Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

19/06/2019

„Najlepszy absolwent gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego”

W dniu 15 czerwca 2019 r. w auli Wydziału  Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród XV i ostatniej edycji Wojewódzkiego Konkursu organizowanego przez ZNP i Marszałka Województwa Pomorskiego  Mieczysława Struka  pod nazwą „Najlepszy absolwent gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego”. Wyróżnionych zostało 53 najlepszych absolwentów, wśród których Kapituła konkursu przyznała uczniowi Szkoły Podstawowej im. K.Makuszyńskiego  w Kobylnicy  BARTOSZOWI KOPANII zaszczytne I miejsce. Tym samym gimnazjalista z Kobylnicy powtórzył sukces swojej koleżanki Anny Jakubowskiej z roku 2014. Samo odczytanie laudacji zajęło prowadzącej Elżbiecie Markowskiej- prezesowi Okręgu Pomorskiego ZNP prawie 5 minut.  Z prawdziwą dumą Anna Bielecka-wicedyrektor SP w Kobylnicy wręczyła  Bartkowi nagrodę główną ufundowaną przez Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego.

Prestiżu uroczystości dodali również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz byli ministrowie. Gali towarzyszyła również konferencja podsumowująca funkcjonowanie gimnazjów. W debacie „Gimnazja-przesłanie dla przyszłości edukacji” głos zabrali paneliści: byli ministrowie edukacji narodowej: K.Hall, prof. M.Handtke, prof. E.Wittbrott oraz dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych prof. M.Federowicz. Zebrani mogli również odsłuchać nagrania „Czas reform” prof. J.Buzka. Niezwykle wzruszającym momentem, szczególnie dla uczniów, było wysłuchanie listu, którego autorką była laureatka konkursu z roku 2005.

Uroczystość była wzruszająca, pełna wspomnień, ale też refleksji, bo tak wspaniała młodzież  po raz ostatni opuści mury gimnazjów.

 

 

18/06/2019

Uczeń SP w Kobylnicy, Aleksander Jankowski, laureatem na szczeblu powiatowym III edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego ,,Uczę się bezpieczeństwa''.

11 czerwca 2019 roku w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego, odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego ,,Uczę się bezpieczeństwa''. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2018/2019 w klasach pierwszych szkół podstawowych przez profilaktyków oraz dzielnicowych jednostek policji. Policjanci spotykali się z dziećmi i prowadzili zajęcia w pięciu obszarach:

Pierwszoklasiści po przeprowadzonych przez policjantów spotkaniach edukacyjno—profilaktycznych wykonali prace plastyczne, które odzwierciedlały ich spojrzenie na sytuacje niebezpieczne z którymi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia oraz sposoby ich unikania.

 

17/06/2019

VIII Festyn Rodzinny w naszej szkole

W sobotę, 15 czerwca br., odbył się już VIII Festyn Rodzinny. Ta cykliczna impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem całych rodzin naszych uczniów. Dziadkowie, rodzice i dzieci mogli miło spędzić czas przy stoiskach z ciastem, kiełbaskami, sałatkami owocowymi, lemoniadami, lodami. Całymi rodzinami wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych.

Pierwszy Festyn Rodzinny odbył się w naszej szkole w 2010 roku. Początkowo zaczynaliśmy od kilku stanowisk z konkurencjami sportowymi dla uczniów, ale cieszył się on tak dużym zainteresowaniem, że zmotywowało to nauczycieli i rodziców do kontynuacji tej szkolnej imprezy. Do organizacji kolejnych festynów włączyli się: pan Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, który objął Patronat nad festynem oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kobylnicy pozyskując dla Szkoły granty, dzięki którym festyn został wzbogacony o kolejne stoiska i atrakcje, a uczniowie wygrywają wiele cennych nagród.

Przy stoisku „Babciny sad” dorośli mieli możliwość zaopatrzyć się w zdrowe dżemy, kompoty, powidła itp., a dzieci w zabawki, gry i inne drobiazgi przy „Dziecięcych skarbach”.

Poza stoiskami z żywnością było wiele konkurencji sportowych oraz malowanie twarzy, paznokci, stylizacja fryzur, loteria fantowa i mnóstwo atrakcji, jak np. przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie, składanie balonów, robienie „gniotków”.

Wszystkie stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem zdobywali punkty we wszystkich konkurencjach sprawnościowych. Tradycyjnie finałem imprezy było wręczanie i losowanie nagród najlepszym sportowcom i „szczęśliwym numerkom”. W losowaniu asystował pan Bronisław Kisiel, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Dużo radości sprawiły konkurencje rodzinne, takie jak skoki na skakance, bieg w workach, rzut kapeluszem na odległość, czy sztafeta z jajkiem na łyżce.

Atrakcją imprezy były pokazy tańca małych Cheerleaders, zumba przygotowana i poprowadzona przez panią Małgorzatę Paczesną - Przybyło oraz pokazy Aikido, w których uczestniczyła nasza uczennica, Amelia Bednarczyk.

Dziękujemy firmie Wodociągi  za wodną kurtynę, która w obecnie trwających upałach dawała możliwość ochłody i wiele atrakcji dla dzieciaków.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, rodzicom i sponsorom za duże zaangażowanie w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu, a wszystkim uczestnikom za stworzenie miłej atmosfery. Do zobaczenia za rok!

 

12/06/2019

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Akcja rozpoczęła się o godzinie 9.35 wspólną piosenką pt. Lubimy bajki. Następnie gość specjalny p. Agnieszka Szrajda - nauczycielka, sportsmenka, wielbicielka książek opowiedziała dzieciom o swojej sportowej karierze. Pokazała puchary, medale i zachęcała do uprawiania sportu. Uświadomiła dzieciom jak, że  porażki też mogą być cenne, ponieważ bez nich często nie ma sukcesu. O godzinie dziesiątej uczestnicy imprezy połączyli się z całą Polską wspólnie czytając swoje ulubione książki. Następnie p. Szrajda zaprezentowała fragment książki M. Widmarka pt.: "Tajemnica meczu" tym samym promując czytelnictwo wśród dzieci z klas I-III. Impreza zakończyła się odśpiewaniem piosenki pt.: "Lato, lato..."

 

12/06/2019

„Te, co skaczą i pełzają” .

24 maja 2019 r, w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbyło się podsumowanie VI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „Te, co skaczą i pełzają” .  Konkurs adresowany był do uczniów z klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych naszego województwa. Głównymi celami konkursu była promocja światowego Dnia Ziemi, propagowanie wśród dzieci i ich rodziców działań zmierzających w kierunku ochrony  środowiska oraz rozwijanie ekspresji twórczej poprzez działalność plastyczną i literacką. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach:  rzeźba, praca plastyczna oraz wiersz. Była to szósta edycja konkursu, która cieszyła się  wielkim zainteresowaniem wśród najmłodszych. Do organizatorów wpłynęły 123 prace: z Przywidza, Kwakowa, Sycewic,  Postomina, Pieszcza, przedszkola „Pluszowy Zakątek oraz z Kobylnicy.
11 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kobylnicy obradowała Komisja Konkursowa, która wyłoniła laureatów:
Kategoria  RZEŹBA                                                                                                                                                            

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Oskar Majbroda i Iga Bartosik - SP Postomino Marika Cecko i Maja Bubnowska SP Kobylnica
Mikołaj Szymański i Julia Kamińska z NDP „Pluszowy Zakątek”
Helena Browarczyk SP Przywidz

III miejsce – Krystyna Nosińska SP Kobylnica
II miejsce – Przemysław Jaśkiewicz SP Kwakowo
I miejsce  – Michał Staszak  SP Postomino

 Kategoria  PRACA  PLASTYCZNA

Wyróżnienia otrzymali: Adrianna Kozak NDP „Pluszowy Zakątek”
i Marysia Łuńska SP Kobylnica

III miejsce – Lena Wojtaszek SP Kobylnica
II miejsce  -  Leon Szyszka SP Przywidz
I miejsce –   Filip Zdrzeniecki SP Postomino

Kategoria WIERSZ

Wyróżnienia otrzymali: Filip Ulanowski SP Sycewice
Helena Browarczyk i Mikołaj Piekarski SP Przywidz
Marika Cecko SP Kobylnica
Wiktoria Pasternak SP Postomino

III miejsce -  Adrianna Kozak NDP „Pluszowy Zakątek”
II miejsce – Jakub Przedborski SP Sycewice i Aleksander  Młocicki NDP „Pluszowy Zakątek”
I miejsce  -  Nikola Halman SP Przywidz

Uroczystemu rozdaniu nagród i dyplomów towarzyszyła wystawa niezwykłych i pełnych magii  prac konkursowych. Wielkie podziękowania należą się sponsorom, którzy wspólnie z dziećmi świętowali tegoroczny Dzień Ziemi i ufundowali piękne nagrody: Wójtowi Gminy Kobylnica p. Leszkowi Kulińskiemu, Prezes PGK w Słupsku p. Elżbiecie Rokita, Prezesowi Spółki „Wodociągi”  p. Andrzejowi Wójtowiczowi, Prezes Banku Spółdzielczego w Sławnie p. Aleksandrze Bukowskiej, Dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych p. Marcie Prezlata, Nadleśniczemu „Leśny Dwór” p. Grzegorzowi Goliszkowi, Kierownikowi Oddziału Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” p. Marcinowi Millerowi, przedstawicielom biznesu lokalnego p. Katarzynie Świder i p. Andrzejowi Seemann, przedstawicielce wydawnictwa MAC p. Annie Wierkowicz.
Szczególne podziękowania należą się  młodym artystom, ich opiekunom i rodzicom, dzięki którym  mogliśmy podziwiać wspaniałe prace.  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

12/06/2019

WOLANTARIUSZE W AKCJI

Jak zawsze wolontariusze ze szkolnego koła „Kornelowskie Słońce” stanęli na wysokości zadania. Pomimo upału chętnie służyli pomocą podczas tegorocznych obchodów już  XIX Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, które odbyły się 05 czerwca 2019 roku w Parku Kultury i Wypoczynku (SOSiR) w Słupsku. Dziarsko wykonywali powierzone im zadania, jak np. wydawanie ciast, pomoc przy pokonywaniu toru przeszkód, wspólne malowanie gryfa, a także prace porządkowe po zakończeniu imprezy. Nasi wolontariusze również popisali się świetnym humorem podczas noszenia przebrań: króliczka, tygryska, skrzata, barana i kaczki, czym rozbawiali uczestników imprezy. Organizatorzy obchodów uznali zaangażowanie wolontariuszy za „nieocenione”.
Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz dziękujemy!

 

12/06/2019

SZKOŁA  W  KOBYLNICY  ZASZCZEPIA  W  UCZNIACH  POSTAWY  GODNE  NAŚLADOWANIA.

W miesiącu maju w SP Kobylnica  odbyło się podsumownie konkursu "Zbieramy Nakrętki z Nadzieją" . Już po raz trzeci cała szkolna społeczność zmobilizowała się do akcji charytatywno-ekologicznej na rzecz Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych  "Nadzieja".
Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegania potrzeb innych ludzi, integrują środowisko, uczą pokory wobec życia i dbałości o środowisko. A przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

Szkolna Kasa Oszczędności, która jes głównym inspiratorem zbiórki nakrętek w kobylnickej szkole, organizuje także corocznie konkurs dla klas 4-7 "Ekologia  i oszczędzanie - dla SKO to wyzwanie". Ponadto oprócz promocji wychowania ekologicznego promuje także postawy przedsiębiorczości. Nauka przedsiębiorczości polega przede wszystkim na kształtowaniu pewnych zachowań i umiejętności, które pozwalają człowiekowi odnosić sukcesy w otoczeniu, w którym funkcjonuje. Dzięki  nim można także łatwiej zauważać potrzeby innych, ponieważ osoba przedsiębiorcza nie jest skoncentrowana tylko na sobie. Lekcje przedsiębiorczości dla najmłodszych odbywają się z udziałem przedstawiciela banku.


5/06/2019

Ogólnopolska Nagroda Literacka im. K. Makuszyńskiego

Już  trzeci raz  uczniowie naszej szkoły biorą udział w głosowaniu w  Ogólnopolskiej  Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego – Nagrodzie Czytelników, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu.
Czytelniczki od czerwca do września czytają nominowane książki, które nasza biblioteka otrzymuje w darze, następnie według swoich kryteriów wybierają tą najlepszą na poziomie naszej szkoły.
We wrześniu wyniki głosowania są wysyłane do MBP w Oświęcimiu.

 

5/06/2019

Recytatorski konkurs pt. "Kolorowy świat poezji" rozstrzygnięty

Uczniowie klas: 4 i 5 rywalizowali w szkolnym  konkursie recytatorskim.  Wśród zgłaszających się osób  najchętniej sięgano po wiersze Jana Brzechwy.
Jednakże jury zachwycił fragment "Pana Tadeusza w wykonaniu Małgorzaty Dołżyckiej z klasy 5b, która zdobyła I miejsce.  Świetnym żartem słownym wykazał się Aleksander Czapniewski z klasy 4c, który zajął II miejsce. Na III miejscu uplasowała się Małgorzata Graczyk z klasy 5 d, z wiosennym wierszykiem Brzechwy.
Organizatorki konkursu Joanna Gasperowicz-Kucharska i Monika Prusak były mile zaskoczone przyjazną atmosferą panującą wśród uczestników oraz zdolnościami recytatorskimi uczniów klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.
Gratulujemy zwycięzcom!

