczestniczyły w projekcie „STOP NAŁAGOM – BĄDŹ SOBĄ”, realizowanym przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Uczniowie wzięli udział w prelekcjach z kuratorem sądowym oraz neofitą. Dotyczyły one problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny, sposobów właściwego reagowania na problem, szacowania zysków i strat w uzależnieniu oraz rozwijania postaw asertywnych.

Ponadto szkoła wystąpiła z  prelekcją dla chętnych rodziców na temat mechanizmu uzależnienia, postaw rodziców w problemie uzależnienia dziecka i rozmów z dzieckiem dotyczących źródeł sięgania po używki.

Program był  finansowany przez Urząd Gminy Kobylnica. 

 

21/10/2021

Dzień Edukacji Narodowej

„Jan Zamoyski już kilkaset lat temu przypisał nauczycielowi niezwykle ważną rolę.  Do dziś jego słowa: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” przypominają nam o ogromniej odpowiedzialności  pedagogów w  kreowaniu przyszłości świata”. Tymi słowami zwróciła się do nauczycieli i zebranych gości pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły, rozpoczynając akademię  dla upamiętnienia Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni kobylnickiej szkoły, władze gminne z Wójtem Gminy, panem Leszkiem Kulińskim na czele, dyrektorzy i nauczyciele szkół w Sycewicach, Kończewie, Kwakowie, Słonowicach.

Pani Ewa Solnikowska podziękowała  nauczycielom za ich  zaangażowanie w pracę, za życzliwość i serdeczność, którymi  obdarzają uczniów, za  kreatywność, pomysłowość, a także za uśmiech, dzięki któremu  atmosfera naszej szkoły należy do wyjątkowych.
W swoich podziękowaniach dyrektor Solnikowska zwróciła się także do  pracowników niepedagogicznych, bez których  szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest,  pełnego  ciepła, czystego, zadbanego, dającego poczucie bezpieczeństwa.

Tradycją tego dnia jest nagradzanie nauczycieli, którzy w poprzednim roku szkolnym wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem. W tym roku 29 belfrów  uzyskało uznanie dyrektora i otrzymało Nagrody Dyrektora Szkoły.

Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, w dowód wdzięczności za trud pracy wychowawczo-opiekuńczej, odwagę i poświęcenie, złożył nauczycielom serdeczne podziękowania, życząc zdrowia i wytrwałości w realizacji planów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym. Nauczyciele, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami i zaangażowaniem dostąpili zaszczytu odebrania z rąk włodarza gminy Nagrody Wójta.

Część oficjalna akademii poprzedzała występy artystyczne, na które składały się recytacje i życzenia uczniów oraz specjalnie przygotowana na tę okazję przez Kabaret „Uśmiechnięty Belfer” Gala Oskarów. Wzorowana na hollywoodzkiej, kobylnicka gala była kulminacją uczniowskiego plebiscytu na najlepszego nauczyciela w 8 kategoriach. Występy członkiń kabaretu dostarczyły zebranym dużo pozytywnych emocji i wypełniły salę entuzjastyczną energią i radością. Uroczystość zakończyła się odświętnym słodkim poczęstunkiem, na który zaprosiła wszystkich zebranych dyrektor szkoły.

21/10/2021

Ślubowanie UZNIÓW KLAS I

Dnia 18 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  pasowania i ślubowania uczniów klas pierwszych.
W uroczystości uczestniczyli pierwszoklasiści wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Kobylnica,  Leszek Kuliński, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Marta Prezlata  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Barbara Koźluk.

Po oficjalnym powitaniu i przedstawieniu zaproszonych gości, pierwszoklasiści wraz z koleżankami z klas starszych zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której pochwalili się swoimi umiejętnościami i już zdobytą wiedzą. Następnie, w podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniemi nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przez uczniów ślubowania, pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły,  dokonała  symbolicznego pasowania Pierwszoklasistów,  a pan  Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, wręczył im pamiątkowe dyplomy i upominki. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich uczniów i ich rodziców.

 

21/10/2021

Ślubowanie ZERÓWKOWICZÓW

11 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Zerówkowicza. Właśnie tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c i 0d, w obecności swoich rodziców i nauczycieli, zostały oficjalnie włączone w poczet społeczności przedszkolnej. 
Dla zaproszonych gości mali artyści przygotowali  przepiękne występy, podczas których można było podziwiać  ich umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i językowe.

