Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

17/11/2021

Wojewódzki Konkurs z Chemii

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Chemii dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz`

 

12/11/2021

„Szkoła do hymnu”2021

Szkoła do hymnu”- godzina 11:11 | Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w  Kaninie W tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Nauki i Edukacji, jak co roku,  nie mogło zabraknąć kobylnickiej szkoły. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewały wszystkie klasy  przebywające na terenie szkoły. 

Z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 zachęcaliśmy do śpiewania hymnu w klasach  i na szkolnych korytarzach. Klasy, które  pracowały w trybie zdalnym  mogły włączyć się we wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” za pośrednictwem platformy TEAMS.   

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do przeżycia tego dnia w odświętnej atmosferze. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej, która z ogromnym zaangażowaniem włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

 

Zobacz film

 

8/11/2021

Szkolenie doskonalące dla nauczycieli posiadających uprawnienia instruktora żeglarstwa. Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne.

W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej w Kobylnicy do Projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy” nauczyciel Marek Czaban posiadający uprawnienia instruktora żeglarstwa sportowego uczestniczył w projekcie realizowanym  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Szkolenie odbyło się w dniach od 25 października do 27 października 2021 roku w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku.

Celem Projektu jest :

 

8/11/2021

KONKURS PLASTYCZNY JESIENNE SKARBY

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego JESENNE SKARBY.

LAURETAMI W GRUPIE WIEKOWEJ 5-6 LATKÓW ZOSTALI:
1 miejsce Jan Bubnowski gr. Od
2 miejsce Lena Kossakowska Oa
3 miejsce Antoni Słupczewski Oa

SUPER WYRÓZNIENIA OTRZYMUJĄ:
Nisa Orak Ob
Hanna Gosik Oc
Amelia Ćwik Oa

LAURETAMI W GRUPIE WIEKOWEJ7-latków OTRZYMUJĄ
1 miejsce Klaudia Kiziukiweicz kl.1d
2 miejsce Inga Damska kl. 1d
3 miejsce Zosia Wójtowicz kl.1c

SUPER WYRÓZNIENIA OTRZYMUJĄ:
Julia Rybakowski kl.1a
Julia Szeląg kl.1b
Kinga Bemowska kl.1e

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

 

 

4/11/2021

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

 

3/11/2021

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

Zobacz

 

28/10/2021

Przerwa na czytanie

We wtorek 26 października 2021 r. członkowie naszej społeczności szkolnej (uczniowie, nauczyciele i panie z obsługi) uczestniczyli w wyzwaniu czytelniczym realizowanym w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie Przerwa na czytanie. Wydarzenie było przedsięwzięciem wieńczącym tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, a także pokazanie, że w naszej szkole lubimy czytać.

Tego dnia podczas przerw czytaliśmy swoje ulubione publikacje, co było atrakcyjnym i nowym doświadczeniem. Obserwując uczestników stwierdzam, że wspólne czytanie zbliża, jak również ułatwia wymianę opinii, pozytywnych emocji i książek.

 

28/10/2021

HIP HOP DRUGA SZANSA

21 października w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla klas siódmych  p.t.  „Nuta hip hopu”.

Poruszono tematy dotyczące hejtu w sieci, patostreamerów, szacunku do drugiego człowieka oraz kultury hiphop.

Spotkanie prowadził pan Przemysław Kaca, a na scenie podczas koncertu zaprezentował się EndRiu.

Serdecznie dziękujemy za wartościowy przekaz oraz ciekawe zajęcia dla  młodzieży.

Zadanie finansowane jest przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

 

 

28/10/2021

„STOP NAŁOGOM – BĄDŹ SOBĄ”.

W październiku klasy VI-VIII uczestniczyły w projekcie „STOP NAŁAGOM – BĄDŹ SOBĄ”, realizowanym przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Uczniowie wzięli udział w prelekcjach z kuratorem sądowym oraz neofitą. Dotyczyły one problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny, sposobów właściwego reagowania na problem, szacowania zysków i strat w uzależnieniu oraz rozwijania postaw asertywnych.

Ponadto szkoła wystąpiła z  prelekcją dla chętnych rodziców na temat mechanizmu uzależnienia, postaw rodziców w problemie uzależnienia dziecka i rozmów z dzieckiem dotyczących źródeł sięgania po używki.

Program był  finansowany przez Urząd Gminy Kobylnica. 