 

2/06/2019

SPOTKANIE Z ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL

21 maja 2019r. gościliśmy panią Annę Czerwińską-Rydel .
Nasz gość specjalizuje się w pisaniu biografii sławnych ludzi, których adresatem są dzieci.
Podczas spotkania Pani Anna  przeczytała fragment swojej książki  pt. „Medal za uśmiech”,  następnie odpowiadała na liczne pytania uczniów dotyczące jej życia i twórczości. Potem  przyszedł czas na autografy.
Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Renata Sztabnik, która zaprosiła pisarkę, podziękowała za spotkanie i wręczyła upominki.

 

2/06/2019

WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO RUNOWA

21 maja 2019r. uczniowie klasy II b i II c były na wycieczce w Runowie. Przeszły bardzo dzielnie  8. kilometrowy rajd po lesie. Szukały śladów zwierząt, wsłuchiwały się w śpiew ptaków, nauczyły się rozpalać  ognisko, nakładać na twarz kamuflaż oraz poznały sposób budowania szałasu.  Na koniec rajdu , na placu zabaw przed Pałacem Pod Bocianim Gniazdem odbyło się pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy.
Wycieczka była bardzo udana, a dzieciaki okazały się dzielnymi turystami.

 

2/06/2019

Finały Wojewódzkie Kinder+ w siatkówce dziewcząt

11 i 12 maja odbyły się turnieje finałowe etapu wojewódzkiego Kinder+ sport w kategorii "3" i "2"" dziewcząt. W sobotę od rana na hali miejskiej w Lęborku walczyło 10 najlepszych drużyn w kategorii "3", w tym zespół UKS Piast. Nagrodą główną turnieju był awans do finałów MP w Zabrzu ( dwa pierwsze miejsca ). Turniej rozgrywano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 15, ewentualny tie-break do 11 , grano według rozstawienia po turniejach eliminacyjnych. Pierwsze trzy mecze zawodniczkom Piasta poszły gładko, dziewczęta wygrały po 2:0 kolejno z UKS Wilki Chwaszczyno II, SPS Lębork II oraz Gdyńską Akademią Siatkówki I. W meczu o pierwsze miejsce w grupie kobylniczanki uległy póżniejszym mistrzyniom województwa, drużynie SP Pępowo I 0:2. Jednak dziewczęta awansowały do finałowej czwórki turnieju. W meczu o 2 miejsce w województwie Piastczanki rywalizowały z pierwszą drużyną UKS Wilki Chwaszczyno. Niestety po dramatycznym meczu lepsze okazały się rywalki Piasta zwyciężając 2:1, pomimo iż w tie-breaku było już 9:8 dla kobylniczanek i w górze piłka na 10:8. Jednak tak się nie stało i trzy najważniejsze akcje meczu padły łupem Wilków. W meczu o brązowe medale w województwie kobylniczanki podrażnione porażką z Wilkami zagrały bardzo dobry mecz, wygrywając 2:0 Z pierwszą drużyną SPS Lębork I i na ich szyjach zawisły brązowe medale. Podsumowując sezon rozrywkowy dla dziewcząt Piasta z rocznika 2007, śmiało można powiedzieć, że był on bardzo udany. Trzecie miejsce pierwszej drużyny,  13 miejsce drugiej drużyny. Warto podkreślić, że w całym cyklu wojewódzkich eliminacyjnych turniejów udział wzięły 43 drużyny z całego województwa. W niedzielę natomiast do zmagań w Gdańskim Jasieniu przystąpiło 16 najlepszych drużyn w grach dwójkowych. W tym turnieju zespół Piasta reprezentowały dwie drużyny. Turniej grano systemem każdy z każdym w czterech grupach po cztery zespoły. Pierwszy zespół Piasta trafił na bardzo silną grupę, z której niestety nie udało się awansować. Zuzia i Jadzia uległy drużynom UKS Jasieniak Gdańsk oraz AS Trefl Gdańsk. Jednak w obydwu meczach było widać ogromną determinację. W późniejszym etapie dziewczęta wygrały jeden mecz oraz jeden przegrały plasując się ostatecznie na miejscu 10. Druga drużyna wygrała w turnieju tylko jeden mecz i zajęły 14 miejsce. Jednak dziewczęta w każdym meczu były blisko zwycięstwa, brakowało szczęścia. Cały turniej dwójek wygrała drużyna UKS Jasieniak Gdańsk przed Zatoką Puck I. To właśnie te drużyny reprezentować będą województwo pomorskie w MP w Zabrzu. Podsumowując sezon dziewcząt rocznika 2008, można być bardzo zadowolonym. W całym cyklu wystąpiło 75 drużyn, z czego 5 ekip Piasta. Teraz nastąpi czas na roztrenowanie, a w przyszłym sezonie wrócimy jeszcze mocniejsi.

 

2/06/2019

Zakończenie roku szkolnego:

18 czerwca 2019 r.
godz. 14.00  - klasy 3 gimnazjum
godz. 16.00 – klasy 8

19 czerwca 2019 r.
godz.  9.00  - klasy  1 – 3 szkoły podstawowej
godz. 12.00 – klasy 4 – 7
godz. 16.00  - oddziały przedszkolne
(sala teatralna GCKiP ul. Wodna)

 

2/06/2019

III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

Uczennice klas ósmych naszej szkoły wywalczyły I miejsce w finale III Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy, która odbyła się 30 maja 2019 r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku pod patronatem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i starosty słupskiego Pawła Lisowskiego.

Celem zmagań 26 grup uczniów ze szkół powiatu słupskiego i miasta Słupska było wzmacnianie potrzeby edukacji i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie musieli wykonać zadania związane z udzielaniem pierwszej pomocy, m.in.  resuscytację, opatrywanie ran, pomoc podczas krwotoku, złamań, czy wstrząsie oraz wykazać się niezbędną wiedzą w tym zakresie.
Serdecznie gratulujemy następującym uczennicom:
Hani Kopacz – kapitan, kl. 8b
Roksanie Bazyk, kl. 8c
Eli Boroszko, kl. 8c
Gabrysi Jastrzębskiej, kl. 8a
Zuzi Twardowskiej, kl. 8a
Martynie Więcek, kl. 8c

i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice przygotowała Lucyna Mańczak, nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa.

 

28/05/2019

XX Edycja Powiatowej Olimpiady Młodzieży

Zakończyła się XX Edycja Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Rok szkolny 2018/2019, podobnie jak poprzedni przyniósł Szkole Podstawowej w Kobylnicy bardzo dobre miejsca. Reprezentanci z Kobylnicy walczyli od września 2018 roku w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci z rocznika 2006 i młodsze, a druga młodzież z roczników 2003-2005. Oddzielnie walczyły dziewczęta i chłopcy. W młodszej kategorii na 1 miejscu uplasowały się uczennice SP w Kobylnicy, które wyprzedziły w ogólnej klasyfikacji SP z Potęgowa oraz SP nr 1 z Ustki. Chłopcy, uczący się w SP Kobylnica musieli w tym roku uznać wyższość innej gminnej szkole z Kwakowa, jednak warto podkreślić, że chłopcy ze SP z Kwakowa zajęli również 1 miejsce w ogólnej klasyfikacji Powiatowej Olimpiady Młodzieży. W starszych kategoriach po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się chłopcy ze SP w Kobylnicy, którzy zdominowali klasyfikację ogólną, wyprzedzając SP ze Smołdzina oraz SP z Kępic. W tej kategorii wiekowej dziewczęta ze SP z Kobylnicy zajęły 2 miejsce, tuż za dziewczętami ze SP ze Smołdzina oraz przed SP z Łupawy. Wszystkie dostępne klasyfikacje można obejrzeć na stronie słupskiego związku pod adresem sportowego https://www.szs.slupsk.pl/index.php/klasyfikacjapom.

W klasyfikacji ogólnej dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodszego SP z Kobylnicy zajęła 6 miejsce. Zwyciężyła SP z Kwakowa. W kategorii starszej 1 miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła SP z Kobylnicy, przed SP ze Smołdzina i SP z Łupawy. W klasyfikacji Gmin, drugi raz z rzędu zwyciężyła Gmina Kobylnica, przed miastem Ustka oraz Gminą Główczyce.

Wyniki w poszczególnych dyscyplinach w roku szkolnym 2018/2019

SP Kobylnica- chłopcy z rocznika 2006 i młodsi:
- Sztafetowe Biegi Przełajowe - 2 miejsce w gminie
- Unihokej - 3 miejsce w powiecie
- Halowa Piłka nożna - 2 miejsce w gminie
- Mini Piłka Ręczna - 2 miejsce w gminie
- Czwórki Siatkarskie - 2 miejsce w gminie
- Mini koszykówka - 2 miejsce w gminie

SP Kobylnica- dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze:
- Sztafetowe Biegi Przełajowe- 3 miejsce w powiecie
- Unihokej- 2 miejsce w powiecie
- Drużynowe Biegi Przełajowe- 1 miejsce w powiecie
- Mini Piłka Ręczna- 4-6 miejsce w powiecie
- Czwórki Siatkarskie- 1 miejsce w powiecie
- Mini koszykówka- 4-6 miejsce w powiecie
- Mini piłka nożna- 2 miejsce w gminie
- Czwórbój lekkoatletyczny- 3 miejsce w powiecie

SP Kobylnica- chłopcy z roczników 2003-2005
- Sztafetowe Biegi Przełajowe- 3 miejsce w powiecie
- Unihokej- 7-9 miejsce w powiecie
- Drużynowe Biegi Przełajowe- 2 miejsce w powiecie
- Piłka Ręczna- 2 miejsce w powiecie
- Piłka siatkowa- 2 miejsce w powiecie
- Koszykówka- 2 miejsce w powiecie
- Piłka nożna- 2 miejsce w powiecie
- Indywidualna Lekkoatletyka- 1 miejsce w powiecie

SP Kobylnica- dziewczęta z roczników 2003-2005
- Sztafetowe Biegi Przełajowe- 4 miejsce w powiecie
- Unihokej- 7-9 miejsce w powiecie
- Drużynowe Biegi Przełajowe- 3 miejsce w powiecie
- Piłka Ręczna- 7-9 miejsce w powiecie
- Piłka siatkowa- 5-6 miejsce w powiecie
- Koszykówka- 2 miejsce w powiecie
- Piłka nożna- 3 miejsce w powiecie
- Indywidualna Lekkoatletyka- 4 miejsce w powiecie

Do wszystkich zawodów dzieci były przygotowywane przez nauczycieli wychowania fizycznego z Kobylnicy.

 

 

27/05/2019

Dzień Języków Obcych w ramach Kornelowskich Dni Nauki

We wtorek  21 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych w ramach Kornelowskich Dni Nauki. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński. Celem  imprezy było propagowanie zainteresowania językami obcymi, doskonalenie zdolności językowych oraz rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Uroczystości podzielone zostały na grupy wiekowe i odbywały się jednocześnie na hali sportowej (klasy I – III) oraz Sali Forum (klasy IV – VIII, III gimnazjum).
Koordynatorem Dnia Języków dla klas młodszych była Agnieszka Szrajda, która była także współprowadzącą, razem z Magdaleną Wieczorek.
Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali stanowiska z grami dotyczącymi poszczególnych krajów. Ciekawostek na temat Belgi dostarczyła klasa 1a, Francji - klasa 1b, Włoch -1c, Niemiec - kl.1d, Rosji - kl. 2a, Grecji - kl.3a, Anglii -  kl.3b i Polski - kl.3c. Uczestnicy zabawy przekonali się, że znajomość języków obcych pozwala poszerzać  horyzonty, otwiera drzwi do wspaniałych podróży, innych kultur i zwyczajów.  Uczniowie wszystkich klas tańczyli i śpiewali piosenki, których uczyli się na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego oraz na kole piosenki angielskiej i niemieckiej. Układy choreograficzne do poszczególnych piosenek pokazywały starsze koleżanki z klasy 6c przygotowane przez panią Magdalenę Wieczorek. Klasa 3c, pod opieką wychowawczyni pani Anny Imiłkowskiej, zaprezentowała układ taneczny do piosenki Chocolate.  W czasie uroczystości  dyrektor szkoły,  Ewa Solnikowska, wręczyła uczniom nagrody i dyplomy,  zdobyte w szkolnych konkurach językowych dla klas  I - III. Uczniowie świetnie się bawili i przekonali, że „Kto język obcy zna, zawsze sobie radę da.”

