Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

4/11/2020

PRZERWA NA CZYTANIE

W piątek, 30 października społeczność naszej szkoły wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Głównym celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Ze względu na sytuację pandemiczną nie mogliśmy „bić rekordu” w szkole, gdyż do niej nie chodziliśmy, a nauka odbywała się zdalnie. Jednak pomimo tego chcieliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, aby przyczynić się do pobicia ubiegłorocznego rekordu, który zgromadził 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą. 

Każdy z uczestników akcji szkolnej mógł sięgnąć po swoją ulubioną książkę, przyjąć wygodną pozycję, a nawet zaczerpnąć świeżego powietrza w trakcie czytania podczas przerwy spędzonej nad rzeką. Było to przedsięwzięcie, które na pewno przejdzie do historii wydarzeń szkolnych z powodu swej niecodziennej oprawy.

Organizatorem całego projektu była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. A u nas – p. Kamila Skóra z Biblioteki Szkolnej.

 

3/11/2020

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z FIZYKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/ 2021

LISTA UCZNIÓW

 

29/10/2020

Uczniowie zakwalifikowani do stopnia rejonowego wojewódzkiego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021

LISTA UCZNIÓW

 

20/10/2020

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Uczennica klasy 3a, Lenka Wojtaszek, w roku szkolnym 2019/2020 zdobyła tytuł I wicemistrza powiatu w V Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników” w kategorii klas I – IV.
Serdecznie gratulujemy!

 

20/10/2020

Spotkanie autorskie

W czasie utrudnień i niedogodności trzeba tak dostosować swoją pracę, aby aktywności zaplanowane dla uczniów odbywały się pomimo obostrzeń. Naprzeciw temu wyzwaniu wyszły panie bibliotekarki (Anna Warcholak i Kamila Skóra) i zaprosiły 08 października 2020 r. czytelników z klas trzecich na spotkanie on-line z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Joanną Olech („Dynastia Miziołków”, „Tytus w cyrku”, seria książek o Pomponie, „Tarantula, Klops i Herkules”, „Gdzie diabeł mówi… do usług!”). Nasza Biblioteka szkolna przyłączyła się do spotkania ze względu na wieloletnią współpracę z organizatorem – Miejską Biblioteką Publiczną w Oświęcimiu.
Pani Joanna w sposób przystępny i zabawny opowiadała o pracy zarówno pisarza jak i ilustratora, bo jak się okazało, sama zrobiła rysunki do swoich książek. W trakcie połączenia pisarka mówiła o swoich książkach, czytała ich fragmenty i przedstawiała swoich bohaterów, z którymi jest bardzo związana, gdyż często mają oni cechy członków Jej rodziny, a także Niej samej, jak np. „Mamiszon” z „Dynastii Miziołków”.
Spotkanie w formie on-line na pewno różniło się od spotkania na żywo, gdyż nie było możliwości indywidualnej rozmowy, zdobycia autografu, uściśnięcia dłoni, nawiązania więzi jaka rodzi się między autorem a uczestnikami spotkania. Jednak pomimo innej formy spotkania cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie słuchali tego, co miała do powiedzenia Pani Joanna. Zainteresowali się książkami, o których mówiła, a część chętnie by je przeczytała.

 

20/10/2020

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego najważniejszym beneficjentem są dzieci, jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole 29 września. W tym wyjątkowym dniu panie bibliotekarki wspólnie z panią Aleksandrą Downar-Zapolską przypominały dzieciom z klas I-III jak ważne w życiu każdego człowieka jest codzienne czytanie. A głośne czytanie przez rodziców, rodzeństwo, dziadków, czy same dzieci jest bezcenne, gdyż stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a także pobudza wyobraźnię. Podczas tegorocznego święta panie poruszyły ważny temat, jakim są wartości i czytały uczniom książę Małgorzaty Strzałkowskiej pt. O wartościach czyli Rady nie od parady część III. Autorka tak opisała tytułowe zagadnienie:To wartości wpływ największy na uczynki nasze mają, są powodem naszych działań i wszystkiemu sens nadają.

A więc dbajmy o wartości i pilnujmy należycie, byśmy zawsze w zgodzie z nimi budowali nasze życie. Mamy nadzieję, że od Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w wielu domach często słychać czytane dzieciom wiersze, opowiadania, bajki i inne ciekawe historie, przez co umacniają się więzi, powstaje nawyk czytania, który pielęgnowany i kontynuowany przechodzi na przyszłe pokolenia. Tak więc spędzanie z dziećmi czasu i wspólne czytanie jest doskonałą metodą wychowawczą.Warto również przypomnieć, że Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 

8/10/2020

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

W dniu 27 września br., Jury w składzie: prof. dr hab. Mariusz Drzewicki, dr hab. Michał Szczepański i mgr Urszula Buda, urzeczone umiejętnościami i kunsztem interpretacyjnym  ALI PUCHALIK,  uczennicy klasy 3a, przyznało jej wyróżnienie w II Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Pianistycznym - Leżajsk 2020.
GRATULUJEMY Ali z całego serca i – już teraz - mocno trzymamy kciuki za jej kolejne sukcesy.