Po części artystycznej przyszła pora na najważniejszy punkt uroczystości -   ślubowanie, a pani dyrektor Ewie Solnikowskiej przypadł zaszczyt    pasowania przedszkolaków  na Zerówkowiczów. Od lat tradycją naszej szkoły jest dokonanie tego aktu poprzez  położenie  na ramieniu każdego dziecka wyjątkowego, magicznego ołówka.  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz pamiątkowe ołówki. Było dużo radości, zabawy, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych, ich rodziców i wychowawców.
Życzymy naszym przedszkolakom wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w kobylnickiej szkole!

 

 

12/10/2021

STOP NAŁOGOM

Szanowni Rodzice

Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski realizuje projekt dotyczący przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod nazwą STOP NAŁOGOM, BĄDŹ SOBĄ. Projektem objęte są szkoły podstawowe w Gminie Kobylnica. W klasach szóstych, siódmych i ósmych odbyły się zajęcia z kuratorem sądowym oraz neofitą na temat problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny.

W ramach programu odbędzie się także prelekcja dla rodziców uczniów klas VI - VIII na temat mechanizmu uzależnienia, postaw rodziców wobec uzależnienia dziecka i rozmów z dzieckiem odnośnie
sięgania po używki. 
Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek, 19 października 2021 r. godz. 17.00  w Szkole Podstawowej w Kobylnicy (sala Forum). Czas trwania: ok. 45 minut.
Osoby prowadzące: pani Magdalena Martyka - kurator sądowy oraz neofita.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu!

 

12/10/2021

Ogłaszamy otwarcie Konkursu na „SUPER KLASĘ”, „SUPER UCZNIA” I „SUPER WYCHOWAWCĘ”

Szczegóły w regulaminach.

Regulamin super klasa II-III

Regulamin super klasa IV-VIII

 

 

11/10/2021

Biegi przełajowe w ramach Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej

7 października w Ustce odbyły się zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej. Gminę Kobylnica reprezentowali uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

Nasi młodzi sportowcy wypadli bardzo dobrze, zajmując kolejno:
2 miejsce dziewczęta 2007,2008
2 miejsce chłopcy 2009 i młodsi
3 miejsce chłopcy 2007,2008
4 miejsce dziewczęta 2009 i młodsze

W sztafetach wzięło udział około 200 dzieci z 8 gmin powiatu słupskiego i były to pierwsze od dłuższego czasu zawody zorganizowane na tak dużą skalę.
Gratulujemy wszystkim uczniom uczestnictwa w pięknym wydarzeniu sportowym, dziękujemy nauczycielom  za przygotowanie dzieci do startu i uzyskane wyniki.

 

 

4/10/2021

Edukacja bliżej Ziemi

Dnia 25.09.2021r. uczniowie z klasy IV b i V c wzięli udział w projekcie edukacyjnym Edukacja bliżej Ziemi podczas akcji charytatywnej Serduszko dla Kacperka w Kruszynie. W sposób aktywny uczniowie doświadczali bogactwa otaczającej natury. Zapoznali się z gatunkami grzybów, drzew i zwierząt. Poznali właściwości i nazwy roślin rosnących wokół nas. Zintegrowali się w twórczy sposób m.in. grając na bębnach. Wzięli również aktywny udział w konkursach i zabawach.

 

 

28/09/2021

Zwycięski projekt „W zmysłach MOC i siła”

„W zmysłach MOC I SIła” to nazwa projektu, który został nagrodzonych grantem w tegorocznej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Projekt ma na celu stworzenie sali integracji sensorycznej w nowej siedzibie naszej szkoły. Z zajęć terapeutycznych będą mogli korzystać uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych posiadający orzeczenia lub opinie wskazujące na potrzebę terapii SI. Koordynatorami projektu, są wicedyrektor naszej szkoły Renata Zawadzka oraz Weronika Kwaśniewska, terapeuta integracji sensorycznej.

O postępach w realizacji projektu będziemy informować na bieżąco. Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się do 30 października 2021 r. Wówczas gabinet zostanie oddany do użytku.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie", w ramach którego dostaliśmy dofinansowanie, to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, poprawą bezpieczeństwa, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w okolicy. Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

20/09/2021

Dzień KROPKI

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki stały się w naszej szkole już tradycją. W tym roku szkolnym przebiegały pod hasłem: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” (Walt Disney). Uczniowie klas I-III wzięli udział w ogłoszonym konkursie literacko - plastycznym „Mam talent do odkrywania swoich talentów” i wykonali piękne prace plastyczne z kropek oraz pochwalili się swoimi talentami pisząc wiersze i opowiadania o swoich uzdolnieniach. Ciekawym wydarzeniem była ścianka fotograficzna, gdzie można było zaplanować sesję fotograficzną z całą klasą lub indywidualnie, wykorzystując akcesoria wykonane z materiałów w kropki - na tle kropek. Przechadzając się korytarzem zza drzwi, w których odbywały się zajęcia, słychać było rozmowy o kropkach. Duża grupa dzieci przebrała się za kropki, a Panie też zadbały o elementy kropkowe w swoich strojach.
Wszędzieeee kropki! Tak właśnie uczciliśmy ten nietypowy dzień.

