Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Uczniowie

 


Home > Uczniowie > Konkursy

KONKURSY

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Organizowany już od ponad 22 lat Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” jest jednym ze sposobów kształtowania świadomości patriotycznej i tożsamości narodowej młodego pokolenia. Honorowy patronat nad Konkursem sprawują: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Konkurs popularyzuje tematykę historii wojskowości i wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego w różnych okresach historycznych.

Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy od lat odpowiada za organizację etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, który swym zasięgiem obejmuje dwa powiaty. Dodatkowo Beata Trofimowicz, nauczycielka ZSS w Kobylnicy, pełni funkcję sekretarza komisji wojewódzkiej, co stanowi wielkie wyróżnienie oraz potwierdzenie wiedzy i umiejętności kobylnickiego pedagoga. Swoją pasją B. Trofimowicz zaraziła uczniów, którzy od lat w tym konkursie odnoszą sukcesy. W edycji Konkursu z 2017 roku, która obejmowała lata 1768 – 1864, czyli od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego udział wzięła imponująca ilość uczestników z całego województwa. Aż trzech laureatów to podopieczni kobylnickich szkół: Łukasz Lemańczyk w kategorii gimnazjum oraz Adam Lemańczyk i Aleksandra Ossowska ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. 

 

Wojewódzki Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych

W naszej szkole od dwóch lat odbywają się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z Rejonu 6 (powiaty lęborski, słupski, miasto Lębork i Słupsk). Przewodniczącą Rejonowej Komisji jest nauczycielka języka angielskiego Anna Kowalczyk. W składzie komisji pracują również nauczycielki języka angielskiego Renata Zawadzka i Monika Pakuła. Uczniowie, którzy otrzymają 70% punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach rejonowych, zostaną zakwalifikowani do III etapu konkursu, etapu wojewódzkiego. 

 

Międzynarodowy Konkurs Krótkich Form Literackich
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny

Zapraszamy do udziału w międzynarodowych konkursach: Krótkich Form Literackich, Plastycznym i Fotograficznym z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji - organizowanymi przez Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy i Parafię Ewangelicko-Augsburską w Słupsku.

Ich podsumowanie nastąpi w dniach 8-10 września 2017 r. w Sali Widowiskowej "Forum" Szkoły Podstawowej w Kobylnicy podczas Reformacyjnego Spotkania Młodych, które będzie miało charakter międzynarodowego pikniku wodniackiego.

 

Gminny Przegląd Jasełek dla  Szkól Podstawowych z Gminy Kobylnica

Konkurs przygotowują i prowadzą od wielu lat Joanna Janulewicz-Nyc i Joanna Cybulska. Cele konkursu to doskonalenie warsztatu pracy nad sferą duchową i artystyczną; prezentacja dorobku uczestników; kontynuowanie tradycji i obrzędów związanych z czasem Świąt Bożego Narodzenia; pogłębienie refleksji nad czasem Świat Bożego Narodzenia i przeniesienie jej w nowy wiek oraz wymiana doświadczeń.

Konkurs odbywa się zawsze na początku stycznia. Zespoły teatralne ze szkół prezentują różne przedstawienia ukazujące charakter świąt. Jury w różnym składzie, ocenia zespoły wyłaniając zwycięzcę i wręczając nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Konkurs cieszy się atrakcyjnością i możliwością wymiany doświadczeń wśród dzieci i nauczycieli.

 

Gminny Konkurs Fotograficzny

III edycja Gminnego Konkursu Fotograficznego - rok szkolny 2016/2017