 

21/10/2021

Dzień Edukacji Narodowej

„Jan Zamoyski już kilkaset lat temu przypisał nauczycielowi niezwykle ważną rolę.  Do dziś jego słowa: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” przypominają nam o ogromniej odpowiedzialności  pedagogów w  kreowaniu przyszłości świata”. Tymi słowami zwróciła się do nauczycieli i zebranych gości pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły, rozpoczynając akademię  dla upamiętnienia Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni kobylnickiej szkoły, władze gminne z Wójtem Gminy, panem Leszkiem Kulińskim na czele, dyrektorzy i nauczyciele szkół w Sycewicach, Kończewie, Kwakowie, Słonowicach.

Pani Ewa Solnikowska podziękowała  nauczycielom za ich  zaangażowanie w pracę, za życzliwość i serdeczność, którymi  obdarzają uczniów, za  kreatywność, pomysłowość, a także za uśmiech, dzięki któremu  atmosfera naszej szkoły należy do wyjątkowych.
W swoich podziękowaniach dyrektor Solnikowska zwróciła się także do  pracowników niepedagogicznych, bez których  szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest,  pełnego  ciepła, czystego, zadbanego, dającego poczucie bezpieczeństwa.

Tradycją tego dnia jest nagradzanie nauczycieli, którzy w poprzednim roku szkolnym wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem. W tym roku 29 belfrów  uzyskało uznanie dyrektora i otrzymało Nagrody Dyrektora Szkoły.

Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, w dowód wdzięczności za trud pracy wychowawczo-opiekuńczej, odwagę i poświęcenie, złożył nauczycielom serdeczne podziękowania, życząc zdrowia i wytrwałości w realizacji planów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym. Nauczyciele, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami i zaangażowaniem dostąpili zaszczytu odebrania z rąk włodarza gminy Nagrody Wójta.

Część oficjalna akademii poprzedzała występy artystyczne, na które składały się recytacje i życzenia uczniów oraz specjalnie przygotowana na tę okazję przez Kabaret „Uśmiechnięty Belfer” Gala Oskarów. Wzorowana na hollywoodzkiej, kobylnicka gala była kulminacją uczniowskiego plebiscytu na najlepszego nauczyciela w 8 kategoriach. Występy członkiń kabaretu dostarczyły zebranym dużo pozytywnych emocji i wypełniły salę entuzjastyczną energią i radością. Uroczystość zakończyła się odświętnym słodkim poczęstunkiem, na który zaprosiła wszystkich zebranych dyrektor szkoły.

21/10/2021

Ślubowanie UZNIÓW KLAS I

Dnia 18 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  pasowania i ślubowania uczniów klas pierwszych.
W uroczystości uczestniczyli pierwszoklasiści wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Kobylnica,  Leszek Kuliński, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Marta Prezlata  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Barbara Koźluk.

Po oficjalnym powitaniu i przedstawieniu zaproszonych gości, pierwszoklasiści wraz z koleżankami z klas starszych zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której pochwalili się swoimi umiejętnościami i już zdobytą wiedzą. Następnie, w podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniemi nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przez uczniów ślubowania, pani Ewa Solnikowska, dyrektor szkoły,  dokonała  symbolicznego pasowania Pierwszoklasistów,  a pan  Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, wręczył im pamiątkowe dyplomy i upominki. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich uczniów i ich rodziców.

 

21/10/2021

Ślubowanie ZERÓWKOWICZÓW

11 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Zerówkowicza. Właśnie tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c i 0d, w obecności swoich rodziców i nauczycieli, zostały oficjalnie włączone w poczet społeczności przedszkolnej. 
Dla zaproszonych gości mali artyści przygotowali  przepiękne występy, podczas których można było podziwiać  ich umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i językowe.

Po części artystycznej przyszła pora na najważniejszy punkt uroczystości -   ślubowanie, a pani dyrektor Ewie Solnikowskiej przypadł zaszczyt    pasowania przedszkolaków  na Zerówkowiczów. Od lat tradycją naszej szkoły jest dokonanie tego aktu poprzez  położenie  na ramieniu każdego dziecka wyjątkowego, magicznego ołówka.  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz pamiątkowe ołówki. Było dużo radości, zabawy, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych, ich rodziców i wychowawców.
Życzymy naszym przedszkolakom wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w kobylnickiej szkole!