 

7/09/2021

Terapia Integracji Sensorycznej

Zobacz

 

2/09/2021


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się w LEGO® Education Innovation Studio (sala 203G).

Rekrutacja online na nowy rok szkolny 2021/2022 już ruszyła. Aby zapisać dziecko na zajęcia należy wypełnić
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

27/08/2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy w dniu 1 września 2021 r.

odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:

• klasy I - godz. 10.00 na boisku szkolnym przy ul. Głównej 63.
W przypadku niesprzyjającej pogody uroczystość będzie przeniesiona na salę gimnastyczną obiektu.
Następnie klasy wraz z wychowawcą przejdą do sal:
Klasa 1a – wych. Anna Mikucka-Leszczyńska - s. 15P
Klasa 1b – wych. Marta Koryzna - s. 124P
Klasa 1c – wych. Martyna Pendzich - s. 125P
Klasa 1d – wych. Edyta Brzezińska - s. 126P
Klasa 1e – wych. Alicja Szymańska - s. 118P

• uczniowie klas 2 – 3 spotykają się o godz. 10.00 ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Klasa 2a – wych. Irena Duda - s. 117P
Klasa 2b – wych. Bożena Łazorczyk - s. 114P
Klasa 2c – wych. Danuta Grzechnik - s. 228P
Klasa 2d – wych. Anna Dykier - s. 227P
Klasa 2e – wych. Gabriela Chustak - s. 216P

Klasa 3a – wych. Małgorzata Chudzińska - s. 219P
Klasa 3b – wych. Anna Imiłkowska - s. 209Ł
Klasa 3c – wych. Bernadeta Dobaczewska - s. 210Ł
Klasa 3d – wych. Małgorzata Paczesna-Przybyło - s. 208Ł
Klasa 3e – wych. Karolina Zaniewska - s. 229P


• uczniowie klas 4 – 8 spotykają się o godz. 12.00 ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Klasa 4a – wych. Angieszka Mendrzejewska – s. 219P
Klasa 4b – wych. Alicja Gołębiowska – s. 228P
Klasa 4c – wych. Małgorzata Niciejewska – s. 227P
Klasa 4d – wych. Monika Kwiatkowska – s. 111F

Klasa 5a – wych. Bogumiła Tarachowicz – s. 210Ł
Klasa 5b – wych. Joanna Mańkowska-Rzeppka – s. 204G
Klasa 5c – wych. Małgorzata Rozental-Lewandowska – s. 208Ł
Klasa 5d – wych. Anetta Półtorzycka – s. 209Ł

Klasa 6a – wych. Joanna Janulewicz-Nyc – s. 305R
Klasa 6b – wych. Joanna Gasperowicz-Kucharska – s. 306R
Klasa 6c – wych. Dorota Kopacz – s. 240R

Klasa 7a – wych. Ewa Matczak – s. 102G
Klasa 7b – wych. Wioletta Głogowska – s. 103G
Klasa 7c – wych. Anna Mleczko – s. 229P
Klasa 7d – wych. Dorota Ignaczak – s. 105G
Klasa 7e – wych. Aleksandra Centkowska – s. 106G

Klasa 8a – wych. Dorota Kosidło – s. 302G
Klasa 8b – wych. Elżbieta Meljon – s. 216P
Klasa 8c – wych. Edyta Stasiak – s. 303G
Klasa 8d – wych. Monika Prusak – s. 110F
Klasa 8e – wych. Beata Trofimowicz – s. 304G

Wszystkich uczestników uroczystości rozpoczęcia roku obowiązują maseczki.

Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w siedzibie szkoły przy ul. Transportowej 30/1 serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w dniu 31 sierpnia 2021 r. w godz. 14.00 – 16.00.

 

15/07/2021

Dokumenty do pobrania

INFORMACJA DLA RODZICÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAKUP BILETU ORAZ ZWROT KOSZTU DOWOZU DZIECKA DO SZKOŁY-PRZEDSZKOLA

wniosek - Zwroty kosztów dowozu dziecka - ucznia do szkoły - przedszkola

wniosek - Zwroty kosztów dojazdu dziecka - ucznia do szkoły - przedszkola

wniosek - Zakup biletów miesięcznych na dojazd dziecka ucznia do szkoły przedszkola

wniosek - Zwroty kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego

wniosek_ Zwroty kosztów dowozu dziecka_ucznia do szkoły_przedszkola

 

5/07/2021

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I