Koordynatorem części przeznaczonej dla uczniów klas starszych była nauczycielka języka angielskiego, Joanna Mańkowska.
W zmaganiach językowych wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4 - 8 Szkoły Podstawowej oraz klas 3 gimnazjum.
Uczestnicy konkursu borykali się najpierw z zadaniami umieszonymi na platformie Kahoot. Polegały one na tym, że uczniowie wykorzystując swoje urządzenia mobilne, musieli wskazać prawidłową odpowiedź w ciągu 10 sekund. Interaktywny quiz zawierał głownie pytania kulturowe.
Kolejną formą zabawy było "Koło Fortuny". Zawierało ono pytania z zakresu słownictwa językowego, ale również gramatyki. Na kole znalazły się także dodatkowe pola,  np. „zyskujesz dodatkowy punkt”, które wywołały ogromny entuzjazm wśród uczniów.

Ostatnią konkurencją w klasach młodszych była układanka językowa. Z kolei w klasach starszych uczniowie zmagali sie z konkurencją p.t. "Jaka to melodia?, w której należało - na podstawie usłyszanej melodii - wskazać tytuł oraz wykonawcę najbardziej znanych światowych hitów. Konkurencji tej towarzyszyło wspólne wykonywacie znanych piosenek.

Upominkami dla zwycięzców były nagrody rzeczowe, dyplomy, ale również coś, co spotkało się z ogromną aprobatą uczniów,  czyli "wykręt" z kartkówki.
Po zakończonym turnieju zostały wręczone   nagrody w konkursie „Picture Dictionary”, który został zorganizowany w ramach projektu Erasmus+ "Friends across the water" oraz w szkolnych konkursach języka angielskiego.

 

27/05/2019

KORNELOWSKIE ŚWIĘTO SZKOŁY

Poniedziałek 20 maja 2019 roku, był dniem rozpoczynającym Kornelowskie Dni Nauki. W ramach tego wydarzenia od rana czciliśmy patrona szkoły Kornela Makuszyńskiego, podczas Kornelowskiego Święta Szkoły. Uroczystość ta obfitowała w wiele atrakcji i jak przystało na naszych uczniów oraz nauczycieli przebiegły one w sposób dostojny, zabawny, a  także rywalizacyjny.

Spotkanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego pn. „Mamy słońce w herbie” pięknie przygotowanym przez panią Joannę Janulewicz-Nyc i pana Marcina Greczuka wraz z klasą 6b i chórem szkolnym. Dzieci w przystępny i ciekawy sposób przedstawiły najważniejsze informacje na temat naszego patrona Kornela Makuszyńskiego oprawione w pogodne piosenki.

Następnie „Uśmiechnięty Belfer”, w składzie panie Bożena Łazorczyk, Irena Duda,  Joanna Ploch, Małgorzata Chudzińska, Gabriela Chustak, Magdalena Wieczorek, Agnieszka Szrajda, Edyta Stasiak, Joanna Mańkowska-Rzeppka oraz Kamila Skóra, zaprezentowały przygotowany przez panią Bożenę Łazorczyk kabaret  pt. „Galimatias z bajkami”, był prawdziwą niespodzianką dla uczniów.

Kolejnym elementem świątecznego dnia był quiz dla rodziców pn. „Makuszyński bez tajemnic”. Przygotowany przez  panie Joannę Gasperowicz-Kucharską, Monikę Prusak, a także Kamilę Skórę, rewelacyjnie prowadzonym przez ucznia kl. 3b gim. Bartka Kopanię wraz z asystentami Kacprem Pawlikiem kl. 3b gim., Elą Boroszko oraz Zosią Werrą z kl. 8c. Wszyscy rodzice, którzy brali udział w quizie tj. panie Aneta Filipczak, Dorota Stanischewska, Joanna Posmykiewicz, Beata Idaszek, Barbara Jęchorek, Wioletta Szczepańska, Ewa Krzaczkowska, Emilia Trzybińska, Julia Czarnecka i panowie Paweł Tutlewski oraz Jacek Nosiński, stanęli na wysokości zadania i odpowiadali na pytania śpiewająco, jednak najlepsza okazała się drużyna koloru niebieskiego w składzie panie Aneta Filipczak, Dorota Stanischewska i pan Paweł Tutlewski.

Punktem wieńczącym całą uroczystość był konkurs dla uczniów klas 5-8 z wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego,  przygotowany i prowadzony  przez  panią Annę Warcholak. W tym roku książką przewodnią była „Wielka brama”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Magdalena Popławska (kl. 7b), drugie miejsce Paulina Wojtaszek (kl. 6a), trzecie miejsce Zuzanna Jończyk (kl. 6c).
To był dzień, który zostanie w naszej pamięci na długo.

 

27/05/2019

POEZJA NAD SŁUPIĄ

14 maja 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej, odbył się I OTWARTY KONKURS RECYTATORSKI POWIATU SŁUPSKIEGO – „Poezja nad Słupią”. Uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych recytowali wiersze, które znajdują się w wydanych przez Starostwo Powiatowe tomikach poezji regionalnej – twórców naszego regionu.
W konkursie wzięło udział kilka uczennic z naszej szkoły. Dwie recytowały moje wiersze i to było bardzo wzruszające. W kategorii I kl. VI-VIII i gimnazjum dwa trzecie miejsca zdobyły: Wiktoria Płodzień (SP Kobylnica) za mój wiersz „ Łzy anioła” i Maja Kalinowska, recytując wiersz Andrzeja Waszkiewicza „Bez tytułu.”
Łzy Anioła

Pochylam się jak stary sierp
i dźwigam połamane myśli
PEWNOŚĆ rozkruszyła się
jak kryształ rzucony na posadzkę
już nic nie będzie jak wtedy
tylko LOS niesprawiedliwy
jak zawsze.
Mój Anioł obwieszony
cudzymi troskami
opuścił skrzydła…
jego łzy bardziej bolą niż moje
nie znajduję odpowiedzi
jak teraz zamienić role…

Ludzie-Anioły z nieziemską dobrocią
uchylają nam nieba
nie dostają promocji
ani od nas
ani od Pana Boga.
B.Ł.

Oto wyniki Jury:
„W kategorii I kl. VI-VIII i gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Szadzińska, która recytowała wiersz Teresy Nowak „Wiara, że uda się odbudować to.” Dwa drugie miejsca zdobyły: Oliwia Engel z wierszem Teresy Nowak „To wszystko?” oraz Zofia Werra - wiersz Jerzego Fryckowskiego „Inka, gryps drugi”. Dwa trzecie miejsca zdobyły: Wiktoria Płodzień za wiersz Bożeny Łazarczyk „ Łzy anioła” i Maja Kalinowska, recytując wiersz Andrzeja Waszkiewicza „Bez tytułu.” W kategorii II wyróżnienia otrzymały Lena Jeżewska z wierszem Mariana Kwidzyńskiego „Zatrzymać lato” oraz Aleksandra Karkusiewicz – Andrzej Szczepanik „Ojcu”. Najwięcej emocji i podziwu dostarczyła kategoria osób dorosłych. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Monika Zenik - Krupień, która pięknie recytowała wiersz Grzegorza Chwieduka „Pożegnanie żołnierza”. Drugie miejsce otrzymała Krystyna Chrząstowska za wiersz Wacława Pomorskiego „Boży apel.” Natomiast trzecie miejsce otrzymała Aleksandra Piotrowska za recytację wiersza Grzegorza Chwieduka „Maju trwaj”. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezesa Związku Literatów Polskich, oddział w Słupsku Jerzego Fryckowskiego otrzymał Wiktor Kania, a nagrodę Dyrektora MBP dostała Oliwia Lenczewska”.

Konkursowi towarzyszyła poezja śpiewana w wykonaniu Grzegorza Chwieduka, jednego        z poetów oraz Tadeusza Picza. Artyści wykonywali utwory zawarte na płycie wydanej przez Starostwo Powiatowe w Słupsku, która zawiera muzykę do wierszy poetów regionu słupskiego.
https://youtu.be/w6_I4DTW1wg
Oprawą plastyczną były prace wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.
Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Marta Turkowska - aktorka, instruktorka warsztatów artystycznych, Łucja Dudzińska - poznańska poetka, redaktorka, wydawca, animatorka kultury, członkini Zarządu Głównego i Komisji Kwalifikacyjnej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Zbigniew Babiarz – Zych -inicjator nieformalnej GRUPY poetyckiej „Wtorkowe Spotkania Literackie” zawiązanej przy Starostwie Powiatowym w Słupsku.
W konkursie wzięło udział 30 uczestników w trzech kategoriach z różnych miejscowości        i szkół Powiatu Słupskiego.
Nagrody rzeczowe i karty podarunkowe do Empiku zostały ufundowane  przez Starostwo Powiatowe i  Bibliotekę Miejską, natomiast sowy wykonane przez Zakład Opiekuńczo-Leczniczy  w Kobylnicy zasponsorowała  Firma RolGaw z Kobylnicy.
Wielopokoleniowe spotkanie przy poezji i muzyce, to kolejny nowatorski pomysł pani Barbary Jęchorek. Twórcy naszego regionu wysłuchali swoich wierszy recytowanych przez  uczestników w różnych kategoriach wiekowych. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla obu stron, autorzy wierszy mogli wysłuchać pięknych recytacji swoich dzieł, a recytatorzy mieli świadomość, że przekazują emocje twórcy, który ich słucha. To była wspaniała okazja podzielenia się własną twórczością i porozmawiania o niej z czytelnikiem.

 

21/05/2019

Rozstrzygnięcie VI Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego  „Te, co skaczą i pełzają”

11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej VI Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Te, co skaczą i pełzają” w składzie:

  1. Pani Kinga Węgrzyńska – Urząd Gminy w Kobylnicy dział Ochrony Środowiska,
  2. Pani Dorota Niebój -  Wodociągi Słupsk,
  3. Pan Andrzej Grzybowski – Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”,
  4. Pani Żaneta Miąskowska-Dusza -  SP Kobylnica

Na konkurs wpłynęły 123 prace. Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

  KATEGORIA   RZEŹBA:

1 miejsce: Michał Staszak SP Postomino
2 miejsce: Przemysław Jaśkiewicz SP Kwakowo
3 miejsce: Krystyna Nosińska SP Kobylnica

Wyróżnienia:

Oskar Majbroda SP Postomino, Iga Bartosik SP Postomino, Mikołaj Szymański NDP „Pluszowy Zakątek”, Julia Kamińska NDP „Pluszowy Zakątek”, Marika Cecko SP Kobylnica, Helena Browarczyk SP Przywidz, Maja Bubnowska SP Kobylnica

 

KATEGORIA  PRACA PLASTYCZNA:

     1 miejsce: Filip Zdrzeniecki SP Postomino
     2 miejsce: Leon Szyszka SP Przywidz                       
     3 miejsce: Lena Wojtaszek SP Kobylnica

 Wyróżnienia:

     Adrianna Kozak NDP „Pluszowy Zakątek”, Marysia Łuńska SP   
     Kobylnica

 

KATEGORIA  WIERSZ:

1 miejsce: Nikola Halman SP Przywidz,
2 miejsce: Jakub Przedborski SP Sycewice, Aleksander Młocicki, NDP ”Pluszowy Zakątek” ,
3 miejsce: Adrianna Kozak NDP „Pluszowy Zakątek”

Wyróżnienia: Filip Ulanowski SP Sycewice, Helena Browarczyk SP Przywidz, Mikołaj Piekarski SP Przywidz, Marika Cecko SP Kobylnica, Wiktoria Pasternak SP Postomino

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!!

 

8/05/2019

UPOWSZECHNIANIE  KULTURY OSZCZĘDZANIA WODY
I PROPAGOWANIE PROŚRODOWISKOWYCH  WARTOŚCI WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY KOBYLNICA

W piękny, słoneczny dzień 8 maja 2019 r. uczniowie klasy III c, wraz ze swoimi nauczycielkami, paniami: Anną Imiłkowską i Agnieszką Szrajdą oraz koordynatorką projektu Erasmus + „Friends across the water”, wicedyrektor szkoły, Renatą Zawadzką udali się w przemarsz ulicami Kobylnicy, niosąc transparenty i skandując ekologiczne hasła. Uczniowie przygotowali się starannie do roli propagatorów świadomego korzystania z wody, oszczędzania jej i szanowania każdej kropli. To właśnie „wesoła kropla” widniała jako emblemat na piersi każdego ucznia. Po drodze do Centrum Usług Wspólnych uczniowie zatrzymywali się i wręczali ulotki przechodniom. Wstąpili także do sklepu, w którym przekazali garść informacji nt. potrzeby dbania o środowisko. W gminnym CUW młodzi ekolodzy mieli wyjątkową okazję wygłosić pogadankę dotyczącą sposobów oszczędzania wody, ale także zapytać dorosłych w jaki sposób przyczyniają się do ochrony zasobów wodnych. Pani Marta Prezlata, dyrektor CUW zapewniła dzieci, iż wszyscy pracownicy są świadomi problemu braku wody, z jakim zaczynamy się borykać na świecie i na co dzień starają się pilnować, aby nie dopuścić do jej marnowania tak w pracy jak i w gospodarstwach domowych. Obdarowani przez panią dyrektor oraz pana Witolda Stecha słodkościami,  uczniowie podziękowali za serdeczne przyjęcie i wręczyli na pamiątkę wizyty wiosenny kwiatek w własnoręcznie przygotowanej, ekologicznej doniczce, wykonanej z plastikowych nakrętek.