 

 

12/10/2021

STOP NAŁOGOM

Szanowni Rodzice

Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski realizuje projekt dotyczący przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod nazwą STOP NAŁOGOM, BĄDŹ SOBĄ. Projektem objęte są szkoły podstawowe w Gminie Kobylnica. W klasach szóstych, siódmych i ósmych odbyły się zajęcia z kuratorem sądowym oraz neofitą na temat problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny.

W ramach programu odbędzie się także prelekcja dla rodziców uczniów klas VI - VIII na temat mechanizmu uzależnienia, postaw rodziców wobec uzależnienia dziecka i rozmów z dzieckiem odnośnie
sięgania po używki. 
Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek, 19 października 2021 r. godz. 17.00  w Szkole Podstawowej w Kobylnicy (sala Forum). Czas trwania: ok. 45 minut.
Osoby prowadzące: pani Magdalena Martyka - kurator sądowy oraz neofita.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu!

 

12/10/2021

Ogłaszamy otwarcie Konkursu na „SUPER KLASĘ”, „SUPER UCZNIA” I „SUPER WYCHOWAWCĘ”

Szczegóły w regulaminach.

Regulamin super klasa II-III

Regulamin super klasa IV-VIII

 

 

11/10/2021

Biegi przełajowe w ramach Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej

7 października w Ustce odbyły się zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej. Gminę Kobylnica reprezentowali uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

Nasi młodzi sportowcy wypadli bardzo dobrze, zajmując kolejno:
2 miejsce dziewczęta 2007,2008
2 miejsce chłopcy 2009 i młodsi
3 miejsce chłopcy 2007,2008
4 miejsce dziewczęta 2009 i młodsze

W sztafetach wzięło udział około 200 dzieci z 8 gmin powiatu słupskiego i były to pierwsze od dłuższego czasu zawody zorganizowane na tak dużą skalę.
Gratulujemy wszystkim uczniom uczestnictwa w pięknym wydarzeniu sportowym, dziękujemy nauczycielom  za przygotowanie dzieci do startu i uzyskane wyniki.

 

 

4/10/2021

Edukacja bliżej Ziemi

Dnia 25.09.2021r. uczniowie z klasy IV b i V c wzięli udział w projekcie edukacyjnym Edukacja bliżej Ziemi podczas akcji charytatywnej Serduszko dla Kacperka w Kruszynie. W sposób aktywny uczniowie doświadczali bogactwa otaczającej natury. Zapoznali się z gatunkami grzybów, drzew i zwierząt. Poznali właściwości i nazwy roślin rosnących wokół nas. Zintegrowali się w twórczy sposób m.in. grając na bębnach. Wzięli również aktywny udział w konkursach i zabawach.

 

 

28/09/2021

Zwycięski projekt „W zmysłach MOC i siła”

„W zmysłach MOC I SIła” to nazwa projektu, który został nagrodzonych grantem w tegorocznej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Projekt ma na celu stworzenie sali integracji sensorycznej w nowej siedzibie naszej szkoły. Z zajęć terapeutycznych będą mogli korzystać uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych posiadający orzeczenia lub opinie wskazujące na potrzebę terapii SI. Koordynatorami projektu, są wicedyrektor naszej szkoły Renata Zawadzka oraz Weronika Kwaśniewska, terapeuta integracji sensorycznej.

O postępach w realizacji projektu będziemy informować na bieżąco. Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się do 30 października 2021 r. Wówczas gabinet zostanie oddany do użytku.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie", w ramach którego dostaliśmy dofinansowanie, to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, poprawą bezpieczeństwa, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w okolicy. Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

20/09/2021

Dzień KROPKI

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki stały się w naszej szkole już tradycją. W tym roku szkolnym przebiegały pod hasłem: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” (Walt Disney). Uczniowie klas I-III wzięli udział w ogłoszonym konkursie literacko - plastycznym „Mam talent do odkrywania swoich talentów” i wykonali piękne prace plastyczne z kropek oraz pochwalili się swoimi talentami pisząc wiersze i opowiadania o swoich uzdolnieniach. Ciekawym wydarzeniem była ścianka fotograficzna, gdzie można było zaplanować sesję fotograficzną z całą klasą lub indywidualnie, wykorzystując akcesoria wykonane z materiałów w kropki - na tle kropek. Przechadzając się korytarzem zza drzwi, w których odbywały się zajęcia, słychać było rozmowy o kropkach. Duża grupa dzieci przebrała się za kropki, a Panie też zadbały o elementy kropkowe w swoich strojach.
Wszędzieeee kropki! Tak właśnie uczciliśmy ten nietypowy dzień.