 

8/10/2020

WRZESIEŃ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 0a


Witajcie Kochani za Nami pierwszy miesiąc nauki. Oto kilka wspomnień.

15.09.2020 Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. To dzień odwagi i zabawy.
Tego dnia nasze ubrania i buzie wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła wszystkim, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce a wokół nas wyrosły kropkowe drzewa. Każdy uczestnik w tym dniu otrzymał pamiątkowy dyplom.
BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE !

21.09.2020 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Jak co roku celebrujemy jedną z najważniejszych przedszkolnych uroczystości – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w dniu 21 września wraz z rodzicami przygotowaliśmy dla naszych dzieciaczków wiele atrakcji. W tym szczególnym dniu gościła muzyka, śpiew i taniec. Dzieci zostały zaproszone do wesołej zabawy. Nie obyło się bez konkursów i zabaw integracyjnych. Dzieci brały udział w poszukiwaniu skarbów w ramach Edukacji Morskiej realizowanej w naszej szkole. Symbolem tego dnia stały się kolorowe balony. Dzieci bawiły się znakomicie i czerpały radość z bycia przedszkolakiem.
ZABAWA BYŁA NAPRAWDĘ PRZEDNIA !

 

30.09.2020 Dzień Chłopaka


30 września w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” pani Dorotka razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.


LICZYMY NA REWANŻ JUŻ NIEDŁUGO !
Nasza Edukacja


Wrzesień był nie tyko miesiącem udanych uroczystości. Oprócz zabawy odbywały się również ciekawe zajęcia edukacyjne. Wędrowaliśmy w poszukiwaniu pierwszych oznak Jesieni. Robiliśmy ciekawe prace plastyczne. Poznawaliśmy nowe piosenki. Uczyliśmy się zasad ruchu drogowego. Obywały się ciekawe zajęcia matematyczne. Przedstawiciele naszej grupy wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Życie na wsi – namaluj z babcią, narysuj z dziadkiem” organizowanym przez Centrum Edukacji Regionalnej. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję i gratuluję zaangażowania.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ TO COŚ CO BARDZO LUBIMY !

 

Jubilaci


We wrześniu obchodziliśmy urodziny naszej koleżanki i kolegów z grupy. Było uroczyście i bardzo słodko.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANI !

DO ZOBACZENIA W PAŹDZIERNIKU W ODDZIALE 0a
Wychowawca Dorota Kuraszewicz

 

27/09/2020

PORTALE EDUKACYJNE

Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I-III i IV-VIII szkoły podstawowej.

 

25/09/2020

Ogólnopolski Próbny Egzamin  Ósmoklasisty z Operonem
jest odwzorowaniem egzaminu państwowego – ma identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej są w wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywa się w tym samym czasie w całej Polsce.
Ta próba generalna pozwala uczniowi oswoić się z formułą egzaminu, zaś szkole sprawdzić wszystkie aspekty organizacyjne, istotne przy przeprowadzaniu tak dużego egzaminu.

Ogólnopolski Próbny Egzamin  Ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 zostanie przeprowadzony w dniach:

 

Informacja dot. organizacji egzaminu ósoklasisty

Komunikat o dostosowaniach

Komunikat o harmonogramie przeprowadzenia egzaminu

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty.

1. Egzamin ósmoklasisty - informacje ogólne.

2. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego - cz. 1.

3. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego - cz.2.

4. Egzamin ósmoklasisty z matematyki.

5. Egzamin ósmoklasisty z języka obcego.

 

25/09/2020

Piknik żeglarski

W słoneczną sobotę,  19.09.2020 r.,  na terenie bazy CSW "OPTY Ustka" oraz w porcie Ustka i na akwenie Morza Bałtyckiego, uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią, Ewą Matczak,  uczestniczyli w pikniku żeglarskim.

Szóstoklasiści  skorzystali z przejażdżki Optymistami, motorówką, ćwiczyli wiązanie węzłów,  a także oglądali "od wewnątrz"  karetkę i podziwiali  z bliska pracę ratowników WOPR. Całe wydarzenie zakończone zostało  paradą jachtów i żaglowców, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i opiekunowie. Podejrzewamy Organizatorów o swoiste konszachty, albo po prostu "dobre układy" z  moderatorami pogody,  bowiem ta była fantastyczna,  jak na zamówienie. Nie pozostało nic innego, jak tylko korzystać z ostatnich dni cudownego słońca i ładować akumulatory pozytywną energią uwalnianą w ciągu całego roku.