Podobne pogadanki zostały wygłoszone dla strażników Straży Gminnej, którzy musieli na poważnie tłumaczyć się z tego jak starają się oszczędzać ten najcenniejszy skarb, jakim jest woda (tym razem to oni zostali przesłuchani, hi, hi). W Gminnej Bibliotece, pani dyrektor Izabela Jaromir przyjęła naszych uczniów koszem słodyczy, zapewniając, iż pozostawione przez dzieci kolorowe ulotki będą wręczane czytelnikom jako  zakładki do książek.
Ekologiczne pogadanki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych zerówkowiczów, którzy nie tylko słuchali starszych kolegów, ale także chwalili się własnymi sposobami na zaoszczędzenie każdej kropli wody.

Piesza podróż ulicami Kobylnicy obfitowała w wiele wrażeń, ale była przede wszystkim wartościowym sposobem propagowania i rozpowszechniania cennych idei, szerzenia kultury ekologicznej, a także zapoznania mieszkańców z celami i zadaniami realizowanymi w naszej szkole w ramach programu „Friends across the water”.

 

6/042019

Obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego

Prosimy rodziców/prawnych opiekunów o dopełnienie obowiązku potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego na załączonych drukach.

Szkoła Podstawowa

Oddział Przedszkolny

 

6/04/2019

FILM PROMUJĄCY NASZĄ SZKOŁĘ

OBEJRZYJ FILM

 

6/04/2019

Wywiad z Antkiem Kostarczykiem, uczniem klasy VIII,
FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

 

31/032019

VI WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY "TE, CO SKACZĄ I PEŁZAJĄ"

Zapraszamy do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym  "Te, co skaczą i pełzają".

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

 

31/03/2019

GMINNY KONKURS LITERACKI

27 marca 2019r . reprezentanci klas I-III uczniowie: Alicja Jóźwik kl. I c, Julia Kupiszewska  kl .II b i Mateusz Wolski kl.III a zajęli I miejsce w Gminnym Konkursie Literackim „Wiosenne spotkanie z wierszami Doroty Gellner”. Uczniowie celująco rozwiązali  postawione przed nimi zadania  zarówno grupowe jak  i indywidualne. Gratulujemy.

 

31/03/2019

BEZPIECZNY W SIECI

26 marca 2019r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Kobylnicy wzięli udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych „Bezpieczny w sieci”, w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa”. Dzieci z zainteresowaniem włączyły się w dyskusję na temat swojego bezpieczeństwa w sieci, obejrzały film edukacyjny i wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie miłego spotkania z edukatorami pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i puzzle.

 

31/03/2019

Podwójny sukces na Festiwalu Piosenki Marynistycznej "Łajba 2019"

23 marca 2019 roku w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XXIII Festiwal Piosenki Marynistycznej "Łajba 2019". Podczas tegorocznej edycji Festiwalu uczennice naszej Szkoły, przygotowane przez panią Joannę Janulewicz-Nyc, odniosły ogromny sukces, zdobywając najważniejsze nagrody w kategorii solistów. Karolina Leszczyńska [z klasy 6c] zajęła pierwsze miejsce, a Oliwia Lewińska [z klasy 8b] wyśpiewała miejsce drugie. Muzyczna rywalizacja nie była łatwa, ponieważ "Łajba" to jeden z najstarszych i największych festiwali piosenki marynistycznej w regionie. Porywającymi wykonaniami dziewczynki zachwyciły jednak jury oraz widownię i wywalczyły cenne nagrody, w tym rejs na Bornholm ufundowany przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

MARZEC 2019

Rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej w Kobylnicy 2019/2020.

Wypełnioną kartę zapisu proszę przekazać do sekretariatu Szkoły osobiście (w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00) lub e-mailowo (sekretariat@spkobylnica.pl) do 29 marca 2019 r. Kontakt telefoniczny - nr tel. 59 84 15 212.

Wniosek / zgłoszenie kandydata - I klasa SP

Harmonogram rekrutacji - I klasa SP

Regulamin rekrutacji - I klasa SP

 

MARZEC 2019

Rekrutacja do oddziału "zerówkowego" Szkoły Podstawowej w Kobylnicy 2019/2020.

Wypełnioną kartę zapisu proszę przekazać do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (ul. Główna 63) osobiście (w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00) lub e-mailowo (sekretariat@spkobylnica.pl) do 29 marca 2019 r. Kontakt telefoniczny - nr tel. 59 84 15 212.

Wniosek / zgłoszenie kandydata - "zerówka"

Harmonogram rekrutacji - "zerówka"

Regulamin rekrutacji - "zerówka"

Deklaracja woli - "zerówka"

 

28/03/2019

Wywiad z Bartkiem Kopanią, uczniem klasy III gimnazjum,
LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

 

28/03/2019

Wywiad z Kacprem Pawlikiem, uczniem klasy III gimnazjum,
FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

 

28/03/2019

SZKOLNE SUKCESY SPORTOWE

Szkolne sukcesy sportowe
Po przerwie spowodowanej feriami zimowymi wróciliśmy do szkolnych  rozgrywek sportowych. W marcu rywalizowały nasze szkolne drużyny w siatkówce oraz koszykówce. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2003-2005 ) zarówno dziewczęta jak i chłopcy odnieśli spore sukcesy:

Siatkówka Chłopcy:
I miejsce na szczeblu Gminnym
II miejsce i srebrne medale na szczeblu Powiatowym

Siatkówka Dziewczęta:
I miejsce na szczeblu Gminnym
V miejsce  na szczeblu Powiatowym

Koszykówka Chłopcy:
I miejsce na szczeblu Gminnym
II miejsce i srebrne medale na szczeblu Powiatowym

Koszykówka Dziewcząt:
I miejsce na szczeblu Gminnym
II miejsce i srebrne medale na szczeblu Powiatowym

Gratulacje dla  Zawodniczek i Zawodników za sportową postawę i za srebrne medale!!!. Nasi uczniowie pokazali się z dobrej strony  wzorowo walcząc w każdym meczu o zwycięstwo, ale i pokazując spore umiejętności techniczne.  Przed nami kolejne zawody sportowe ( piłka nożna i lekka atletyka) i kolejne okazje by zdobywać medale!!! Powodzenia!!!

 

28/03/2019

Turniej wiedzy pożarniczej

21 marca o 10.00 sześcioro uczniów z pięciu szkół należących do gminy Kobylnica rozwiązywało test teoretycznej wiedzy o pożarnictwie w etapie gminnym. Turniej odbył się w naszej Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Zdobyliśmy pierwsze miejsce zarówno w klasach IV-VI, jak i w VII, VIII i III gimnazjum. Ponadto nasz uczeń z gimnazjum z 3c Szymon Przyborek zdobył trzecie miejsce. Finalistami etapu gminnego zostali uczniowie: Franciszek Warykiewicz z klasy 5c oraz Maciej Kowalczyk z klasy 3d gimnazjum. Gratulujemy opiekunom, rodzicom i oczywiście uczniom i życzymy dalszych sukcesów w etapie powiatowym.
Tego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kartka dla strażaka". Gratulujemy I miejsca Julii Szafranski, II miejsca Dominice Rosłan i Agacie Ujma oraz wyróżnienia Lenie Wojtaszek.

 

28/03/2019

Szkolny konkurs frazeologiczny

20 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs frazeologiczny dla klas szóstych przygotowany przez polonistki Dorotę Kosidło i Elżbietę Meljon. Drużyny szóstoklasistów zmagały się z niełatwą polską frazeologią. Okazało się jednak, że stałe związki wyrazowe dla naszych uczniów nie mają tajemnic. Świetnie poradzili sobie z ośmioma konkurencjami. Układali frazeologizmy z nazwą wylosowanego przedmiotu, wyjaśniali, rysowali i pokazywali  wybrane związki wyrazów. Nie tylko członkowie drużyn wykazali się wiedzą, ale również dopingujący swoich przedstawicieli pozostali szóstoklasiści wiedzieli, co znaczy frazeologizm  posypać głowę popiołem czy burza w szklance wody. 45 minut spędzone w sali widowiskowej „Forum” z pewnością nie było zmarnowane – dowiodło, że szóstoklasiści są z frazeologią za pan brat.

 

25/03/2019

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „PICTURE DICTIONARY" dla klas 4-6 rozstrzygnięty

Zobacz wyniki

 

20/03/2019

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LEGO® FIRST LEAGUE JUNIOR W WARSZAWIE

W dniu 16 marca 2019 w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej „LEGO® First League Jr Mission Moon” , w którym brała udział reprezentacja Uniwersytetu Młodych Robotyków. Turniej przeznaczony był dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Do tego niezwykle prestiżowego wydarzenia Jagoda, Kasia, Tymek, Franek, Zygmunt oraz Piotr (uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylnicy), pod czujnym okiem swoich opiekunów: Mateusza Nitki oraz Bartosza Miodka przygotowywali się przez wiele tygodni podczas zajęć z robotyki oraz w ramach dodatkowych spotkań pozalekcyjnych.

Ze specjalnie dedykowanych klocków turniejowych zbudowano makietę, której zadaniem była imitacja życia na księżycu. Znaczną część tej konstrukcji stanowiły elementy ruchome, które od podstaw wykonali uczniowie. Ponadto, wykorzystując odpowiednie narzędzia do programowania i kodowania – wiele elementów bazy księżycowej wprowadzono w ruch, co znacznie wpłynęło na atrakcyjność projektu.

Wyjazd do warszawy wspierany był przez rodziców, którzy swoją obecnością i dopingiem kibicowali nam do samego końca, będąc tam razem z nami. Za to serdecznie im dziękujemy !

Wróciliśmy ze złotymi medalami, a dodatkowo – z wyróżnieniem za najbardziej innowacyjną konstrukcję spośród wszystkich prezentujących zespołów.

To dla naszego Uniwersytetu Młodych Robotyków olbrzymie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy raz jeszcze wszystkim naszym podopiecznym i liczymy, że wkrótce kolejne grupy wiekowe również będą mogły nas reprezentować w kolejnych turniejach do których się przygotowujemy.

Dziękujemy też wszystkim uczestnikom Uniwersytetu Młodych Robotyków, którzy wspierali działania swoich młodszych kolegów i koleżanek oraz Bartkowi Bajorkowi, Marcelowi Sokołowskiemu i Czarkowi Szajnerowi za szczególne wsparcie przy budowaniu bazy, jak również Weronice Kuźniar za wsparcie podczas turnieju, a także Pani Katarzynie Tchórzewskiej za pomoc przy realizacji plakatu.

Dziękujemy również władzom gminy Kobylnica, dzięki którym ten wyjazd był możliwy, głównie poprzez zapewnienie najlepszych warunków w regionie (LEGO® Education Innovation Studio w SP Kobylnica) do rozwijania młodych talentów w obszarze robotyki i nauki programowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia naszego profilu na FB gdzie na bieżąco prezentujemy nasze działania i prace dzieci.

Uniwersytet Młodych Robotyków

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zapisów dzieci na kolejny cykl naszych zajęć. które będą odbywały się w certyfikowanym LEGO® Education Innovation Studio (od września 2019 r.), dodatkowo posiadamy jeszcze 2-3 miejsca w różnych grupach wiekowych w obecnym cyklu zajęć (do czerwca 2019). Serdecznie zapraszamy - przed nami nowe wyzwania i nowe turnieje.

 

 

18/03/2019

ZAPRASZAMY NA IX WOJEWÓDZKIE TARGI EDUKACYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOBYLNICY W DNIU 21 MARCA, GODZ. 10.00.

 

18/03/2019

Gminny Konkurs Wiedzy o Dniu Świętego Patryka

18 marca w Szkole Podstawowej w Kwakowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Dniu Świętego Patryka. Celem konkursu było zwiększenie atrakcyjności nauki języka angielskiego oraz poznanie zwyczajów, tradycji i kultury Irlandii. Należy przy tym zaznaczyć, iż sama formuła konkursu była niezwykle ciekawa i oryginalna. Uczestnicy nie odpowiadali tradycyjnie na pytania jury, ale  za pomocą modnego i coraz powszechniej stosowanego programu Kahoot.   Drużyna  z Kobylnicy w składzie: Magdalena Nowicka (kl. 4d), Julia Szafranski (kl. 6c) i Michał Bogdziewicz (kl. 6c)  wykazała się nie tylko wszechstronną wiedzą, ale też umiejętnościami telekomunikacyjnymi i zdobyła PIERWSZE MIEJSCE. Gratulujemy!

 

 

18/03/2019

SUKCES AKTORÓW Z 2 b

Grupa teatralna z klasy drugiej b - „Kabaret Horrorek” , zajęła I miejsce w VII Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Wiejskich - „Wiejsztuk 2019”, który odbył się 15 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

W wydarzeniu uczestniczyła rekordowa liczba grup teatralnych z powiatu słupskiego. W sumie na scenie wystąpiło blisko 200 młodych aktorów z: Łupawy, Kobylnicy, Biesowic, Zaleskich, Dębnicy Kaszubskiej, Słonowic (dwie grupy), Głobina, Objazdy i Jezierzyc. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII szkół podstawowych.