 

7/09/2021

Terapia Integracji Sensorycznej

Zobacz

 

2/09/2021


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się w LEGO® Education Innovation Studio (sala 203G).

Rekrutacja online na nowy rok szkolny 2021/2022 już ruszyła. Aby zapisać dziecko na zajęcia należy wypełnić
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

27/08/2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy w dniu 1 września 2021 r.

odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:

• klasy I - godz. 10.00 na boisku szkolnym przy ul. Głównej 63.
W przypadku niesprzyjającej pogody uroczystość będzie przeniesiona na salę gimnastyczną obiektu.
Następnie klasy wraz z wychowawcą przejdą do sal:
Klasa 1a – wych. Anna Mikucka-Leszczyńska - s. 15P
Klasa 1b – wych. Marta Koryzna - s. 124P
Klasa 1c – wych. Martyna Pendzich - s. 125P
Klasa 1d – wych. Edyta Brzezińska - s. 126P
Klasa 1e – wych. Alicja Szymańska - s. 118P

• uczniowie klas 2 – 3 spotykają się o godz. 10.00 ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Klasa 2a – wych. Irena Duda - s. 117P
Klasa 2b – wych. Bożena Łazorczyk - s. 114P
Klasa 2c – wych. Danuta Grzechnik - s. 228P
Klasa 2d – wych. Anna Dykier - s. 227P
Klasa 2e – wych. Gabriela Chustak - s. 216P

Klasa 3a – wych. Małgorzata Chudzińska - s. 219P
Klasa 3b – wych. Anna Imiłkowska - s. 209Ł
Klasa 3c – wych. Bernadeta Dobaczewska - s. 210Ł
Klasa 3d – wych. Małgorzata Paczesna-Przybyło - s. 208Ł
Klasa 3e – wych. Karolina Zaniewska - s. 229P


• uczniowie klas 4 – 8 spotykają się o godz. 12.00 ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Klasa 4a – wych. Angieszka Mendrzejewska – s. 219P
Klasa 4b – wych. Alicja Gołębiowska – s. 228P
Klasa 4c – wych. Małgorzata Niciejewska – s. 227P
Klasa 4d – wych. Monika Kwiatkowska – s. 111F

Klasa 5a – wych. Bogumiła Tarachowicz – s. 210Ł
Klasa 5b – wych. Joanna Mańkowska-Rzeppka – s. 204G
Klasa 5c – wych. Małgorzata Rozental-Lewandowska – s. 208Ł
Klasa 5d – wych. Anetta Półtorzycka – s. 209Ł

Klasa 6a – wych. Joanna Janulewicz-Nyc – s. 305R
Klasa 6b – wych. Joanna Gasperowicz-Kucharska – s. 306R
Klasa 6c – wych. Dorota Kopacz – s. 240R

Klasa 7a – wych. Ewa Matczak – s. 102G
Klasa 7b – wych. Wioletta Głogowska – s. 103G
Klasa 7c – wych. Anna Mleczko – s. 229P
Klasa 7d – wych. Dorota Ignaczak – s. 105G
Klasa 7e – wych. Aleksandra Centkowska – s. 106G

Klasa 8a – wych. Dorota Kosidło – s. 302G
Klasa 8b – wych. Elżbieta Meljon – s. 216P
Klasa 8c – wych. Edyta Stasiak – s. 303G
Klasa 8d – wych. Monika Prusak – s. 110F
Klasa 8e – wych. Beata Trofimowicz – s. 304G

Wszystkich uczestników uroczystości rozpoczęcia roku obowiązują maseczki.

Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w siedzibie szkoły przy ul. Transportowej 30/1 serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w dniu 31 sierpnia 2021 r. w godz. 14.00 – 16.00.

 

15/07/2021

Dokumenty do pobrania

INFORMACJA DLA RODZICÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAKUP BILETU ORAZ ZWROT KOSZTU DOWOZU DZIECKA DO SZKOŁY-PRZEDSZKOLA

wniosek - Zwroty kosztów dowozu dziecka - ucznia do szkoły - przedszkola

wniosek - Zwroty kosztów dojazdu dziecka - ucznia do szkoły - przedszkola

wniosek - Zakup biletów miesięcznych na dojazd dziecka ucznia do szkoły przedszkola

wniosek - Zwroty kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego

wniosek_ Zwroty kosztów dowozu dziecka_ucznia do szkoły_przedszkola

 

5/07/2021

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I