 

27/08/2020

Komunikat dla uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny.  Dla naszej szkoły, tak jak dla wielu w całym kraju nie będzie to łatwy rok. W codziennej pracy towarzyszyć nam będą nadzwyczajne środki ostrożności. Najważniejsza zmiana dotyczy zastąpienia systemu gabinetowego systemem klasowo – lekcyjnym. Każdej klasie zostanie przypisana jedna sala lekcyjna, w której oprócz informatyki i zajęć sportowych odbywać się będą zajęcia ze wszystkich przedmiotów nauczania. Wydzielone zostaną oddzielne strefy dla poszczególnych poziomów nauczania, tj. klas I – III, klas IV – VI oraz klas VII - VIII.  Do każdej strefy przypisane będą oddzielne wejścia.  Przerwy międzylekcyjne uczniowie będą spędzać w strefach, w których znajdują się przypisane im sale lekcyjne. W strefie klas młodszych nie będzie dzwonków, dzieci spędzać będą  przerwy pod opieką wychowawców.

Wychowanie fizyczne i zajęcia ruchowe będą prowadzone w sali gimnastycznej lub przy sprzyjających warunkach pogodowych na boisku lub placu zabaw.

Zgodnie z zaleceniami MEN i GIS obecność uczniów na terenie szkoły powinna ograniczać się, o ile to możliwe wyłącznie do zajęć edukacyjnych. Uczniowie z klas VI – VIII zobowiązani będą do poruszania się po terenie szkoły (poza salami lekcyjnymi) w maseczkach ochronnych i zachowywania odpowiednich dystansów pomiędzy sobą. Maseczki będą również obowiązkowe w autobusach szkolnych.

Sale lekcyjne i korytarze będą regularnie wietrzone i dezynfekowane. Przy wejściu do szkoły wszystkich uczniów i pracowników obowiązywać będzie dezynfekcja rąk. Obecnie pracujemy nad szczegółowymi procedurami, które obowiązywać będą na terenie placówki z uwzględnieniem postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów lub  pracowników szkoły. Procedury zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz w plikach szkoły w Librusie. Zostaną przedstawione również Państwu na zebraniach, które zaplanowaliśmy na 7 i 8 września br. on-line z wykorzystaniem platformy Teamsa.

Na terenie szkoły nie będzie sklepiku szkolnego. Na stołówkę uczniowie będą  przechodzić według ustalonego harmonogramu z podziałem na grupy.
Zmienią się również zasady funkcjonowania świetlic szkolnych, które będą zapewniały opiekę dzieciom przed i po zajęciach lekcyjnych.

Inauguracja roku szkolnego

W związku z sytuacją epidemiczną tegoroczne rozpoczęcie roku  w dniu 1 września br. przyjmie formę spotkań klasowych z wychowawcami według niżej zamieszczonego  harmonogramu.

Harmonogram rozpoczęcia roku szklnego 2020/2021 dla klas I-VIII

Podczas spotkania z wychowawcami nastąpi wręczenie świadectw promocyjnych uczniom, którzy nie odebrali ich w czerwcu. Ponadto wychowawcy przekażą informację o planie zajęć oraz zapoznają uczniów z najważniejszymi zasadami funkcjonowania szkoły w okresie obowiązywania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa.

Wszyscy rodzice oraz uczniowie obowiązani są do posiadania środków ochrony osobistej (maseczki, przyłbice). Przed wejściem do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce.

Apeluję, by w spotkaniach z wychowawcami z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 SP brał udział najwyżej jeden rodzic.
W przypadku dzieci starszych (kontynuujących naukę) udział rodziców w spotkaniach inauguracyjnych nie jest wskazany.

Z poważaniem
Ewa Solnikowska
Dyrektor Szkoły

 

27/08/2020

Komunikat dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych

Zapraszam Państwa na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, które odbędzie się 1 września br. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły przy ul. Głównej 63 w Kobylnicy.
Na spotkanie proszę wchodzić bezpośrednim wejściem do sali gimnastycznej.

Wszyscy rodzice obowiązani są do posiadania środków ochrony osobistej (maseczki, przyłbice). Przed wejściem do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce.
Apeluję, by w spotkaniu brał udział najwyżej jeden rodzic / opiekun dziecka.

Z poważaniem
Ewa Solnikowska
Dyrektor Szkoły

 

27/08/2020

WYNIKI REKRUTACJI 2020/2021

Podstawa prawna:

Listy uczniów klas pierwszych  w roku szkolnym 2020/2021

Listy dzieci oddziałów przedszkolnych  w roku szkolnym 2020/2021

Listy uczniów klas czwartych  w roku szkolnym 2020/2021

 

25/08/2020


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się w LEGO® Education Innovation Studio (sala 203G).

Rekrutacja online na nowy rok szkolny 2020/2021 już ruszyła. Aby zapisać dziecko na zajęcia należy wypełnić
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

15/07/2020

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I