Przegląd organizowany był w celu: prezentacji umiejętności grup teatralnych szkół podstawowych oraz świetlic wiejskich z terenu powiatu słupskiego, szerzenia kultury żywego słowa, umożliwienia dzieciom i młodzieży konfrontacji dokonań artystycznych oraz pobudzania kreatywności.
Nagrody, wśród których znalazły się karty podarunkowe, dyplomy, torby z upominkami od gminy Kobylnica i powiatu słupskiego oraz okazałe paczki ze słodyczami, wręczył Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Organizatorami imprezy byli: powiat słupski, gmina Kobylnica, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku i Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.
Nasz kabaret zaprezentował przedstawienie pt. „Rodzina Jasia i Kopciuszek”, w którym wystąpili:

 

 

18/03/2019

LEKCJA PRZEDIĘBIORCZOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 12 marca  w klasie 1d odbyła się lekcja z  cyklu  przedsiębiorczość dla najmłodszych.Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat historii pieniądza, poznali nowe pojęcia związane z bankowością i utrwalili wiadomości dotyczące znajomości polskiego złotego.

Z zaangażowaniem odpowiadali na pytania do krzyżówki nawiązującej   do polskich baśni, której rozwiązanie wprowadziło dzieci do tematu lekcji.
Kilkoro śmiałków zgłosiło się do quizu na temat wiedzy o polskich monetach i banknotach oraz o oszczędzaniu.

Cała klasa w nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymała książeczki bankowe z rozmaitymi zadaniami i łamigłówkami.

Dzieci wraz z wychowawcą Anną Mikucką-Leszczyńską w podziękowaniu ofiarowały piękne wiosenne kwiatki, wszak wiosna tuż, tuż....

 

 

18/03/2019

SUKCES MŁODYCH NAWIGATORÓW ZE SP W KOBYLNICY

13 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym w Słupsku odbył się finał IV Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Był to konkurs dwuetapowy.

Etap I

Zgłoszeni przez opiekunów do pierwszej części konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy nawigacyjnej składający się z 20 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.
6 lutego do testu przystąpiło 107 uczniów z klas siódmych i ósmych, z 26 szkół podstawowych województwa pomorskiego: z Gdańska, Gdyni, Rumi, Władysławowa, Słupska, Korzeniewa, Kobylnicy, Ustki, Zagórzycy, Głobina, Kwidzyna, Łeby, Szemudu, Marszewa Lęborskiego, Kowali i Zaleskich.
Sprawdzian obejmował tematy, z którymi uczniowie zapoznawali się podczas warsztatów pn. „Interdyscyplinarne Zabawy Nawigacyjne na Mapie Morskiej”. Uczestnicy eliminacji odpowiadali na pytania z zakresu podstawowych definicji i pojęć nawigacyjnych, obliczali kursy, deklinacje, dewiacje, opisywali pozycje i klasyfikowali morskie jednostki miary.
Prace, ocenione przez nauczycieli zgodnie z dostarczonym wzorem odpowiedzi, zostały przesłane organizatorowi.
Na postawie protokołów z przebiegu konkursu i wpisanej punktacji, z każdej, biorącej udział w eliminacjach szkoły, organizator zakwalifikował uczniów, którzy otrzymali najwyższe wyniki w tym etapie, Wyłoniono 60 finalistów konkursu, wśród których znalazło sie , aż 6 uczniów ze SP w Kobylnicy.
Tytuł finalisty "IV Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji" wywalczyli: Paulina Wojtaszek - kl.6a, Michał Bogdziewicz - kl.6c, Julia Nakoneczna - kl.7b, Antoni Buraczewski - kl.8a, Kinga Lulińska - kl. 8a, Aleksandra Ossowska kl.8a. Uczniów przygotowały nauczycielki - Joanna Ploch i Ewa Matczak.

Etap II - finał

Do finałowego konkursu przystąpiło 57 uczniów  z  pomorskich szkół podstawowych: z Gdyni, Gdańska, Kowali, Szemudu, Kobylnicy, Zaleskich, Ustki, Słupska, Władysławowa, Rumi, Łeby, Głobina, Marszewa Lęborskiego, Kwidzyna. Finaliści, podzieleni na trzy grupy, w czasie 90 minut, od godziny 9.30 do 15 rozwiązywali zadanie konkursowe z nawigacji terrestrycznej, polegające na określeniu pozycji na mapie, wyznaczeniu kursu, odłożeniu przebytej drogi, wykonaniu koniecznych obliczeń nawigacyjnych  i nakresów na morskiej mapie nawigacyjnej.
Niektórzy uczniowie brali udział w konkursie już po raz trzeci, stąd przygotowane zadanie nawigacyjne było trudniejsze od tych rozwiązywanych  w poprzednich edycjach. Pomimo podniesienia poprzeczki, poziom oddanych prac, będący wynikiem systematycznej i konsekwentnej  pracy nauczycieli z uczniami,  prowadzących zespoły konkursowe, był wysoki i wyrównany. Stanowił też poważne wyzwanie dla Komisji Konkursowej. Ocenie podlegała precyzja wykonania części graficznej zadania na mapie, wraz z opisem, i poprawność obliczeń w części matematycznej.
Komisja konkursowa do późnych godzin wieczornych oceniała prace i po burzliwej dyskusji, przedstawiła werdykt, w którym na szczególne wyróżnienie i tytuł laureata" IV Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji" zasłużyli uczniowie ze SP w Kobylnicy:

II miejsce: Julia Nakoneczna ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (opiekun – Joanna Ploch);
III miejsce: Aleksandra Ossowska ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (opiekun – Ewa Matczak)
.
Przyznano również 8 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych znalazł się:

 Antoni Buraczewski – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy,  opiekun – Ewa Matczak

Każdy z uczestników i opiekunów uczniów biorących udział w IV Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji, który odbywał się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, otrzymał pamiątkowy dyplom. Wręczyli je wicedyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku Dorota Iwanowicz,  dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku kpt. Włodzimierz Kotuniak, koordynator PPEM w Słupsku Piotr Grzebieniak oraz kmdr ppor. rez. Dariusz Kloskowski.

Uroczyste podsumowanie konkursu i nagrodzenie  laureatów odbędzie się 8 maja w Słupsku.  Lista finalistów zakwalifikowanych na „Rejs Niespodziankę” zostanie podana do 23 marca.

 

 

17/03/2019

POMOC PRZEDMEDYCZNA

4 marca 2010 r. organizacja Art-med dla klasy 5c o profilu matematyczno-strażackim przeprowadziła dwugodzinne szkolenie Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie w dostosowanej do nich metodzie warsztatów mogli nie tylko zdobyć wiadomości, ale ćwiczyć umiejętności niezbędne w ratowaniu życia. Dziękujemy pani Monice Sadurskiej za zorganizowanie spotkania oraz panu Michałowi Fulisiak za tak profesjonalne podejście do tematu i do wieku uczestników warsztatów.

 

 

17/03/2019

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

28 lutego 2019 roku odbył się etap powiatowy konkursu Wielka Liga Czytelników, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych: I – IV reprezentanci: Aleksander Dobaczewski 4d, Maja Pieczora 4b, Karol Sochaczewski 4d oraz V – VIII reprezentantki: Magdalena Popławska 7b, Zuzanna Twardowska 8a, Paulina Wojtaszek 6a.
Zmagania konkursowe miały miejsce w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku w przyjaznej, czytelniczej atmosferze.

 

 

14/03/2019

Wywiad z JULIĄ NAKONECZNĄ, uczennicą klasy VIIb, laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Renata Zawadzka: Witaj Julka. Pozwól, że w imieniu nauczycieli i uczniów pogratuluję Ci tak ogromnego sukcesu, jakim niewątpliwie jest uzyskanie tytułu laureata w wojewódzkim konkursie przedmiotowym.
Julia Nakoneczna: Dziękuję bardzo. Jeszcze nie dociera do mnie, co tak naprawdę się wydarzyło.

 

25/02/2019

FERIE ZIMOWE DLA KLAS I-III

Uczniowie klas młodszych I-III Szkoły Podstawowej w Kobylnicy w okresie od 18 lutego 2019 r. do 22 lutego 2019 r. mogly skorzystać z czynnego wypoczynku zaoferowanego przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Kobylnicy pod opieką pań: Edyty Stasiak, Joanny Cybulskiej i Jolanty Staniuk.

Oferta szkoły była bardzo atrakcyjna. Odbyły się dwie wycieczki pozaszkolne. Dzieci były na projekcji filmu w Multikinie "Jak wytresować smoka 3”, mogły bezpośrednio zaobserwować w jaki sposób dba się o ptaki w szpitalu dla ptaków drapieżnych w Warcinie z ciekawym wprowadzeniem w tajemnice pałacu Bismarcka przez pana Bogusława Okuniewskiego czynnego leśnika i wykładowcę w Technikum Leśnym, któremu serdecznie dziękujemy po raz kolejny za ciepłe i tak wartościowe przyjęcie.

Pozostałe dni upłynęły na czynnym wypoczynku na hali sportowej, puszczaniu wodzów wyobraźni podczas prac techniczno – plastycznych oraz zajęciach z robotyki i nauki programowania w certyfikowanym LEGO Education Innovation Studio. Efekty tych prac były zaskakujące. Pomysły uczniów można zaobserwować na zdjęciach.

Na zakończenie zajęć 22 stycznia każdy uczestnik otrzymał symboliczną pamiątkę.

 

 

20/02/2019

FERIE ZIMOWE DLA KLAS IV-VI

Ufff. Pierwszy tydzień ferii za nami. Nie, nie -  ufff nie jest okrzykiem  zachwytu, że mamy  to już z głowy. Bynajmniej. Rzecz raczej w tym, że było dużo, intensywnie, zadaniowo. Ale za to jak ciekawie…no powiedzmy szczerze – zachwycająco.

Zaczęliśmy od wycieczki do Oceanarium w Gdyni. Wyposażeni w przygotowany specjalnie dla nas pyszny prowiant ruszyliśmy na poszukiwanie wodnych stworów. To co nam szczególnie zapadło w pamięć uwieczniliśmy na własnoręcznie przygotowanym  obrazie-kolażu przedstawiającym akwarium, w którym wśród wodorostów, kolorowych muszli żwawo pląsają meduzy, połyskują ryby. Obraz można podziwiać na ścianie, tuż przy gabinecie pielęgniarki.
Drugi dzień upłynął na szlifowaniu języka angielskiego. W zabawowej formie mieliśmy okazję powtarzać słownictwo związane z zimą, wypoczynkiem w górach. Jako że ferie spędzaliśmy pod szyldem Erasmusa przygotowaliśmy dla wszystkich naszych partnerów z projektu p.t. „Friends across the water” kartki walentynkowe. Odpowiednio wcześniej poprosiliśmy naszych przyjaciół o przesłanie życzeń  walentynkowych w ich językach. Znalazły się one w przepięknie ozdobionych kartach, które następnie przesłane zostały poprzez aplikację Whatsapp do 7 krajów. Nasze kartki zdobią obecnie korytarz szkoły – zachęcamy do lektury.

Po dawce gimnastyki intelektualnej przyszła pora na wysiłek fizyczny. Trzeci dzień poświęciliśmy na konkurencje sportowe. W myśl powiedzenia: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” postanowiliśmy zadbać o kondycję. Oj, zupa po takim wysiłku smakowała chyba nawet bardziej niż dotychczas. Odrobinę wypoczynku i wytchnienia złapaliśmy dopiero na zajęciach z robotyki, które – jak się okazało - zafascynowały nie tylko chłopców.
Nasze ferie opatrzyliśmy hasłem „Smacznie i zdrowo”, a to do czegoś zobowiązuje. Czwarty dzień rozpoczął się przygotowaniem pożywnego, wartościowego śniadania. Każdy z nas otrzymał zadanie. No dobrze…niektórzy chłopcy tylko udawali, że kroją, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby nie mieć wątpliwości, że efekt naszej pracy robi wrażenie. Te stosy pachnących, świeżych kanapeczek; te pękate miseczki z owocową sałatką… Ależ to smakowało! Do nakrytego elegancko stołu zaprosiliśmy dyrekcję, nasze panie wychowawczynie, panie z sekretariatu i obsługi. Szkoda, że nie możemy tak spędzać każdego dnia.

Dzień piąty rozpoczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia pod tablicą z logo projektu „Friends across the water”. Z nieukrywaną satysfakcją odebraliśmy dyplomy za udział w feriach, a  następnie wyruszyliśmy w drogę do Nadleśnictwa Warcino. A tam już na nas czekali nie tylko leśnicy  (ależ wiedza i znajomość świata przyrody!), ale i zwierzęta. Mieliśmy okazję odwiedzić Ośrodek Rehabilitacyjny Ptaków Drapieżnych oraz edukacji leśnej. Nasz przewodnik zasypywał nas ciekawostkami na temat życia dzikich zwierząt, myślistwa. Jakby tego było mało, właściciele terenu zorganizowali  gry terenowe i żeby nie pomylić nas z drapieżcami, przyodziali nasze głowy  w jednakowe bandany (hi, hi!). Pobyt na świeżym powietrzu zaostrzył apetyt na tyle, że kiełbaski przy ognisku nie zdążyły się nawet dopiec. Pośpiewaliśmy i powspominaliśmy to, co udało nam się zrobić przez ten wyjątkowy tydzień.  To doskonały moment na zakończenie naszej feryjnej przygody. Spędziliśmy wypełniony atrakcjami czas wypoczywając, ale także ucząc się jak zdrowo i ekologicznie żyć, jak ważne jest poszanowanie przyrody, zasobów naturalnych, jak należy dbać o środowisko, aby było ono przyjaznym miejscem dla wszystkich istot.

 

20/02/2019

BADANIE ZAGADNIENIA PODRÓŹY W RAMCH PROJEKTU ERASMUS+

W styczniu 2019 roku uczniowie naszej szkoły podjęli trud zbadania zagadnienia podróży, wykorzystując umiejętność narracji wizualnej. Stworzyli oni plakaty zachęcające do udania się w podróż do krajów uczestniczących w projekcie p.t. „Friends Across the Water” w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus +.

Komisja konkursowa dokonała oceny wszystkich zgromadzonych prac i wyłoniła zwycięzców. I tak w konkursie p.t. „Podróże z Erasmusem” przydzielono następujące nagrody:
I miejsce - Zuzanna Magier, kl. 7a,
II miejsce - Oliwia Solarczyk, kl. 5b,
III miejsce - Nikola Jóźwiak, kl. 7b
Oraz wyróżnienia:
Małgorzata Soroka, kl. 5a,
Wiktor Grabuszyński, kl. 5b,
Amelia Bednarczyk, kl. 7b.

Prace uczniów zdobią korytarz szkoły podstawowej dzięki czemu wszyscy mogą udać się w podróż po Europie.

 

12/02/2019

APEL PROFILAKTYCZNY - BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W czwartek 07 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny dla klas I-III dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Apel przygotowała pani Anna Imiłkowska wraz z uczniami klasy 3 c. Trzecioklasiści zapoznali swoich młodszych kolegów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.  Przypomnieli, w jaki sposób należy zachowywać się podczas zimowych zabaw na śniegu tak, aby po skończonych feriach cało i bezpiecznie powrócić do szkoły.  W apelu uczestniczyły także przedstawicielki  Policji w Kobylnicy p. Monika Sadurska i Straży Gminnej w Kobylnicy p. Natalia Filipczak, które przeprowadziły z uczniami pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa w czasie ferii.  Rozmowa pouczająca dotyczyła przeróżnych sytuacji, z którymi dzieci mogą się spotkać w czasie zimowego wypoczynku. Funkcjonariuszki zachęcały także  do rozsądnego korzystania z Internetu i opowiedziały, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji w sieci, prosząc wszystkich o rozsądek i ostrożność w kontaktach z innymi użytkownikami stron czy portali internetowych. Na koniec spotkania rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”. Ferie to czas wolny od nauki, czas beztroskiej zabawy. Pamiętajmy jednak, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem.

 

8/02/2019

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI OBCOJĘZYCZNEJ POEZJI MIŁOSNEJ 2019

Dnia 8.02.2019 r. w Sali Widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Obcojęzycznej Poezji Miłosnej. Patronat honorowy nad konkursem od kilku pełni wójt gminy Kobylnica - Leszek Kuliński. Ponadto konkurs od kilku lat co roku jest zamieszczany w kalendarzu konkursów o charakterze artystycznym Pomorskiego Kuratora Oświaty. Fundatorami nagród są: Punkt Informacji Europejskiej „Europa Direct” w Słupsku, prezes Słupskiego Związku Ludności Pochodzenia Niemieckiego oraz wydawnictwo „Oxford”.

ZOBACZ PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU KONKURSU

 

6/02/2019

WIZYTA W OSP SIERAKOWO

5 stycznia sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimnazjalnych - finalistów etapu szkolnego OTWP, pod opieką pani Edyty Stasiak,  byli gośćmi OSP Sierakowo. Pan Mariusz Kowalczyk, któremu serdecznie dziękujemy za treściwą, praktyczną lekcję pożarnictwa, zaprosił uczniów na 3 godzinną prezentację sprzętu pożarniczego. Uczniowie mogli w bezpośredni sposób zapoznać się z przeznaczeniem wszystkich prezentowanych sprzętów. Lekcja skończyła się słodkim poczęstunkiem, przy którym pan Mariusz omawiał istotne elementy wyposażenia torby medycznej.

 

4/02/2019

O DZIAŁALNOŚCI POLSKICH SŁUZB SPECJALNYCH

29 stycznia 2019 roku w naszej szkole gościł Pan prof. dr hab. Wojciech Skóra, kierownik zakładu Historii XX wieku Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Uczniowie starszych klas wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację poświęconą działalności polskich służb specjalnych (wywiadu wojskowego) XX wieku. Zapoznali się również z dorobkiem naukowym Pana Profesora i zadali Mu wiele pytań. Spotkanie przebiegło w ciepłej, ale i naukowej atmosferze.

 

24/01/2019

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO KURATORYJNEGO KONKURSU Z FIZYKI

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa

 

23/01/2019

ZASADY RUCHU DROGOWEGO

17 stycznia odbył się uroczysty apel, zorganizowany przez klasę Vc pod przewodnictwem wychowawcy Edyty Stasiak. Pani Wicedyrektor Renata Zawadzka wręczyła uczniom klasy Vc karty rowerowe. Uczniowie tej klasy przygotowali z tej okazji półgodzinne przedstawienie obrazujące pokrótce zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. Publiczność czynnie uczestniczyła w przedstawieniu, odpowiadając na pytania prowadzącej uczennicy. Zadania dotyczyły profilaktyki związanej z konsekwencjami łamania ww. przepisów przez rowerzystów. Uczniowie otrzymywali w nagrodę słodkie upominki.

 

16/01/2019

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie karaoke. Nie wygraliśmy, ale było przy tym dużo radości i zabawy, zaśpiewaliśmy „Orkiestry dęte” z repertuaru Haliny Kunickiej.

 

16/01/2019

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W Gminnym Centrum Kultury i Promocji odbył się konkurs karaoke, w którym wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Organizatorem był Cheerleaders Maxi, zatem między występami szkół i licytacjami oglądaliśmy wspaniałe występy cheerleaderek. Finałem były pokazy laserowe.

 

16/01/2019

GMINNY KONKURS JASEŁEK

11 stycznia 2019 odbył się XIV Gminny Konkurs Jasełek dla Szkół Podstawowych. Do konkursu zgłosiły się  szkoły z Gminy Kobylnica. Jury w składzie Izabela Kalejta – przewodnicząca, Gabriela Chustak, Jolanta Staniuk i ks. Wojciech Mielewczyk oceniali: dykcja, gra aktorska, kostiumy i rekwizyty, choreografię i ogólny wyraz artystyczny. Jury przyznawało punkty od 5 do 10. Zespoły zaprezentowały swoje wspaniałe występy, które zachwycały wszystkich uczestników. Wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Sycewicach; II- miejsce zajęły szkoły:  SP z Kobylnicy SP z Kwakowa; III- miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  z Kończewa. Wszystkie zespoły otrzymały wartościowe nagrody, dyplomy oraz słodkości dla wszystkich występujących dzieci. Nagrody zostały ufundowane dzięki pomocy Parafii NSPJ w Kobylnicy i Szkoły Podstawowej. Osobami prowadzącymi i przygotowującymi Konkurs były Joanna Cybulska i Joanna Janulewicz – Nyc. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i czekamy na WAS za rok.

 

16/01/2019

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

Z Nowym Rokiem - przedsiębiorczym krokiem...
"Bądź oszczędny, abyś mógł być szczodrym" A.Fredro

Umiejętność bycia przedsiębiorcą jest w istotnej mierze rezultatem edukacji. Szczególnie sprzyja temu edukacja do 14 roku życia, ze względu na naturalną tendencję do poszukiwania dla siebie przestrzeni życiowej i dużą gotowość rozwojową, oraz świadomość i możliwość kierowania procesem nabywania nowych sprawności w tym okresie.

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było przedsiębiorcze i zdobyło  niezbędną do tego wiedzę. Warto więc pielęgnować  cechy typowe dla osób przedsiębiorczych: aktywność i gotowość do dynamicznego działania, skłonność do podejmowania ryzyka, innowacyjność oraz kreatywne myślenie. Szkolna Kasa Oszczędności  zachęca uczniów do nauki przedsiębiorczości poprzez  poszukiwanie sposobów łączących w sobie zabawę z nauką. Doskonałym sposobem na finansową edukację  był konkurs rodzinny na wykonanie ozdoby świątecznej. Bycie przedsiębiorczym wymaga nie tylko odwagi i śmiałości w realizowaniu swoich celów, ale również ogromnej kreatywności, która przydaje się podczas poszukiwania pomysłu.

Kolejnym istotnym  tematem jest znajomość zagadnień finansowych i funkcji podmiotów takich jak chociażby banki, te cele są realizowane przez lekcje przedsiębiorczości i edukacyjne wycieczki do banku.

 

7/01/2019

KONKURS POEZJI MIŁOSNEJ

Karta zgłoszenia

Regulamin konkursu

Zgoda na publikację wizerunku

 

7/01/2019

ROBOTYKA Z ZABYTKAMI POWIATU SŁUPSKIEGO

Stowarzyszenie Edukacyjne "INNOWACJA" działające przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy wspólnie ze STAROSTWEM POWIATOWYM realizuje projekt pod nazwą "Robotyka z zabytkami powiatu słupskiego". Projekt jest realizowany w Szkole Podstawowej w Kobylnicy i Szkole Podstawowej w Warcinie. Poniżej zdjęcia z zajęć z edukacji regionalnej na temat zabytków powiatu słupskiego, które odbyły się w kobylnickiej szkole.

 

4/01/2019

TRADYCJA SPOTKAŃ WIGILIJNYCH

Kolędowanie w klasie 2 b - grudzień 2018 (skrzypce Olivia Haddick)
ZOBACZ FILM

Koncert świąteczny 2018 
ZOBACZ FILM

 

19/12/2018

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Życzymy rodzinnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, otulonych peleryną śniegu, rozświetlonych blaskiem betlejemskiej gwiazdy.
Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia.
Rodzicom dziękujemy za owocny rok. To Państwo, wraz ze swoimi dziećmi  sprawiacie, że nasza praca ma sens, a szkoła odnosi sukcesy.
Uczniom życzymy dużo radości i satysfakcji  w  codziennej pracy w szkole.
Nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości i nowych wyzwań zawodowych.
Dziękując za mijający rok, życzymy  Państwu dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2019 r.

 

19/12/2018

ZAJĘCIA LABORATORYJNE W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

17 grudnia br. uczniowie klas młodszych wzięli udział kolejnych zajęciach laboratoryjnych nt. „Świat eksperymentu”.

Poznali właściwości parafiny i wykonali odlane w formach ozdoby choinkowe. Nauczyli się również tworzyć sztuczny śnieg. Ostatnim etapem zajęć było wyprodukowanie swojej własnej czekolady – bez konserwantów i niezdrowych dodatków. Usłyszały o zaletach spożywania prawdziwej czekolady i utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywania.

 

19/12/2018

ŚWIĄTECZNY  KIERMASZ  W  ŚWIETLICACH

Przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole odbył się po raz kolejny  kiermasz.  Każdy zainteresowany mógł wybrać dla siebie coś interesującego: słodkie chatki, lukrowane pierniczki i czekoladowe babeczki, świeczniki, stroiki różnego kształtu i wielkości, bombki, choinki, bałwanki, krasnale – z różnorodnych materiałów. Wszystkie ozdoby wykonane zostały własnoręcznie przez nauczycieli świetlicy.

 

10/12/2018

X edycja Mikołajkowego Cheerleaders Show

W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w naszej hali sportowej odbyła się X edycja świątecznej imprezy – Mikołajkowe Cheerleaders Show. Organizatorem imprezy był Cheerleaders Maxi Energa oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy pod patronatem Wójta Gminy Kobylnica, Pana Leszka Kulińskiego.
Imprezie jak co roku, towarzyszyły mikołajkowe potyczki klas młodszych ze szkół z całej naszej gminy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych malowały bożonarodzeniową kartkę świąteczną, uczniowie klas I ubierały choinkę. Natomiast klasy drugie przygotowały występy dla Świętego Mikołaja. Klasy trzecie wzięły udział w tanecznej bitwie Mikołajów, tańcząc swoje układy przez kilka eliminacji.

Wszystkie klasy bardzo aktywnie brały udział we wszystkich potyczkach mikołajkowych i zostały nagrodzone paczkami. Dziękujemy też wszystkim Rodzicom, za duże zaangażowanie w przygotowaniu do zawodów i pomoc w trakcie zabawy. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały paczki ze słodyczami. Konkursy były przeplatane zabawą mikołajkową. Dużą popularnością cieszyły się występy Cheerleaders w różnych grupach wiekowych.
Zabawa była udana. Do zobaczenia za rok!

 

10/12/2018

WARSZTATY TEATRALNE

7 grudnia br. klasa 2 b z wychowawcą, Bożeną Łazorczyk, uczestniczyła w warsztatach teatralnych przeznaczonych dla dziecięcych zespołów teatralnych z terenu naszego powiatu w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Oprócz warsztatów odbył się spektakl pt. "Hej kolęda, kolęda" wystawiony przez słupski Teatr Władca Lalek. Przedstawienie nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej przeplatane było słynnymi polskimi kolędami, które dzieci mogły śpiewać razem z aktorami. Po spektaklu odbyły się praktyczne zajęcia, podczas których opisano m.in. rodzaje lalek używanych na scenie w teatrze.
Całość wydarzenia zwieńczył słodki poczęstunek dla uczestników imprezy. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

 

10/12/2018

MIKOŁAJKOWE TRADYCJE W KLASIE 2b

Jak co roku, 6 grudnia, dzieciaki od rana wyczekiwały Mikołaja. Wykonały jego portret, żeby ozdobić hol i salę. Śpiewały piosenki o Mikołaju, a Jasiu wtórował wszystkim na puzonie. Mikołaj chyba usłyszał ten koncert, bo mocno zastukał do drzwi i podrzucił worki z prezentami. Pewnie bardzo się spieszył, bo nie zdążyliśmy Go zobaczyć. Radość z prezentów była ogromna. Dziękujemy!!!

 

 

2/12/2018

SUKCESY NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

30 listopada 2018 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach rozstrzygnięcia konkursów plastycznych wewnątrzszkolnych i konkursu powiatowego zorganizowanych podczas trwania projektu ,,Przyjaciele zwierząt – edycja 2018”. Naszą szkołę reprezentowało aż siedmioro dzieci. 

Laureatami w konkursie wewnątrzszkolnym w kategorii wiekowej- szkoła podstawowa- zostali:
I  Maja Sawicz
II Lena Wojtaszek
III Konrad Nieznalski i Wojciech Gąbarczyk

Laureatami w konkursie wewnątrzszkolnym w kategorii wiekowej- przedszkola- zostali:
I Amelia Imiłkowska
II Lena Dąbrowska
III Zofia Kasprzyk

Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody i dyplomy, które wręczył im Paweł Lisowski, Starosta Powiatu Słupskiego.
Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów!!!

 

2/12/2018

ŚLUBOWANIE NA CZYTELNIKA

28.11 i 30 11.2018r uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych podczas, których ślubowali „obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”.

Bardzo pomocnymi w uatrakcyjnieniu zajęć okazali się uczniowie ze starszych klas, którzy wcielili się: w Książkę- królową biblioteki i postacie z komiksów K. Makuszyńskiego:  Małpkę  Fiki  Miki, Murzynka Goga Goga oraz Koziołka Matołka.

 

30/11/2018

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH OD KLASY IV ORAZ DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW I ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH  ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Lista zakwalifikowanych uczniów SP do etapu rejonowego

Lista zakwalifikowanych uczniów GIMNAZJUM do etapu rejonowego

Dnia 16 stycznia 2019 r. o godz.14:00 w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, ul. Główna 63, 76-251 Kobylnica, tel: (59) 8415212 odbędzie się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV oraz dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z Rejonu 6. Uczestników konkursu prosimy o przybycie do szkoły nie później niż o 13:30.

Uczestnicy konkursu powinni posiadać przybory do pisania (długopis, pióro) oraz aktualną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

 

23/11/2018

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO KURATORYJNEGO KONKURSU Z FIZYKI

Lista zakwalifikowanych uczniów SP do etapu rejonowego

Lista zakwalifikowanych uczniów GIMNAZJUM do etapu rejonowego

 

22/11/2018

PREZENT POD CHOINKĘ

W dniu 19 listopada zakończyliśmy z sukcesem IV edycję akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Akcja polegała na przygotowaniu paczki – prezentu dla dzieci w wieku 2-5, 6-8, 9-11, 12-15 lat z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Nasi uczniowie przygotowywali paczki dla chłopców i dziewczynek. Do paczek trafiły artykuły higieniczne, zabawki, słodycze, artykuły papiernicze i ubrania. Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za zaangażowanie w akcję „Prezent pod choinkę”. Dziękujemy uczniom i rodzicom za wrażliwość na potrzeby innych i zrozumienie. Zebraliśmy  145 paczek. Dziękujemy.

Zobacz prezentację

 

21/11/2018

EDUKCJA  FINANSOWA  DLA  DZIECI

Nauczanie przedsiębiorczości w nowoczesnej szkole to nowa dziedzina, ale bardzo ważna, ponieważ każdy powinien nauczyć się jak  zarządzać pieniędzmi.
Dzieci uczą się łatwiej, mają większy potencjał i większe możliwości poznawcze. Po co uczyć dziecko oszczędzania? Bo oszczędność to bardzo szlachetna cecha. Chodzi  o to, by wychować dziecko tak, by posiadało określone cechy i umiejętności.
Przedsiębiorczy czyli:

Szkolna Kasa Oszczędności służy pomocą w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci. Oszczędzanie długoterminowe jest jedną z najcenniejszych umiejętności, jakich możemy nauczyć dziecko. Nie jest to łatwe i wymaga czasu. Jednak warto pokazywać najmłodszym, że odkładając regularnie drobną kwotę ze swojego kieszonkowego, w perspektywie kilku miesięcy uzbierają sumę, która wystarczy na zakup wymarzonego gadżetu lub zabawki. Edukacja finansowa dla najmłodszych odbywa się w ramach lekcji przedsiębiorczości z udziałem przedstawiciela banku. Dnia 14 listopada taka lekcja odbyła się w klasie 1c, a planowane są już kolejne spotkania dla innych klas.
Oszczędzanie to też pomaganie. Szkoła w Kobylnicy aktywnie uczestniczy w zbiórce nakrętek na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Co roku z inicjatywy SKO organizowany jest konkurs "Zbieramy nakrętki z Nadzieją", w którym cała społeczność szkolna bierze aktywny udział. Dnia 24 października w SP Kobylnica odbył się apel Szkolnej Kasy Oszczędności z udziałem przedstawiciela Banku PKO BP Agnieszki Rogalskiej oraz Dyrektor Fundacji" Nadzieja" Małgorzaty Wolskiej, która zamieściła oficjalne podziękowanie: "Cieszymy się, że Szkoła Podstawowa w Kobylnicy już od najmłodszych lat zaszczepia w uczniach postawy godne naśladowania".

 

20/11/2018

Pogadanki profilaktyczne

15 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z panią pedagog Edytą Dwornik, na których omówione zostały  skutki palenia tytoniu oraz szkodliwość tzw. biernego palenia. Uczniowie jednogłośnie wyrazili sprzeciw przebywaniu w zadymionych pomieszczeniach i  zadeklarowali chęć oddychania świeżym powietrzem, by czuć się zdrowymi silnymi!  

 

18/11/2018

„Żeby Polska była Polską"

Często słyszymy słowa Polska, ojczyzna, jesteśmy Polakami. Na co dzień nie myślimy jednak o tym, czym jest  poczucie tożsamości narodowej, niepodległość.
13 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość  z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości., którą przygotowały p. Żaneta Miąskowska-Dusza i Beata Trofimowicz. Było to spotkanie poważne i wzruszające, ale przede wszystkim radosne. Rozpoczęło się „Rotą” Marii Konopnickiej wyrecytowaną do zaczarowanych dźwięków muzyki Fryderyka Chopina.

Uczniowie wyruszyli w podróż szlakiem historii walki o wolność naszego kraju, poznali architektów polskiej niepodległości  - Romana Dmowskiego, Józefa Hallera, Wojciecha Korfantego,  Wincentego Witosa,  Ignacego Daszyńskiego,   Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego.
Polacy nigdy nie przestali wierzyć w odzyskanie ojczyzny. W walce tej towarzyszyła im pieśń, która dawała siłę, świadomość więzi narodowej i wiarę w przetrwanie. Śpiewali chłopi i arystokraci, generałowie i zwykli szeregowcy, śpiewali razem, bo wszystkich łączyła tęsknota za Polską, która pomimo zaborów, zawsze  żyła  w ich sercach. I uczniowie  kobylnickiej szkoły także śpiewali, wraz ze szkolnym chórem przygotowanym przez panie Katarzynę Kucharską i Joannę Janulewicz – Nyc.

Uroczystość stała się wspaniałą lekcją historii W ten sposób uczciliśmy pamięć i złożyliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny i oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce i cieszyć się  pięknem otaczającego świata. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich uczniów, którzy poświęcali nie tylko swój czas, ale przede wszystkim wkładali wiele serca, aby ta uroczystość mogła się odbyć.

 

16/11/2018

KOCHAM CIĘ, POLSKO

9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył się konkurs wiedzy patriotycznej pn. Kocham cię Polsko. To jedno z zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna nasza Polska cala. W konkursie wzięli  udział uczniowie klas 1c, 2a, 2b oraz 3c. Mali patrioci wykazali się rozległą wiedzą o Polsce, wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów. Całość uświetnił występ klas 1c i 2a- dzieci zaśpiewały piękne piosenki o tematyce patriotycznej. Imprezę zorganizowały i przygotowały p. Aleksandra Downar-Zapolska i p. Anna Imiłkowska

 

16/11/2018

Muzyka i poezja dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku odbyła się wieczornica poetycko-muzyczna z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nt. „Zakochani w Polsce”. Uczestnikami imprezy były głownie osoby ze Słupska i okolic piszące wiersze oraz uczniowie z klasy 2 b z panią Bożeną Łazorczyk, która przeczytała swój wiersz patriotyczny i udostępniła zdjęcia na wystawę fotograficzną pt. „Kocham Cię, Polsko”. Julia Kupiszewska i Adam Guziński recytowali wiersz o ojczyźnie, a Olivia Haddick grała na skrzypcach.

 

11/11/2018

Śpiewamy HYMN w nasze szkole

 

11/11/2018

Śpiewamy HYMN w oddziałach zerówkowych

 

8/11/2018

IV edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”

Trwa IV edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Akcja polega na przygotowaniu paczki – prezentu dla dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy.
Jak zrobić prezent
1. Weź pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 cm, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
2. Zdecyduj, dla kogo chcesz zrobić prezent. Dla dziewczynki czy chłopca? W wieku (wybierz): 2-5 lat, 6-8, 9-11, 12-15. Na pudełku naklej tę etykietę i zaznacz flamastrem kogo wybrałaś/wybrałeś.
3. UWAGA! 
Paczka musi zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności upływającą nie wcześniej niż 1 czerwca 2019 roku.
Paczki dostarczamy do 9 listopada 2018 roku do wychowawcy klasy.
Co może być prezentem? 

Co nie może być prezentem?

4. Pudełko zwiąż gumką lub sznureczkiem - NIE ZAKLEJAJ - ułatwi to pracę kontroli celnej.
5. Przygotuj 10 zł jako opłatę na pokrycie kosztów transportu. Paczkę + 10,00 zł dostarcz do wychowawcy klasy.
Podzielmy się swoją dobrocią i sercem z innymi dziećmi.

 

5/11/2018

Sprzątanie nekropolii w Kobylnicy

W dniu 30 października odbyła się czwarta edycja akcji sprzątania nekropolii w Kobylnicy. Wolontariusze szkolnego klubu wolontariusza udali się wraz z opiekunem panią Weroniką Kwaśniewską, panią Sylwią pilarek oraz panią Moniką Belzyt na kobylnicki cmentarz w celu posprzątania i zadbania o wygląd najbardziej potrzebujących i najstarszych nagrobków na cmentarzu. W akcji wzięło udział 50 uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum.

 

5/11/2018

„BohaterOn – włącz historię!”

W dniu 31 października zakończyła się III edycja ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji historycznej „BohaterOn – włącz historię!”. Akcja miała na celu wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej akcji po raz trzeci.  W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele z wszystkich etapów edukacyjnych. Napisali oni razem 76 kartek z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, w których zawarli podziękowania i rysunki. Z pewnością dostarczą one adresatom wiele radości i wzruszeń.

 

 

30/10/2018

Spotkanie z Johnem Mortonem

30 października uczniowie klas 4b, 4d i 4e wraz z nauczycielami języka angielskiego: Aleksandrą Centkowską, Anną Kowalczyk, Magdaleną Wieczorek i Renatą Zawadzką w ramach innowacji oraz poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych uczestniczyli w halloweenowym spotkaniu z Johnem Mortonem. Szacowny gość, który urodził się w Denver, w Stanach Zjednoczonych przybliżył nam symbolikę oraz zwyczaje tego święta. W humorystyczny sposób zgłębiliśmy tajniki „trick or treat” oraz „apples bobbing”. Usłyszeliśmy też o początkach tego święta, a także opowieść o oryginalnym przebraniu za „tasiemca”.
Dobrą zabawę dopełniły wykreślanka, labirynt oraz rysowanie wg instrukcji podawanych przez naszego gościa. Śmiech towarzyszył nam od pierwszych do ostatnich chwil, co widać na pamiątkowym zdjęciu. Jak to dobrze, że następne spotkanie już wiosną.

 

29/10/2018

Wizyta Kuratora Oświaty w Gdańsku

29 października 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy miała  wyjątkową okazję podejmowania w swoich progach niezwykłego gościa – pani dr Moniki Kończyk, Kuratora Oświaty w Gdańsku. Pani Kurator wzięła udział w specjalnym zebraniu rady pedagogicznej, na którym wygłosiła referat p.t. „ Kluczowe kompetencje nauczyciela przyszłości”, a następnie dyskutowała z pedagogami na temat powszechnie omawianej w środowisku oceny pracy nauczyciela. Na spotkaniu z Panią Kurator obecny był Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński,  Marta Prezlata – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Romuald Bieniasz-Krzywiec – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Słupsku, Witold Stech – kierownik Działu Oświaty i Sportu CUW, a także dyrektorzy wszystkich gminnych szkół.
Atrakcją spotkania było uroczyste odsłonięcie przez Panią Kurator oraz Wójta Gminy Kobylnica pamiątkowej tablicy z logotypem projektu „Friends Across the Water”, w ramach Erasmus +, w którym kobylnicka szkoła bierze aktywny udział. Wszyscy uczestnicy otwarcia wysłuchali krótkiego raportu po roku działalności projektu w szkole, a na zakończenie mogli zasmakować specjalnie na tę okazję wyprodukowanych krówek z logo szkoły i projektu. Kolorowo i smacznie rozpoczął się w szkole kolejny etap międzynarodowego programu.

 

 

25/10/2018

Oficjalne otwarcie LEGO Education Innovation Studio w naszej szkole

19 października miało miejsce oficjalne otwarcie LEGO Education Innovation Studio, połączone z konferencją naukowo-metodyczną „Robotyka w edukacji”, która odbyła się w sali widowiskowej szkoły w Kobylnicy. Konferencja dotyczyła wykorzystywania robotyki w procesie edukacyjnym.

 

25/10/2018

FINAŁOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

Sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy II i III miejsce w powiecie
23 października we Wrześciu odbył się finałowy turniej unihokeja w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży w kategoriach Igrzysk Dzieci. W finałowym turnieju naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy, jak i dziewczyny.  Chłopcy na swojej drodze do finałowego turnieju musieli zostawić z tyłu najpierw szkoły gminne. Następnie ograli w turnieju półfinałowym SP z Główczyc 2:1 oraz SP Damnicę 2:0. W finałowym turnieju niestety nie udało się wygrać i ostatecznie chłopcy okazali się trzecią drużyną w powiecie. Wyniki finału: SP Kobylnica- SP Wrzeście 0:7, SP Wrzeście- SP Motarzyno 6:1, SP Kobylnica- SP Motarzyno 0:0. Skład chłopców: Adam Lemańczyk, Krystian Drożdż, Oskar Okoniewski, Jakub Wasiuta, Michał Krupiński, Oskar Winsztal, Piotr Pietraś, Paweł Nadiak, Wiktor Świder. Trenerka- Olga Kwapis. Dziewczęta również musiały pokonać taką samą drogę do finału jak chłopcy. Najpierw wygrywając wszystkie mecze w gminie. W półfinałowym turnieju dziewczęta pokonały SP Motarzyno 7:1 oraz SP Smołdzino 4:1. W zawodach finałowych dziewczęta po zwycięstwie 4:1 nad SP Kępice grały o pierwsze miejsce z gospodyniami. Niestety nie udało się nawet zremisować i dziewczyny uległy 0:1, ostatecznie zajmując w całym powiecie drugie miejsce. Skład drużyny: Jadzia Guzewska, Kinga Jęchorek, Ola Próchniak, Gabrysia Będzimierowska, Zuzia Kosińska, Gosia Soroka, Ola Wysocka, Kinga Murawska, Michalina Kuśmierczyk, Wiktoria Kiziukiewicz, w turniejach wcześniejszych grała również Nikola Łukomska, trener Michał Huzarski. Gratulujemy wyników zarówno dziewczętom i chłopcom.

 

19/10/2018

V Edycja Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej MARINA 2018.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 8.11.2018 roku. Więcej szczegółów na stronie internetowej festiwalu: www.festiwalmarina.pl

Regulamin Festiwalu MARINA 2018

Karta zgłoszeniowa - MARINA 2018

 

19/10/2018

Nagrody i medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października br. grupa nauczycieli z naszej szkoły odebrała nagrody i medale wręczone przez Pomorską Kurator Oświaty, dr Monikę Kończyk w Sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty w dowód uznania szczególnych osiągnięć w pracy na rzecz pomorskiej oświaty otrzymała Bożena Łazorczyk.
Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymali: Edyta Brzezińska, Danuta Grzechnik, Michał Huzarski, Alicja Szymańska, Bogusława Tarachowicz-Ługowska, Anna Warcholak – Skimina. Wszystkim gratulujemy!

 

19/10/2018

PolSailing 2018 – V ostatni blok zajęć praktycznych na wodzie w OPTY Ustka:

żeglowanie przy słabym wietrze, prawidłowa pozycja sternika podczas żeglowania, manewrowanie, praca żaglem i sterem, kursy jachtu względem wiatru, zwroty, stawianie wywróconego jachtu.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILMY

 

17/10/2018

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Ewa Solnikowska powitała zebranych na sali widowiskowej Forum nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły i zaproszonych gości. Uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez uczniów. Młodzi aktorzy, przygotowywani przez polonistki Elżbietę Meljon i Dorotę Kosidło, rozbawili publiczność humorystycznymi scenkami.

Imprezę uświetnił występ szkolnego chóru działającego pod opieką pani Joanny Nyc-Janulewicz. Następnie wójt Gminy Kobylnica - pan Leszek Kuliński oraz pani dyrektor Ewa Solnikowska złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli nagrody wyróżniającym się pedagogom.

Na zakończenie uroczystości w imieniu rodziców pani Barbara Koźluk przekazała życzenia wszystkim pracownikom szkoły w dniu ich święta.

 

9/10/2018

Wizyta w Urzędzie Gminy Kobylnica

Dzień 8 października z pewnością na długo zapisze się w kalendarzu wydarzeń klasy 4e. Tego dnia uczniowie, wraz z wicedyrektor Renatą Zawadzką oraz wychowawczynią, Aleksandrą Centkowską, odwiedzili Urząd Gminy w Kobylnicy. Po rześkim, porannym spacerze dotarliśmy na ul. Główną 20. Tu czekał na nas Wójt gminy Kobylnica – Pan Leszek Kuliński. Zajęliśmy miejsca w specjalnie przygotowanej Sali Konferencyjnej, gdzie wkrótce pojawili się pozostali współpracownicy . Choć celem spotkania władz gminy była cotygodniowa odprawa, tym razem przebiegała inaczej – Pan Leszek Kuliński przedstawiał wszystkich zebranych, krótko opisując rodzaj ich pracy i zakres odpowiedzialności. Byliśmy świadkami prawdziwej „odprawy zadaniowej” urzędników w Kobylnicy!

Obowiązuje nas tajemnica, więc nie zdradzimy jej szczegółów. Następnie przeszliśmy do gabinetu Wójta. Mogliśmy nawet usiąść w jego fotelu - wielu z nas skorzystało z tej niebywałej uprzejmości. Podziwialiśmy też wspaniałą kolekcję pucharów i pamiątek z wielu przedsięwzięć, w których gmina Kobylnica brała udział. Z nieukrywaną frajdą delektowaliśmy się widokiem Honorowej Flagi Europy, którą nasza gmina otrzymała oficjalnie 27 maja 2018 r. Po zdrowym poczęstunku (ekologiczne, beztłuszczowe batoniki i świeże soki), pełni wrażeń i z kieszeniami „pełnymi” słodkości wróciliśmy na zajęcia. Ten przyjemny poranek sprawił nam wiele radości, a dla niektórych z nas stał się marzeniem do spełnienia, a może wyzwaniem, aby zostać w przyszłości wójtem gminy.

 

1/10/2018

Oficjalne otwarcie Lego® Education Innovation Studio

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na oficjalne otwarcie studia LEGO® Education połączone z konferencją naukowo-metodyczną, które odbędzie się w dniu 19 października w Szkole Podstawowej w Kobylnicy o godzinie 10.00. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach.

Konferencja będzie dotyczyć wykorzystywania robotyki w procesie edukacyjnym, wezmą w niej udział zaproszeni goście, przedstawiciele firmy Akces Edukacja - jedynego oficjalnego dystrybutora zestawów Lego® Education w Polsce. Ponadto nauczyciele, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz jednostek zajmujących się doskonaleniem zawodowym.

Dodatkowo, odbędą się warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez certyfikowanych trenerów Lego®.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.leis.spkobylnica.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

30/09/2018

Na pokład programu PolSailing 2018 zaprasza Marek Czaban koordynator regionalny programu.

Polsailing to największy w Polsce program edukacji żeglarskiej. Obejmuje szkolenie teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglarstwa na jachtach klasy Optimist. Program edukacji żeglarskiej nie skupia się tylko na nauce podstaw żeglarstwa, ale również na przekazywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedniej postawy wobec środowiska naturalnego. To wspaniały sposób na rozpoczęcie żeglarskiej przygody.

Żeglarstwo to aktywność na całe życie, która wszechstronnie rozwija oraz wspiera proces wychowawczy. Zajęcia praktyczne programu PolSailing 2018 reaizowane są w zakresie pięciu bloków zajęć po trzy godziny. Otwarte warsztaty edukacji żeglarskiej i zajęcia aktywizacyjne przeprowadzone będą jesienią w 10 szkołach i placówkach edukacyjnych  po zgłoszeniu Szkoły i uzgodnieniu terminu z koordynatorem Markiem Czabanem.

PolSailng 2018. Czytaj więcej

Zachęcamy do pobrania zdjęć swoich pociech klasy 4a marynistyczno – matematycznej:

 https://drive.google.com/open?id=1-mS2oe7Riozsh8Aw2yDxDrzpk9iEJ5nQ

 https://drive.google.com/open?id=1wKNqlU5Gwn7Rm-VPmNJjjZLqPQKWX5Zb

 

29/09/2018

ERASMUS + - uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami tym razem odwiedzą  Holandię

Rozpoczynamy drugi rok funkcjonowania w kobylnickiej szkole projektu FRIENDS ACROSS THE WATER i – jako że jest to program międzynarodowy – robimy kolejny krok na naszym europejskim szlaku. Przystanek – Holandia.
W ramach działań związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami uczennice klasy VI wraz z dwiema nauczycielkami języka angielskiego, w dniach 7 – 11 października, wezmą udział w obozie survivalowym w Nijmegen, podczas którego będą uczyły się jak przeżyć w warunkach polowych. Uczestnicy zastanowią się i wypracują stanowisko dotyczące tego, co jest naprawdę istotne i niezbędne do przeżycia, bez czego nie można sobie poradzić. Refleksja ta pozwoli lepiej zrozumieć i pochylić się nad trudną sytuację imigrantów, uchodźców, szczególnie dzieci,  co jest jednym z najistotniejszych celów naszego programu.
Jak zwykle,  pobyt zagraniczny wykorzystamy także do szerszej prezentacji naszej szkoły, polskiej kultury i tradycji oraz doskonalenia języka angielskiego.

Zapraszamy na oficjalną stronę projektu: www.erasmus.spkobylnica.pl

 

18/09/2018

SKO

W  okresie wakacyjnym wyłoniono laureatów międzyszkolnego konkursu dla szkół, w których działają Szkolne Kasy Oszczędności.

Nasza szkoła już po raz trzeci znalazła się w gronie zwycięzców. Doceniono nasze starania w upowszechnianiu idei oszczędzania wśród uczniów, działalność na rzecz potrzebujących oraz postawy proekologiczne. Z roku na rok przybywa coraz więcej uczniów, którzy chcą oszczędzać na swoich własnych kontach i zakładać wirtualne skarbonki.

SKO to nowoczesne oszczędzanie , zabawa, nauka i gadżety, które otrzymuje każdy sko-wicz.
Prowadzenie konta jest bezpłatne, a oprocentowanie zachęca młodych ludzi do rozpoczęcia swojej samodzielnej podróży w świecie finansów.
Karty zapisu, poradnik informacyjny dla rodzica i ucznia  dostępne są u opiekuna SKO w sali 16P .
Zapisy trwają przez cały rok szkolny. Czekają konkursy, nagrody, wycieczki. ZAPRASZAMY  :)

 

4/09/2018


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Planowany termin rozpoczęcia zajęć - 17 września 2018 r.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Młodych Robotyków: www.robotyka.spkobylnica.pl

 

27/08/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 9.00 na hali sportowej.

Msza Święta w intencji nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 8.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy.

 

29/06/2018

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego oraz świetlic szkolnych w roku szkolnym 2018/2019

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka świetlic szkolnych

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I